Udany sierpień na wrocławskim lotnisku

materiały prasowe

W sierpniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył 305,8 tysiąca pasażerów. To o 21,8 procent więcej niż w sierpniu 2016 roku. W szczycie sezonu wakacyjnego samoloty do Malagi, Alicante i na Teneryfę wypełnione były prawie w 100 procentach

W sierpniu Port Lotniczy Wrocław odnotował wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromną popularnością cieszyły się połączenia niskokosztowe, które wybrało o 22,7 procent więcej pasażerów, a także loty do największych europejskich hubów przesiadkowych (tu wzrost również wyniósł 22,7 procent). Sierpień przyniósł duży wzrost liczby podróżnych wybierających loty czarterowe – było ich więcej aż o 19,8 procent. W sumie od stycznia do sierpnia tego roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 1,9 miliona podróżnych. To o ponad 313 tysięcy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

– Wszystko wskazuje, że na koniec tego roku osiągniemy prognozowany wynik 2,8 miliona pasażerów, a być może nawet go przekroczymy – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Dariusz Kuś. – Sprzyja temu siatka połączeń, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba, prawie 70 kierunków. Przyczyni się do tego również rekordowy zimowy rozkład, w którym znajdzie się wiele nowych kierunków, z Zurychem linii Swiss na czele.

Pełne samoloty

Sierpień przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń na południe Europy, które są realizowane głównie przez Ryanaira i Wizz Aira. Szczególnie wypełnione są samoloty do Hiszpanii, Grecji i Portugalii. W wypadku Malagi, Alicante i Teneryfy średnie wypełnienie wyniosło 97 procent, a Lizbony i Chanii 96 procent.

Od października z Wrocławia będzie można polecieć między innymi na Sycylię i do Neapolu. Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty do Wielkiej Brytanii. W sierpniu wypełnienia samolotów lecących do Shannon i Glasgow wyniosły średnio 96 procent. Od jesieni będzie można polecieć również na lotnisko Leeds/Bradford oraz do Edynburga.

Więcej pasażerów biznesowych

W sierpniu wzrosło zainteresowanie podróżnych międzynarodowymi lotami przewoźników regularnych, w tym nowym połączeniem do Tel Awiwu (83 procent wypełnienia). Bardzo dobre wyniki notują również rejsy do Frankfurtu nad Menem (84 procent). Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na tej trasie do czterech dziennie.

Już w październiku siatka połączeń poszerzy się o także o Zurych (Swiss Air Lines). „To długo wyczekiwane połączenie, o które zabiegało lotnisko. Czekali na nie przedstawiciele wielu międzynarodowych firm, między innymi Credit Suisse, UBS, które mają swoje siedziby i oddziały na Dolnym Śląsku lub w sąsiednich regionach” – czytamy w komunikacie.

W sierpniu wzrost odnotowały także połączenia krajowe – o 22,7 procent. Wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się loty linii Ryanair na lotnisko im. Chopina w Warszawie, z których możemy korzystać aż trzy razy dziennie (wzrost o 50,9 procent).

W sierpniu przez lotnisko przewinęło się też ponad 11 tys. więcej, w porównaniu z ubiegłym rokiem, klientów biur podróży, podróżujących samolotami czarterowymi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

UOKiK: Koronawirus upoważnia do zerwania umowy z biurem podróży

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował pismo swojego prezesa Tomasza Chróstnego. Prezes przypomina prawa ...

Dubaj: Przyjedź i poznaj naszą historię

Bez względu na to, czy jesteś spragniony nowoczesnych atrakcji, czy chcesz zanurzyć się w ...

TUI ćwiczy śpiew i taniec pracowników

Niemal 1400 artystów i pracowników technicznych będzie dbać w tym roku o rozrywkę dla ...

Barcelona: Polityka wystraszyła turystów

O 5,5 procent spadła w czwartym kwartale zeszłego roku liczba zagranicznych turystów odwiedzających Barcelonę. ...

Lotniska w Berlinie wróciły do pracy

Prowadzony od poniedziałku strajk personelu naziemnego na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld zakończył się ...

Port lotniczy Palma de Mallorca

Lotnisko na Majorce zmodernizuje się, ale nie rozbuduje

Aena, firma zarządzająca lotniskiem na Majorce przedstawiła projekt modernizacji portu, która ma kosztować 23 ...