Ryanair przeprasza klientów za kłopoty

Bloomberg

Ryanair odwołał 2100 ze 103 tysięcy lotów w ciągu najbliższych 6 tygodni. Wszyscy pasażerowie, których loty zostały odwołane, łącznie 315 tysięcy ludzi, zostali w poniedziałek poinformowani o zmianach – zapewnia przewoźnik

Zaoferowano im – czytamy w komunikacie linii lotniczej –  loty zastępcze lub odszkodowania zgodnie z prawem Unii Europejskiej.

W środę (20 września), do końca dnia, Ryanair zarezerwuje loty zastępcze we własnych samolotach 175 tysiącom klientów – to ponad 55 procent wszystkich, którym loty anulowano. Jeszcze dzisiaj rozpocznie też – zapewnia – wypłacanie  63 tysięcy odszkodowań (ponad 20 procent wszystkich, którym loty anulowano).

Jak sam pisze, Ryanair zatrudnił dodatkowych pracowników w dziale obsługi klienta, aby przyspieszyć tempo zamiany lotów i wypłacania odszkodowań. Do końca tygodnia, a więc w ciągu sześciu dni od anulowania lotów, zamierza też przeanalizowaće ponad 300 tysięcy połączeń zastępczych i zaproponuje je klientom.

– Przepraszamy każdego z 315 tysięcy klientów, których loty odwołaliśmy. Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem tej sytuacji – wyjaśnia cytowany w komunikacie Kenny Jacobs z Ryanaira (nie podano funkcji – red.). – Zatrudniliśmy dodatkowych pracowników, aby przyspieszyć zakładanie rezerwacji na loty zastępcze i przyjmujemy wnioski o wypłacenie odszkodowań. Zakładamy, że na większość zapytań o loty zastępcze oraz odszkodowania odpowiemy jeszcze w tym tygodniu.

– Zdecydowana większość wszystkich zgłoszeń rozpatrywanych jest online. Nasze linie telefoniczne są często zajęte, podobnie jest w wypadku komunikatorów internetowych, gdzie nasi pracownicy stale odpowiadają na zgłoszenia. Prosimy wszystkich klientów, których loty odwołano o odrobinę cierpliwości. Robimy wszystko, aby jak najszybciej odpowiedzieć na pytania i rozwiązać problemy, do których sami doprowadziliśmy, za co jeszcze raz szczerze przepraszam.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kąpiel w burkini? Zdecyduje menedżer hotelu

Wspólna kąpiel w basenie z kobietami ubranymi w burkini stała się dla wielu gości ...

Katastrofa helikoptera turystycznego w Nowym Jorku

Pięć osób zginęło w katastrofie śmigłowca w Nowym Jorku. Maszyna z 6 osobami na ...

Awaryjne lądowanie w Balicach

Samolot Lufthansy z Krakowa do Frankfurtu zawrócił po starcie i lądował awaryjnie w Balicach. ...

Hurghada w oku kamery

420 kamer rozmieszczą na ulicach i głównych placach Hurghady władze regionu Morza Czerwonego. Całodobowy ...

Novasol zaprasza do egipskiej kwatery

Novasol, portal pośredniczący w wynajmowaniu apartamentów i domów wakacyjnych, dodaje do oferty noclegi w ...

POT: Zagraniczni studenci fotografują Polskę i wygrywają nagrody

Trzynastu zagranicznych studentów studiujących w Polsce dostanie od Polskiej Organizacji Turystycznej vouchery na noclegi ...