Rekordowe wakacje na lotnisku w Jasionce

Pixabay

Podrzeszowskie lotnisko w Jasionce w trakcie dwóch wakacyjnych miesięcy obsłużyło ponad 140 tysięcy pasażerów. To najlepszy wynik w historii portu

Jak podaje prezes lotniska Michał Tabisz, łączna liczba operacji lotniczych w lipcu i sierpniu w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosła o jedną czwartą.

– Wyniki uzyskane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dowodzą, że mieszkańcy Podkarpacia i sąsiednich regionów, udając się na wakacje, coraz częściej korzystają z połączeń lotniczych – wyjaśnia Michał Tobiasz.

Zaznacza, że spółka pracuje nad uruchomieniem nowych połączeń w przyszłym roku. – Dodatkowo chcemy zwiększyć liczbę oferowanych miejsc na istniejących trasach, cieszących się największą popularnością, a także rozwijać połączenia z portami przesiadkowymi – dodaje.

W miesiącach wakacyjnych lotnisko w Jasionce obsłużyło rekordową liczbę pasażerów na trasie Rzeszów – Warszawa, która w porównaniu z 2016 rokiem wzrosła o ponad 20 procent, a w sierpniu po raz pierwszy w historii przekroczyła 20 tysięcy pasażerów.

Oprócz połączenia z Warszawą lotnisko odnotowało podwojenie ruchu na połączeniach czarterowych. W lipcu i sierpniu z Jasionki można było polecieć do trzech miast w Grecji oraz do Bułgarii i Turcji. Dużym obłożeniem cieszą się również loty do Wielkiej Brytanii. W najbliższą sobotę zostanie uruchomione kolejne, trzynaste w tygodniu połączenie z Jasionki do Londynu.

Lotnisko w Jasionce oferuje również regularne loty do Monachium, Dublina, Manchesteru, East Midlands i Bristolu. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

W zeszłym roku w Jasionce obsłużonych zostało ponad 660 tysięcy pasażerów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow zaprasza osoby 50+, które nie chcą być seniorami

Biuro podróży Rainbow wprowadza na 2020 rok oferty dla klientów powyżej pięćdziesiątego roku życia. ...

Piloci wypróbowali Maxy na symulatorach

Zbliża się termin ponownej certyfikacji samolotów B737 MAX, jako pierwsza powinna jej dokonać amerykańska ...

Przybywa członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego

O 41 hoteli i 8 dostawców powiększyło się grono członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego ...

Turystyka wrażliwa na koronawirusa

Według Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) globalnie wskutek pandemii miejsca pracy może stracić ...

Targi EuroGastro i WorldHotel pełne nowości

23. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro połączone z 12.edycją Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel ...

Koreańczycy z Północy płyną na rosyjskie wakacje

Rosja rozszerza współpracę z Koreą Północną. Według agencji Interfax uruchomione zostało bezpośrednie połączenie morskie ...