W Babimoście będzie ośrodek szkolenia pilotów

Facebook

Utworzenie ośrodka szkolenia lotniczego – to pomysł spółki Westwings, która we współpracy z samorządem województwa lubuskiego i Przedsiębiorstwem Porty Lotnicze chce zająć się szkoleniem pilotów na terenie Portu Lotniczego w Babimoście

List intencyjny w tej sprawie podpisali: marszałek Elżbieta Anna Polak, prezes Westwings Michał Zienkiewicz i dyrektor Portu Lotniczego w Babimoście Michał Anczykowski.

– Założeniem ośrodka jest szkolenie pilotów liniowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby przyjść i zdobyć licencję turystyczną – mówi prezes firmy Westwings Michał Zienkiewicz. Dodaje, że planowane jest nawiązanie współpracy z działającym w Zielonej Górze Aeroklubem Ziemi Lubuskiej w zakresie przeprowadzania egzaminów teoretycznych.

Na początek przyszli piloci będą szkolić się w Babimoście na dwóch samolotach. Jeśli zainteresowanie kursami wzrośnie, firma nie wyklucza powiększenia floty. Podczas kursów wykorzystywane będą także urządzenia do symulacji lotu, zainstalowane na terenie portu lotniczego. Zgodnie z listem intencyjnym, do końca marca ma zostać popisana umowa ws. utworzenia ośrodka. Po uzyskaniu niezbędnych certyfikatów, Westwings jeszcze w tym roku planuje rozpocząć pierwsze szkolenia.

Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak przyznaje, że port lotniczy Babimost Zielona Góra nie ma szans na konkurowanie w przelotach pasażerskich ze znajdującymi się w pobliżu lotniskami z Poznaniu, Wrocławiu czy potężnymi portami w Berlinie.

– Możemy jednak szukać innych dróg rozwoju, by efektywnie wykorzystywać znajdującą się w Babimoście infrastrukturę. Ośrodek szkolenia pilotów bez wątpienia jest jedną z nich. Zabiegamy także w MON o szersze wykorzystanie lotniska do celów wojskowych, tym bardziej, że w naszym regionie stacjonują już siły amerykańskie. Kolejną przestrzenią rozwoju jest lotnictwo transportowe – opisuje marszałek Polak.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koronawirus poprawił punktualność pociągów

Kolej traci przez epidemie pasażerów i pieniądze, ale przynajmniej na jednym znacząco zyskuje – ...

Egipt uwolnił libańską turystkę

Libańska turystyka skazana na osiem lat więzienia za zamieszczenie filmu na Facebooku, uznanego przez ...

Warszawa w oczach turystów: 8,18 punktu na 10

Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Historii Żydów Polskich – to najwyżej oceniane ...

LOT ostrzega przed naciągaczami

W internecie krąży link, który rzekomo gwarantuje wygranie biletów PLL LOT. To nie jest ...

Dyrektor projektów strategicznych w Agencji Rozwoju Gdyni Jacek Debis

Ponad 3 miliony turystów w Gdyni

W 2019 roku Gdynię odwiedziły ponad 3 miliony turystów. Miasto stawia na rozwój turystyki ...

Chorwacja wychodzi z kwarantanny, ale przy zamkniętych granicach

Działają sklepy i komunikacja, w maju będą mogły ruszyć hotele i lotniska, ale nie ...