Setki policjantów na lotnisku Schiphol

Materiały promocyjne

Nawet 500 dodatkowych policjantów zostanie zatrudnionych w tym roku do ochrony holenderskiego lotniska Schipol. Władze portu tłumaczą to wzrostem liczby podróżnych i zwiększającym się zagrożeniem terrorystycznym

Port w Amsterdamie to trzecie największe lotnisko w Europie. W ubiegłym roku obsłużył 60 milionów pasażerów. Prezes Schipol Airport Jos Nijhuis zapowiedział, że spółka potrzebuje dodatkowo od 400 do nawet 500 policjantów.

– Uważam, że służby ochrony mają braki kadrowe – podkreślał prezes w gazecie „Financieele Dagblad”. Obecnie na lotnisku Schipol służy 1800 policjantów. Prezes lotniska przyznał, że tylu funkcjonariuszy pracowało w 2008 i 2009 roku, a od tego czasu zarówno liczba pasażerów, jak i zagrożenie terrorystyczne wzrosły.

Statystyki potwierdzają, że w zeszłym roku ponad 40 razy lotnisko obsłużyło w ciągu doby więcej niż 200 tysięcy ludzi. Po atakach terrorystycznych w w Paryżu, Brukseli, Nicei, Stambule i Berlinie władze Holandii podniosły do „istotnego” poziom zagrożenia terrorystycznego. To drugi najwyższy stopień i oznacza, że prawdopodobieństwo ataku jest „realne”.

W ubiegłym roku holenderski rząd przeznaczył 17 milionów euro na zatrudnienie 135 dodatkowych policjantów do ochrony Schipol. Jednak zdaniem prezesa lotniska to niewystarczające wsparcie, które nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Minister turystyki Egiptu: Dzięki testom nie trzeba zamykać granic

Test na koronawirusa kosztuje w Egipcie tylko 30 dolarów, a jeśli jego wynik będzie ...

Coral Travel podnosi wyniki Zielonej Góry

Lotnisko Zielona Góra Babimost w czerwcu obsłużyło 3340 pasażerów. To najlepszy wynik tego portu ...

Wycieczki szkolne pod nadzorem branży turystycznej

73 procent rodziców w Wielkiej Brytanii oczekuje, że wycieczkę szkolną zorganizuje sprawdzone biuro podróży, ...

Wyszukiwarki łaskawsze dla portfeli agentów

Niemiecki Traveltainment stworzył narzędzie, które pozwala agentom eksponować na stronie internetowej oferty z najlepszą ...

Polityka nie przeszkadza Polakom podróżować do Izraela

Wycieczki do Izraela cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. A tamtejszy rząd hojnie wspiera linie lotnicze, ...

Jedz i baw się, ale płać

Zamawiali bankiety na setki gości, jedli, pili, tańczyli, a nawet puszczali fajerwerki. Gdy serwowano ...