Samochody na minuty spod dworca i lotniska

materiały prasowe

4Mobility – spółka, która stworzyła sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów na minuty – uruchomiła nowe bazy przy Dworcu Centralnym i Lotnisku Chopina

Użytkownicy 4Mobility Car Sharing mogą wynająć auto na minuty za pomocą aplikacji mobilnej. Zdaniem twórców serwisu, rozwinięta sieć aut na minuty m.in. zredukuje liczbę samochodów na ulicach i parkingach, bo jeden współdzielony samochód zastąpi do 12 prywatnych pojazdów.

Teraz bazy przy Dworcu Centralnym, przez który dziennie przewija się ok. 60 tysięcy pasażerów, oraz na Lotnisku Chopina, które w 2016 roku obsłużyło prawie 13 mln podróżnych, dołączyły do 26 wcześniejszych lokalizacji sieci w Warszawie, m.in. przy stacjach metra Świętokrzyska, Wilanowska, Służew, Ursynów, Imielin, Natolin i Kabaty.

– Nowe bazy 4Mobility to kolejny, po uruchomieniu licznych punktów przy stacjach metra, krok w kierunku lepszej integracji systemu car sharing z transportem publicznym. Zarówno Dworzec Centralny, jak i Lotnisko Chopina to bardzo ważne węzły komunikacyjne stolicy i jednocześnie najpopularniejsze punkty, z których mieszkańcy Warszawy wyruszają – tak prywatnie, jak i służbowo – w dalsze podróże po Polsce i świecie – opisuje, cytowany w komunikacie prasowym, Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility. – Nasza usługa uzupełnia miejski system komunikacyjny, dzięki czemu warszawiacy mogą w wygodny sposób dojechać do dworca czy na lotnisko i rozpocząć kolejny etap podróży. Ponadto osoby przybywające do Warszawy mogą na przykład zarezerwować auto na minuty już w pociągu i w chwilę po przybyciu do stolicy poruszać się po mieście samochodem – dodaje.

4Mobility dodało ostatnio nowe udogodnienia dla użytkowników: możliwość bezpłatnego parkowania w stołecznej strefie płatnego parkowania i możliwość zwrotu auta w dowolnym miejscu w Śródmieściu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecos: Co czwarty turysta leci do Grecji z nami

Wbrew statystykom pokazującym, że sprzedaż wakacji w Grecji w tym roku słabnie, w Grecosie ...

Szwedzka turystyka z ekologicznym znakiem jakości

Visit Sweden, organizacja odpowiedzialna za promowanie szwedzkiej turystyki, stawia na turystykę zgodną z zasadami ...

Tourasia – indywidualny styl podróżowania

Nie wciskamy klienta w grupowe wyjazdy z ustalonym wcześniej programem. U nas każdy sam ...

Spłonął dach opery w Kuwejcie

Budynek nowej opery w Kuwejcie, który otwarto trzy miesiące temu, kosztował 770 milionów dolarów ...

Chińczycy chcą nadal inwestować w spółki Thomasa Cooka

Największy udziałowiec Thomasa Cooka, chińska firma turystyczna Fosun, zainteresowany jest przejęciem rosyjskiej spółki Intourist, ...

Tunezyjska turystyka chce być eko

Do Morza Śródziemnego trafia prawie 600 tysięcy ton plastiku rocznie, co negatywnie wpływa na ...