Udany sierpień na wrocławskim lotnisku

materiały prasowe

W sierpniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył 305,8 tysiąca pasażerów. To o 21,8 procent więcej niż w sierpniu 2016 roku. W szczycie sezonu wakacyjnego samoloty do Malagi, Alicante i na Teneryfę wypełnione były prawie w 100 procentach

W sierpniu Port Lotniczy Wrocław odnotował wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromną popularnością cieszyły się połączenia niskokosztowe, które wybrało o 22,7 procent więcej pasażerów, a także loty do największych europejskich hubów przesiadkowych (tu wzrost również wyniósł 22,7 procent). Sierpień przyniósł duży wzrost liczby podróżnych wybierających loty czarterowe – było ich więcej aż o 19,8 procent. W sumie od stycznia do sierpnia tego roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 1,9 miliona podróżnych. To o ponad 313 tysięcy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

– Wszystko wskazuje, że na koniec tego roku osiągniemy prognozowany wynik 2,8 miliona pasażerów, a być może nawet go przekroczymy – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Dariusz Kuś. – Sprzyja temu siatka połączeń, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba, prawie 70 kierunków. Przyczyni się do tego również rekordowy zimowy rozkład, w którym znajdzie się wiele nowych kierunków, z Zurychem linii Swiss na czele.

Pełne samoloty

Sierpień przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń na południe Europy, które są realizowane głównie przez Ryanaira i Wizz Aira. Szczególnie wypełnione są samoloty do Hiszpanii, Grecji i Portugalii. W wypadku Malagi, Alicante i Teneryfy średnie wypełnienie wyniosło 97 procent, a Lizbony i Chanii 96 procent.

Od października z Wrocławia będzie można polecieć między innymi na Sycylię i do Neapolu. Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty do Wielkiej Brytanii. W sierpniu wypełnienia samolotów lecących do Shannon i Glasgow wyniosły średnio 96 procent. Od jesieni będzie można polecieć również na lotnisko Leeds/Bradford oraz do Edynburga.

Więcej pasażerów biznesowych

W sierpniu wzrosło zainteresowanie podróżnych międzynarodowymi lotami przewoźników regularnych, w tym nowym połączeniem do Tel Awiwu (83 procent wypełnienia). Bardzo dobre wyniki notują również rejsy do Frankfurtu nad Menem (84 procent). Od sezonu zimowego Lufthansa zwiększy liczbę rejsów na tej trasie do czterech dziennie.

Już w październiku siatka połączeń poszerzy się o także o Zurych (Swiss Air Lines). „To długo wyczekiwane połączenie, o które zabiegało lotnisko. Czekali na nie przedstawiciele wielu międzynarodowych firm, między innymi Credit Suisse, UBS, które mają swoje siedziby i oddziały na Dolnym Śląsku lub w sąsiednich regionach” – czytamy w komunikacie.

W sierpniu wzrost odnotowały także połączenia krajowe – o 22,7 procent. Wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się loty linii Ryanair na lotnisko im. Chopina w Warszawie, z których możemy korzystać aż trzy razy dziennie (wzrost o 50,9 procent).

W sierpniu przez lotnisko przewinęło się też ponad 11 tys. więcej, w porównaniu z ubiegłym rokiem, klientów biur podróży, podróżujących samolotami czarterowymi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Turystyce przydałby się pomysł rządu

Wzrost gospodarczy hamuje, a rząd nie ma pomysłu, jak ożywić inwestycje i konsumpcję. Zamiast ...

Do Stanów Zjednoczonych bez wiz. Ale nie od razu

Odlatujący do Los Angeles we wtorek, 12 listopada, z warszawskiego Lotniska Chopina samolot LOT-u ...

Niemiecka branża z optymizmem o 2018 roku

2018 rok ma być dla branży turystycznej dobry, choć pełen wyzwań, a być może ...

Czarnogóra wpuszcza obywateli 130 krajów, Polacy skreśleni z listy

Czarnogóra otworzyła dziś swoje granice dla obywateli około 130 krajów, wśród nich nie ma ...

Izraelscy żołnierze szkolą turystów

Pokaz sprawności żołnierzy i szkolenie, jak zachować się w razie ataku terrorystycznego, to „atrakcja” ...

Szwedzkie promy z japońskimi kapsułami

Jednoosobowe miejsca do spania na wzór japońskich hoteli kapsułowych to najnowszy pomysł Steny Line. ...