Air France uruchamia tanią linię Joon

AFP

Air France utworzył tanią linię lotniczą. To ważny ruch, by dotrzymać kroku konkurentom na dalekich trasach

Tańsze podróże między Europą i obu Amerykami zyskują na popularności. Oferują je m.in. Norwegian i islandzka Wow Air, skłaniając tradycyjnych przewoźników, IAG i Lufthansę, do tworzenia własnych tanich marek w lotach transkontynentalnych. Również brytyjski easyJet pracuje nad umową, która umożliwi jego pasażerom z Gatwick korzystanie z dalekich połączeń Norwegiana i WestJeta.

Air France wyjaśnia, że Joon jest hybrydą taniej linii i tradycyjnego przewoźnika. Ma nadzieję, że przyciągnie dzięki niej klientów z pokolenia Millenialsów, czyli ludzi urodzonych w ostatnich dwóch dekadach XX wieku.

Chrapkę na tę grupę klientów, nastawioną na nowinki technologiczne, mają zresztą wszystkie linie lotnicze. Na pokładzie samolotów Joon będzie można więc m.in. korzystać z Wi-Fi, a każdy fotel będzie wyposażony w gniazdo USB.

Podróżni mogą przesiadać się między samolotami Air France i Joon na paryskim lotnisku w ramach jednego biletu z kodem Air France – poinformował Jean-Michel Mathieu, szef Joon, podczas konferencji prasowej. – To przyczyni się do rozszerzenia zasięgu Air France – dodał.

Joon zacznie w grudniu od krótkich lotów do Barcelony, Berlina, Lizbony i Porto. Od marca zacznie też obsługiwać połączenia do Fortalezy w Brazylii i na Seszele. Linia będzie mieć do 2020 roku 10 samolotów transkontynentalnych. Zacznie od A340, a od 2019 roku przejdzie na bardziej nowoczesne A350 na krótkie trasy.

Cena jednego lotu po Europie będzie się zaczynać od 39 euro, do Brazylii – od 249 euro, a na Seszele – od 299 euro. Do 2020 rou linia zatrudni tysiąc pracowników pokładowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

OSAT: Agenci nie podpisujcie aneksów do umów z touroperatorami

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych wzywa swoich członków do niepodpisywania i nieodsyłania aneksów do umów ...

Rego-Bis: Inna wycieczka lub voucher za odwołany wyjazd

Katowickie biuro podróży Rego-Bis w zamian za odwołane z powodu pandemii wyjazdy proponuje inną ...

Sasin: Nie można wykluczyć kontrolowanej upadłości LOT-u

Taki scenariusz jest możliwy, ale traktuję go jako absolutną ostateczność – powiedział o możliwości ...

Lawina zabiła narciarzy w Szwajcarii

Lawina, która zeszła wieczorem w kantonie Valais w szwajcarskich Alpach, porwała czterech narciarzy Prawdopodobnie ...

Utrzymać Polskę na pocovidowej liście podróży

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie prowadzi kampanie w mediach społecznościowych, które mają ...

Enter Air – przychody w górę, zysk w dół

Czarterowa linia lotnicza Enter Air podała, że w pierwszym półroczu zwiększyła przychody w porównaniu ...