Styczniowy rekord krakowskiego lotniska

materiały prasowe

W styczniu krakowskie lotnisko obsłużyło 367 tysięcy pasażerów. To najlepszy w historii portu styczniowy wynik

Kraków Airport odnotował wzrost o 21 procent liczby obsłużonych pasażerów w porównaniu ze styczniem 2016 r. (więcej o ponad 63 tys. ludzi). W pierwszym miesiącu 2017 roku odnotowano 3 239 operacji lotniczych, tj. o 17 procent więcej niż w styczniu 2016 roku.

– W tym niezbyt słonecznym okresie roku pasażerowie chętnie korzystali z połączeń do cieplejszych regionów Europy, a najpopularniejsze okazały się kierunki włoskie, wśród nich dwie zimowe nowości easyJeta: Neapol i Wenecja. Do i z tych miast poleciało ponad 4,5 tysiąca dodatkowych pasażerów – wyjaśnia cytowany w komunikacie lotniska Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W styczniu aplikacja mobilna Kraków Airport została nominowana do udziału w prestiżowym ogólnopolskim konkursie (Mobile Trends Awards) na najlepszą aplikację mobilną 2016 roku w kategorii „Podróże i turystyka”. Wczoraj natomiast na wspólnej konferencji z Kraków Airport, linia lotnicza Ryanair ogłosiła największy w historii rozkład lotów z Krakowa, 14 nowych tras: Ateny, Barcelona, Berlin, Glasgow, G?teborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla i Tel Awiw. Połączenia te zostaną uruchomione w sezonie zima 2017/18.

Mogą Ci się również spodobać

Pierwszy polski Motel One już przyjmuje gości

Niemiecka grupa hotelowa Motel One otworzyła swój pierwszy obiekt w Polsce – Motel One ...

Dariusz Rogowski odwołany ze stanowiska podsekretarza stanu od turystyki

Redukcja stanowisk wiceministrów w rządzie sięgnęła Ministerstwa Sportu i Turystyki. Premier odwołał dzisiaj podsekretarza ...

POT: Studenci Erasmusa pomogą w promocji Polski

POT rozpoczyna konkurs „Discover Poland with your mates – Erasmus” dla obcokrajowców studiujących w ...

Brylantowa stolica Rosji -odwiedź położony nad Dnieprem Smoleńsk!

Jeśli od dawna planowaliście podróż na wschód, to czas najwyższy odwiedzić naszych sąsiadów zza ...

Grupa Best Western bogatsza o nową markę i 300 hoteli

Grupa hotelowa Best Western Hotels & Resorts przejęła sieć WorldHotels, liczącą prawie 300 luksusowych ...

Policja przeszukała berliński jarmark świąteczny

Niemiecka policja wkroczyła wczoraj na jarmark bożonarodzeniowy w dzielnicy Berlina Charlottenburg po otrzymaniu wiadomości ...