Lufthansa: Za nami rekordowe półrocze

AFP

W pierwszej połowie roku przewoźnicy Lufthansa Group przewieźli około 60 milionów pasażerów. W samym tylko czerwcu obsłużyli około 12 milionów klientów, o 18 procent więcej niż w tym samym czasie w roku 2016

Jak podaje koncern, w czerwcu liczba pasażerokilometrów zwiększyła się o 12,3 procent w stosunku do poprzedniego roku, a sprzedaż wzrosła o 15,9 procent. Współczynnik obłożenia maszyn wzrósł o 2,6 punktu procentowego i wyniósł 82,8 procent.

Ze statystyk Lufthansy wynika, że w pierwszej połowie roku w samolotach grupy zostało przewiezionych około 60 mln ludzi, o 17,2 procent więcej niż w pierwszej połowie roku poprzedniego i więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Współczynnik obłożenia maszyn sięgnął 79 procent. To o 2,7 punktu procentowego więcej niż w roku poprzednim.

Z opublikowanych danych wynika, że przewoźnicy sieciowi, Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines, przewieźli w czerwcu łącznie 8,8 mln pasażerów, o 6,7 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego oraz o 5,1 procent więcej niż w poprzednich miesiącach tego roku. W porównaniu z rokiem poprzednim liczba pasażerokilometrów wzrosła w czerwcu o 2,6 procent. W tym samym czasie liczba rejsów została zmniejszona o 1,9 procent. Współczynnik sprzedaży wzrósł o 6,2 procent, a współczynnik obłożenia maszyn wzrósł o 2,8 punktu procentowego i wyniósł 83,2 procent. W pierwszej połowie roku przewoźnicy sieciowy przewieźli 45,5 mln pasażerów, o 5,9 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W trakcie tego okresu współczynnik obłożenia maszyn dla przewoźników sieciowych wzrósł o 3 punkty procentowe i wyniósł 79,3 procent.

Lufthansa German Airlines podaje, że przewiozła w czerwcu około 6 mln pasażerów, o 2,7 procent więcej niż w tym samym miesiącu roku poprzedniego. Półprocentowy wzrost liczby pasażerokilometrów w czerwcu spowodował 4-procentowy wzrost w sprzedaży. Stąd też współczynnik obłożenia maszyn wyniósł 84 procent, o 2,9 punktu procentowego więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W pierwszej połowie 2017 roku sama tylko Lufthansa przewiozła 31,2 mln pasażerów, o 4,8 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Dzięki połączeniom bezpośrednim w ramach Lufthansa Group na pokładach Eurowings (łącznie z Germanwings) i Brussels Airlines w czerwcu zostało przewiezionych około 3,2 mln pasażerów. W ramach tej liczby 3 mln pasażerów zostało obsłużonych na trasach krótkodystansowych, a 200 tysięcy na trasach długodystansowych (wzrost o 79 procent w porównaniu z rokiem poprzednim). Przepustowość w czerwcu była o 108,7 procent większa niż w roku poprzednim, podczas gdy wartość sprzedaży wzrosła o 114,2 procent, co skutkowało zwiększeniem współczynnika obłożenia maszyn o 2,1 punktu procentowego, do 80,9 procent. Na trasach krótkodystansowych liczba pasażerokilometrów zwiększyła się o 73,5 procent. W tym samym czasie sprzedaż wzrosła o 79,4 procent. Dzięki temu w czerwcu na tych trasach współczynnik obłożenia maszyn wzrósł o 2,7 punktu procentowego. Współczynnik obłożenia maszyn na trasach długodystansowych zmniejszył się o 1,4 punktu procentowego, do wyniósł 80,8 procent, wzrost podaży wyniósł 329,5 procent, a wzrost sprzedaży 322,3 procent.

Dzięki połączeniom bezpośrednim w pierwszej połowie roku zostało przewiezionych 14,5 mln pasażerów, to o 76,1 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT poleci z Warszawy do Stuttgartu

Od 1 czerwca LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa – Stuttgart. Rejsy będą ...

Pekin do Seulu: Albo tarcza, albo nasi turyści

Sprzeciwiając się planom rozmieszczenia przez USA zaawansowanego systemu obrony przeciwrakietowej w Korei Południowej Chińczycy ...

LOT leci na podbój Ameryki – tym razem do Miami

PLL LOT otworzy loty do Miami na Florydzie. To szóste połączenie tego przewoźnika z ...

Mitsis odnowi swoje hotele

100 milionów euro zainwestuje grecka Grupa Mitsis w renowację 17 hoteli, informują greckie media. ...

USA: Na Filipinach może dojść do porwań turystów

Grupy terrorystyczne planują porwania cudzoziemców na filipińskiej wyspie Palawan, na zachodzie archipelagu – ostrzegają ...

Nadmorskie mieszkania w kieszeni obcokrajowców

Przybywa obcokrajowców kupujących w Polsce mieszkania. Nad Bałtykiem nawet 40 procent apartamentów kupują zagraniczni ...