Samochody na minuty spod dworca i lotniska

materiały prasowe

4Mobility – spółka, która stworzyła sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów na minuty – uruchomiła nowe bazy przy Dworcu Centralnym i Lotnisku Chopina

Użytkownicy 4Mobility Car Sharing mogą wynająć auto na minuty za pomocą aplikacji mobilnej. Zdaniem twórców serwisu, rozwinięta sieć aut na minuty m.in. zredukuje liczbę samochodów na ulicach i parkingach, bo jeden współdzielony samochód zastąpi do 12 prywatnych pojazdów.

Teraz bazy przy Dworcu Centralnym, przez który dziennie przewija się ok. 60 tysięcy pasażerów, oraz na Lotnisku Chopina, które w 2016 roku obsłużyło prawie 13 mln podróżnych, dołączyły do 26 wcześniejszych lokalizacji sieci w Warszawie, m.in. przy stacjach metra Świętokrzyska, Wilanowska, Służew, Ursynów, Imielin, Natolin i Kabaty.

– Nowe bazy 4Mobility to kolejny, po uruchomieniu licznych punktów przy stacjach metra, krok w kierunku lepszej integracji systemu car sharing z transportem publicznym. Zarówno Dworzec Centralny, jak i Lotnisko Chopina to bardzo ważne węzły komunikacyjne stolicy i jednocześnie najpopularniejsze punkty, z których mieszkańcy Warszawy wyruszają – tak prywatnie, jak i służbowo – w dalsze podróże po Polsce i świecie – opisuje, cytowany w komunikacie prasowym, Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility. – Nasza usługa uzupełnia miejski system komunikacyjny, dzięki czemu warszawiacy mogą w wygodny sposób dojechać do dworca czy na lotnisko i rozpocząć kolejny etap podróży. Ponadto osoby przybywające do Warszawy mogą na przykład zarezerwować auto na minuty już w pociągu i w chwilę po przybyciu do stolicy poruszać się po mieście samochodem – dodaje.

4Mobility dodało ostatnio nowe udogodnienia dla użytkowników: możliwość bezpłatnego parkowania w stołecznej strefie płatnego parkowania i możliwość zwrotu auta w dowolnym miejscu w Śródmieściu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI Poland wyprzedził Rainbow

1,38 miliarda złotych wyniósł w 2017 roku przychód ze sprzedaży imprez turystycznych biura podróży ...

Wypadek w Turcji – 11 zabitych narciarzy

Jedenaście osób zginęło, a 46 zostało rannych na północnym zachodzie Turcji, kiedy autokar wiozący ...

Huragan Harvey – zamknięto lotnisko w Houston

Co najmniej dwie osoby zginęły, a kilkanaście odniosło obrażenia w stanie Teksas po przejściu ...

Vienna House tworzy hotel dla biznesu w Warszawie

164 pokoje i cztery gwiazdki – tak ma wyglądać nowy hotel Vienna House na ...

Traveldata: Skończyły się obniżki cen wakacji

Wakacje z biurem podróży w ciągu tygodnia podrożały średnio o 21 złotych. Najmocniej skoczyły ...

Młodzi Brytyjczycy wierzą w agentów turystycznych

Milenialsi i pokolenie Z chętnie korzystają z usług agentów turystycznych, bo dzięki nim wyjeżdżają ...