Ryanair Holidays zniżkami zawalczy o klientów

Bloomberg

Ryanair chce mocniej wejść w touroperatorkę. Jedną z głównych kart przetargowych mają być zniżki dla stałych klientów

Kenny Jacobs, dyrektor marketingu Ryanaira, zapowiedział na śniadaniu biznesowym organizowanym przez magazyn „Travel Weekly”, że firma będzie mocniej promować wśród klientów imprezy pakietowane Ryanair Holidays.

Koncern z trudem rozwija tę część działalności. Jej większa reklama zacznie się z końcem tego roku.  Jacobs mówi, że skoro przewoźnik i tak obsługuje loty do miejsc wypoczynku, dla spółki sukcesem będzie, gdy choć 10 procent klientów połączy przelot z pakietem.

Ryanair prognozuje, że w tym roku z jego usług skorzysta 120 milionów pasażerów. 21 milionów z nich regularnie używa aplikacji mobilnej tego przewoźnika. – Rodziny i pary, które wchodzą na stronę Ryanaira, żeby zarezerwować tydzień lub dwa w Faro, Maladze i Alicante stanowią duży procent naszych rezerwacji – mówi dyrektor.

Jak opisuje, klienci będą zachęcani do spróbowania skorzystania z usług Ryanair Holidays poprzez rabaty na kolejne loty od przewoźnika. – Jeśli zarezerwujesz wakacje, damy ci zniżkę na loty. Przelejemy na konto My Ryanair 5 lub 10 funtów na przyszłe loty – zapowiada Jacobs. W ten sposób klienci mają być namawiani nie tylko do skorzystania z imprez zorganizowanych, ale też do rezerwacji pokojów hotelowych na stronie przewoźnika.

Jacobs nie podaje, jak duży ma być Ryanair Holidays. Jego zdaniem firma mocno zaznaczy jednak swoją obecność na rynku. – Nie mam konkretnych liczb, ale to będzie znacząca część biznesu, duża marka w segmencie imprez zorganizowanych – zapowiada dyrektor. Przyznaje jednak, że nie jest to propozycja dla wszystkich. – Zajmie trochę czasu zanim ludzie powiedzą „to strona, na której mogę zarezerwować całą ofertę wakacyjną”. Ale wielu Brytyjczyków wyjeżdżających na dwutygodniowe wczasy zauważy, że jest u nas po prostu taniej – przekonuje Jacobs.

Ryanair Holidays wystartował ponownie w Wielkiej Brytanii i Irlandii w marcu tego roku po tym jak czasowo musiał zawiesić działalność z powodu kłopotów we współpracy z pierwotnie wybranym partnerem. Premiera sprzedaży ofert pakietowanych odbyła się w grudniu 2016 roku. Obecnie gotowe wakacje od Ryanaira można kupić także w Niemczech, we Włoszech i w Hiszpanii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ile zarabiają szefowie internetowych agencji turystycznych? Najlepiej płaci Booking

20,45 miliona dolarów zarobił w 2018 roku prezes Bookingu Holdings. Rok wcześniej jego pensja ...

13 milionów turystów w Maroku

O 5,2 procent, do 13 milionów, wzrosła w ubiegłym roku liczba zagranicznych turystów, którzy ...

Komisja Europejska: Zamknijmy granice do 15 maja

Komisja wezwała w środę państwa członkowskie należące do strefy Schengen i państwa stowarzyszone w ...

TT Warsaw – blogerzy opowiedzą o Skanii

O podróżowaniu kamperem i motocyklem, smakach regionu, turystyce filmowej i fice – szwedzkiej przerwie ...

Meksyk: Za dużo turystów. Hotele podzielą się nimi?

Władze meksykańskiego stanu Quintana Roo apelują do hotelarzy, by dzielili się gośćmi. W niektórych ...

Zakopane będzie miało centrum komunikacyjne

Zakopane otrzymało 21 milionów złotych dotacji z funduszy unijnych na budowę centrum komunikacyjnego przy ...