Ryanair przeprasza klientów za kłopoty

Bloomberg

Ryanair odwołał 2100 ze 103 tysięcy lotów w ciągu najbliższych 6 tygodni. Wszyscy pasażerowie, których loty zostały odwołane, łącznie 315 tysięcy ludzi, zostali w poniedziałek poinformowani o zmianach – zapewnia przewoźnik

Zaoferowano im – czytamy w komunikacie linii lotniczej –  loty zastępcze lub odszkodowania zgodnie z prawem Unii Europejskiej.

W środę (20 września), do końca dnia, Ryanair zarezerwuje loty zastępcze we własnych samolotach 175 tysiącom klientów – to ponad 55 procent wszystkich, którym loty anulowano. Jeszcze dzisiaj rozpocznie też – zapewnia – wypłacanie  63 tysięcy odszkodowań (ponad 20 procent wszystkich, którym loty anulowano).

Jak sam pisze, Ryanair zatrudnił dodatkowych pracowników w dziale obsługi klienta, aby przyspieszyć tempo zamiany lotów i wypłacania odszkodowań. Do końca tygodnia, a więc w ciągu sześciu dni od anulowania lotów, zamierza też przeanalizowaće ponad 300 tysięcy połączeń zastępczych i zaproponuje je klientom.

– Przepraszamy każdego z 315 tysięcy klientów, których loty odwołaliśmy. Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem tej sytuacji – wyjaśnia cytowany w komunikacie Kenny Jacobs z Ryanaira (nie podano funkcji – red.). – Zatrudniliśmy dodatkowych pracowników, aby przyspieszyć zakładanie rezerwacji na loty zastępcze i przyjmujemy wnioski o wypłacenie odszkodowań. Zakładamy, że na większość zapytań o loty zastępcze oraz odszkodowania odpowiemy jeszcze w tym tygodniu.

– Zdecydowana większość wszystkich zgłoszeń rozpatrywanych jest online. Nasze linie telefoniczne są często zajęte, podobnie jest w wypadku komunikatorów internetowych, gdzie nasi pracownicy stale odpowiadają na zgłoszenia. Prosimy wszystkich klientów, których loty odwołano o odrobinę cierpliwości. Robimy wszystko, aby jak najszybciej odpowiedzieć na pytania i rozwiązać problemy, do których sami doprowadziliśmy, za co jeszcze raz szczerze przepraszam.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turystyka rozwija gospodarki wszystkich krajów

Chiny, Stany Zjednoczone i Indie to największe potęgi turystyczne świata – wynika z raportu ...

Prezes Grupy TUI Friedrich Joussen

Szef TUI: Thomas Cook upadł, bo się nie wyróżniał

Zdaniem prezesa Grupy TUI Friedricha Joussena touroperator, który nie wyróżnia się na rynku, skazany ...

Eurowings wchodzi do Lublina. Będzie latał do Kolonii

Należące do Grupy Lufthansa niemieckie tanie linie lotnicze będą latać z Lublina na lotnisko ...

O’Leary zaskarży pomoc rządów dla konkurentów

„Kokainista na głodzie” i „pijany wujek psujący atmosferę na weselu” – to epitety, jakimi ...

Hotel Wyspiański w Krakowie zamieniony w izolatorium

Decyzją wojewody małopolskiego krakowski hotel Wyspiański będzie przyjmował na kwarantannę osoby z łagodnymi objawami ...

Wszyscy chcą lecieć do Meksyku

Tylko w tym roku liczba miejsc w samolotach do Meksyku zwiększy się o milion. ...