Samochody na minuty spod dworca i lotniska

materiały prasowe

4Mobility – spółka, która stworzyła sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów na minuty – uruchomiła nowe bazy przy Dworcu Centralnym i Lotnisku Chopina

Użytkownicy 4Mobility Car Sharing mogą wynająć auto na minuty za pomocą aplikacji mobilnej. Zdaniem twórców serwisu, rozwinięta sieć aut na minuty m.in. zredukuje liczbę samochodów na ulicach i parkingach, bo jeden współdzielony samochód zastąpi do 12 prywatnych pojazdów.

Teraz bazy przy Dworcu Centralnym, przez który dziennie przewija się ok. 60 tysięcy pasażerów, oraz na Lotnisku Chopina, które w 2016 roku obsłużyło prawie 13 mln podróżnych, dołączyły do 26 wcześniejszych lokalizacji sieci w Warszawie, m.in. przy stacjach metra Świętokrzyska, Wilanowska, Służew, Ursynów, Imielin, Natolin i Kabaty.

– Nowe bazy 4Mobility to kolejny, po uruchomieniu licznych punktów przy stacjach metra, krok w kierunku lepszej integracji systemu car sharing z transportem publicznym. Zarówno Dworzec Centralny, jak i Lotnisko Chopina to bardzo ważne węzły komunikacyjne stolicy i jednocześnie najpopularniejsze punkty, z których mieszkańcy Warszawy wyruszają – tak prywatnie, jak i służbowo – w dalsze podróże po Polsce i świecie – opisuje, cytowany w komunikacie prasowym, Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility. – Nasza usługa uzupełnia miejski system komunikacyjny, dzięki czemu warszawiacy mogą w wygodny sposób dojechać do dworca czy na lotnisko i rozpocząć kolejny etap podróży. Ponadto osoby przybywające do Warszawy mogą na przykład zarezerwować auto na minuty już w pociągu i w chwilę po przybyciu do stolicy poruszać się po mieście samochodem – dodaje.

4Mobility dodało ostatnio nowe udogodnienia dla użytkowników: możliwość bezpłatnego parkowania w stołecznej strefie płatnego parkowania i możliwość zwrotu auta w dowolnym miejscu w Śródmieściu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Największy touroperator na świecie o krok od bankructwa

Jeśli Thomas Cook nie dogada się z wierzycielami w sprawie brakujących mu do płynności ...

Nowi przewoźnicy czarterowi w Niemczech

W ostatnim czasie w Niemczech splajtowało kilka linii lotniczych. Niedługo na rynku mają pojawić ...

Wizz Air: Klasa biznes się skończyła

Wizz Air wzywa regularne linie lotnicze, żeby przestały latać z pustymi miejscami w klasie ...

Egipt – ponad 50 procent turystów więcej

W zeszłym roku Egipt odwiedziło 8,3 miliona turystów, o 54 procent więcej niż rok ...

Filipiny: Wybuchł najmniejszy aktywny wulkan na świecie

W nocy z niedzieli na poniedziałek zarejestrowano co najmniej 75 wstrząsów sejsmicznych związanych z ...

Gut-Mostowy: Bon turystyczny na 90 procent w najbliższych dniach

Polacy powinni dostać bony turystyczne w lipcu lub sierpniu, choć na pewno nie wszyscy. ...