Finnair dodaje nowe rejsy do Warszawy

materiały prasowe

W szczycie sezonu letniego, między 5 czerwca a 4 sierpnia, Finnair doda nowe codzienne połączenia do Warszawy. Przewoźnik zapowiada też, że loty do Reykjaviku będzie realizował przez cały rok

Jak podaje Finnair, ze względu na duże zainteresowanie nową trasą do Reykjaviku dostępną od 11 kwietnia, wprowadzone zostanie dodatkowe, piąte, cotygodniowe połączenie. Będzie ono realizowane w środy od 31 maja do 11 sierpnia. Trasa do Reykjaviku stanie się całorocznym kierunkiem, z trzema cotygodniowymi rejsami w sezonie zimowym. Usługi te będą uzupełniane przez loty obsługiwane przez Icelandaira, z którym Finnair ma umowę codeshare.

Od 5 czerwca do 4 sierpnia Finnair doda również nowe codzienne połączenie z Warszawy do Helsinek, zwiększając liczbę lotów do trzech dziennie.

– W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba biletów do Azji  sprzedana przez Finnaira w Polsce  wzrosła o ponad 30 procent – mówi Arunas Skuja, dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie. – Dogodne połączenia najkrótszą trasą przez Helsinki do kluczowych azjatyckich kierunków oraz nasza nowoczesna flota wyposażona w samoloty airbus A350 przyciągają coraz większą liczbę pasażerów, dlatego, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu, dodamy kolejne codzienne połączenie z Warszawy w trakcie obleganego sezonu letniego – dodaje.

Zmiany w siatce Finnaira nie ograniczają się jednak do połączeń z Polską. W najbliższym czasie przewoźnik uruchomi również pięć dodatkowych cotygodniowych całorocznych połączeń na trasie do Kopenhagi (dostępnych od 15 maja), trzecie, codzienne połączenie do Wilna w dni powszednie (od 29 maja) i nowe cotygodniowe połączenie z Dublinem (w sezonie zimowym 2017 roku). Przewoźnik zapowiada również, że cotygodniowe, sobotnie połączenia do portu Alanya-Gazipasa w Turcji, zostanie przedłużone do połowy grudnia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Luwr w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Muzeum o nazwie Luwr zostanie dziś otwarte w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. ...

IATA: Koronawirus będzie kosztował linie 113 miliardów dolarów

Epidemia wirusa z Chin zmniejszy w tym roku przychody linii lotniczych o 113 miliardów ...

Bangkok na fali popularności

Bangkok, Barcelona i Nowy Jork były najchętniej wyszukiwanymi przez Polaków miastami w 2017 roku ...

UOKiK sprawdza, ile kosztuje woda mineralna na lotniskach

Pasażerowie skarżą się, że woda mineralna na lotniskach jest bardzo droga. UOKiK sprawdza więc, ...

Best-Reisen daje agentom więcej zarobić

Niemiecka kooperatywa biur agencyjnych wprowadza pakiet usług dodatkowych. Za 20 euro agent w imieniu ...