Lufthansa: Za nami rekordowe półrocze

AFP

W pierwszej połowie roku przewoźnicy Lufthansa Group przewieźli około 60 milionów pasażerów. W samym tylko czerwcu obsłużyli około 12 milionów klientów, o 18 procent więcej niż w tym samym czasie w roku 2016

Jak podaje koncern, w czerwcu liczba pasażerokilometrów zwiększyła się o 12,3 procent w stosunku do poprzedniego roku, a sprzedaż wzrosła o 15,9 procent. Współczynnik obłożenia maszyn wzrósł o 2,6 punktu procentowego i wyniósł 82,8 procent.

Ze statystyk Lufthansy wynika, że w pierwszej połowie roku w samolotach grupy zostało przewiezionych około 60 mln ludzi, o 17,2 procent więcej niż w pierwszej połowie roku poprzedniego i więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Współczynnik obłożenia maszyn sięgnął 79 procent. To o 2,7 punktu procentowego więcej niż w roku poprzednim.

Z opublikowanych danych wynika, że przewoźnicy sieciowi, Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines, przewieźli w czerwcu łącznie 8,8 mln pasażerów, o 6,7 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego oraz o 5,1 procent więcej niż w poprzednich miesiącach tego roku. W porównaniu z rokiem poprzednim liczba pasażerokilometrów wzrosła w czerwcu o 2,6 procent. W tym samym czasie liczba rejsów została zmniejszona o 1,9 procent. Współczynnik sprzedaży wzrósł o 6,2 procent, a współczynnik obłożenia maszyn wzrósł o 2,8 punktu procentowego i wyniósł 83,2 procent. W pierwszej połowie roku przewoźnicy sieciowy przewieźli 45,5 mln pasażerów, o 5,9 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W trakcie tego okresu współczynnik obłożenia maszyn dla przewoźników sieciowych wzrósł o 3 punkty procentowe i wyniósł 79,3 procent.

Lufthansa German Airlines podaje, że przewiozła w czerwcu około 6 mln pasażerów, o 2,7 procent więcej niż w tym samym miesiącu roku poprzedniego. Półprocentowy wzrost liczby pasażerokilometrów w czerwcu spowodował 4-procentowy wzrost w sprzedaży. Stąd też współczynnik obłożenia maszyn wyniósł 84 procent, o 2,9 punktu procentowego więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W pierwszej połowie 2017 roku sama tylko Lufthansa przewiozła 31,2 mln pasażerów, o 4,8 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Dzięki połączeniom bezpośrednim w ramach Lufthansa Group na pokładach Eurowings (łącznie z Germanwings) i Brussels Airlines w czerwcu zostało przewiezionych około 3,2 mln pasażerów. W ramach tej liczby 3 mln pasażerów zostało obsłużonych na trasach krótkodystansowych, a 200 tysięcy na trasach długodystansowych (wzrost o 79 procent w porównaniu z rokiem poprzednim). Przepustowość w czerwcu była o 108,7 procent większa niż w roku poprzednim, podczas gdy wartość sprzedaży wzrosła o 114,2 procent, co skutkowało zwiększeniem współczynnika obłożenia maszyn o 2,1 punktu procentowego, do 80,9 procent. Na trasach krótkodystansowych liczba pasażerokilometrów zwiększyła się o 73,5 procent. W tym samym czasie sprzedaż wzrosła o 79,4 procent. Dzięki temu w czerwcu na tych trasach współczynnik obłożenia maszyn wzrósł o 2,7 punktu procentowego. Współczynnik obłożenia maszyn na trasach długodystansowych zmniejszył się o 1,4 punktu procentowego, do wyniósł 80,8 procent, wzrost podaży wyniósł 329,5 procent, a wzrost sprzedaży 322,3 procent.

Dzięki połączeniom bezpośrednim w pierwszej połowie roku zostało przewiezionych 14,5 mln pasażerów, to o 76,1 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowi przewoźnicy czarterowi w Niemczech

W ostatnim czasie w Niemczech splajtowało kilka linii lotniczych. Niedługo na rynku mają pojawić ...

Egzotyka tania niesłychanie

Izrael lub Jordania za 1400 złotych, Dubaj za 2000 złotych, Kenia za 3000 złotych, ...

Wizy do Indii tanieją

Indie obniżyły ceny wiz turystycznych wydawanych elektronicznie. Ich koszt zależeć ma także od terminu ...

Travel Service właścicielem CSA

Czeska linia lotnicza Travel Service stała się większościowym udziałowcem narodowego przewoźnika Czech Airlines, CSA ...

Poznańska starówka będzie parkiem kulturowym

W Poznaniu powstanie Park Kulturowy Stare Miasto. Władze liczą, że pomoże to ujednolicić wytyczne ...

Costa Cruises nie wypłynie z portów do 30 maja

W związku z szerzącą się pandemią włoski armator przedłużył zawieszenie rejsów o kolejny miesiąc, ...