Bilet z telefonu droższy niż z komputera

Pixabay

Kupujesz bilet lotniczy? Nie rób tego ze smartfona, bo zapłacisz więcej – przekonuje magazyn „Clever Reisen!”, który porównał ceny biletów rezerwowanych przez urządzenia stacjonarne i mobilne

Magazyn sprawdził ceny biletów lotniczych na różnych trasach u kilku przewoźników, a także na portalach turystycznych i lotniczych. Za każdym razem pytał o ofertę za pośrednictwem smartfonów, laptopów i tradycyjnych komputerów (co najmniej na dwóch, a maksymalnie na czterech urządzeniach). Analiza pokazała, że koszty tego samego biletu były wyższe, jeśli użytkownik chciał go zamówić za pośrednictwem smartfona. Średnio koszt przelotu w klasie ekonomicznej był od 13 do 72 euro większy, a w klasie biznes różnice sięgały od 100 do 160 euro. Gazeta podpowiada, że osoby mające kilka urządzeń mobilnych, powinny jednocześnie sprawdzać ceny biletów na każdym z nich. Równie ważne jest kasowanie historii wyszukań i ciasteczek (cookies). Pomaga też przestawienie trybu (user agent) wyszukiwania na „tradycyjny komputer”.

Portal BizTravel, opisując ten eksperyment, zwraca uwagę, że z perspektywy branży, przekonanie klientów do zawarcia transakcji za pośrednictwem smartfona to z jednej strony duże wyzwanie, a z drugiej szansa na większy zarobek. Trzeba jednak pamiętać, że klienci, którzy oferty turystyczne kupują przez urządzenia mobilne, mogą kasować historię zapytań niezależnie od rodzaju urządzenia, co także może wpłynąć na wysokość wyświetlanej ceny.

W światowej branży turystycznej notowane były już przypadki dynamicznego kształtowania cen. Koszt usługi zmienia się wtedy nie tylko ze względu na dostępność miejsc czy czas dzielący zakup od realizacji usługi, lecz także w zależności od tego, czy internauta wcześniej szukał danej oferty. Klientom, którzy wielokrotnie przeglądali przeloty, ale nie kupowali biletów, przy kolejnym wyszukiwaniu wyświetlają się ceny wyższe od poprzednich, nawet, jeśli dostępność miejsc się nie zmieniła.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pekin ma nowe mega-lotnisko. Futurystyczny cud

Wystartował pierwszy samolot z nowego pekińskiego lotniska Daixin. China Southern poleciał do Guangzhou. LOT ...

Wrocławskie lotnisko na europejskim poziomie

Port Lotniczy Wrocław dostał certyfikat Unii Europejskiej, który potwierdza, że lotnisko spełnia najwyższe wymagania ...

Urlopowicze czekają na bony

Większość planujących letnie wyjazdy wstrzymuje się z rezerwacjami, czekając na bony wakacyjne – wynika ...

Grecja w stanie gotowości przed upałem

Ateny podjęły specjalne środki bezpieczeństwa z powodu upału. Termometry w Grecji mają pokazać dziś ...

Centralny Port Lotniczy. Miraż megalotniska

Wraca pomysł budowy olbrzymiego centralnego portu lotniczego O tym, że projekt jest priorytetowy, powiedział ...

Awaryjne lądowanie w Balicach

Samolot Lufthansy z Krakowa do Frankfurtu zawrócił po starcie i lądował awaryjnie w Balicach. ...