Pięciu zabitych na lotnisku na Florydzie

AFP

Pięć osób zginęło, a osiem zostało rannych podczas strzelaniny, do której doszło na międzynarodowym lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood na Florydzie, 30 km na północ od Miami – podaje biuro lokalnego szeryfa

Sprawca ataku był tylko jeden i został już ujęty przez służby bezpieczeństwa. Na lotnisko skierowano interwencyjne jednostki policji. Do strzelaniny doszło w hali odbioru bagażu, na jednym z terminali lotniska.

Barbara Sharief burmistrz hrabstwa Broward, w którym znajduje się lotnisko Fort Lauderdale-Hollywood, powiedziała CNN, że na miejscu strzelaniny trwają czynności śledcze. Pasażerowie ze względów bezpieczeństwa zostali wyprowadzeni na płytę lotniska. W dalszym ciągu przebywa tam kilkuset podróżnych. – Byliśmy w środku, czekaliśmy na nasz lot przy wyjściu. Miejsce, gdzie doszło do strzelaniny, było bardzo blisko. Kobieta, która była obok mnie, widziała sprawcę z bronią. Rzuciła się do ucieczki – mówił w telewizji CNN jeden ze świadków, Judah Fernandez.

Port lotniczy w Fort Lauderdale jest jednym z najważniejszych w Stanach Zjednoczonych. Obsługuje loty krajowe, ale przede wszystkim na Karaiby, do Ameryki Środkowej i Południowej oraz do Europy. Rocznie korzysta z niego prawie 27 milionów pasażerów.

W listopadzie doszło do strzelaniny na lotnisku w Oklahoma City, w której zginął pracownik linii lotniczych Southwest. We wrześniu dziewięć osób zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w centrum handlowym w Houston.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Itaka touroperatorem 2018 roku

Na zakończonych w niedzielę targach Tour Salon pięć biur podróży odebrało nagrody w konkursie ...

Niemcy wakacje wybierają długo

28 dni wynosi u niemieckich turystów średni okres między rozpoczęciem poszukiwania oferty wyjazdu a ...

Thomas Cook rozważa sprzedaż kultowej marki

Club 18-30 to znany brytyjski specjalista od wyjazdów dla młodych należący do Thomasa Cooka. ...

Polonus ma nowego szefa

Piotr Pogonowski, znany wcześniej jako dyrektor marketingu i PR na Europę środkowo-wschodnią w Polskim ...

Costa Cruises wraca na morze

Włoski armator Costa Cruises wznawia działalność. Pierwszym statkiem, który wypłynie w rejs, będzie Costa ...

Magierowski na ambasadora do Izraela

Wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski został pozytywnie oceniony przez posłów jako kandydat na ambasadora ...