Skrzydlaty kolos wylądował w Warszawie

Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Airbus A380, największy pasażerski samolot na świecie, przyleciał dziś do Warszawy z Dubaju. W ten sposób linie Emirates uczciły czwartą rocznicę uruchomienia tego połączenia

A380 może pomieścić nawet 850 pasażerów. Standardowo ma jednak 500 – 600 miejsc w dwóch lub trzech klasach. Ten, który dziś wylądował w Warszawie miał 14 miejsc w klasie pierwszej, 76 w klasie biznes i 427 w ekonomicznej.

Dziennikarze mogli go zwiedzić. A jest co oglądać. Na górnym pokładzie dla gości klasy biznes i najwyższej pierwszej klasy znajduje się słusznych rozmiarów bar z dużym wyborem napojów. Pasażerowie mogą się też zrelaksować w pokładowym spa, a ci z najgrubszymi portfelami mają do dyspozycji prywatne kabiny z łazienkami z prysznicem.

Airbus A380 to dwupoziomowy, szerokokadłubowy, czterosilnikowy samolot pasażerski. Ma 73 m długości, prawie 80 m rozpiętości i 24 m wysokości. Przy podziale na trzy klasy na pokład tej maszyny może wejść 525 osób, a jeżeli cały samolot jest skonfigurowany do klasy ekonomicznej – 853. Pierwszy komercyjny lot Airbusa A380 należącego do Singapore Airlines odbył się 25 października 2007 roku między Singapurem a Sydney.

Emirates zorganizowały mały happening towarzyszący lądowaniu samolotu na Lotnisku Chopina. Uroczystość zaszczycili ambasadorowie: polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Emiratów w Polsce. Był też szef Emirates na Polskę, Maciej Pyrka, i prezes Polskich Portów Lotniczych Mariusz Szpikowski. Padło sporo wzniosłych słów o tym, jak bezpośrednie połączenie zbliżyło oba kraje i jaką stwarza szansę na wymianę kulturową.

Miałem już kilka razy okazję podróżować na pokładzie A380. Mimo olbrzymich rozmiarów zadziwiająco zgrabnie i stosunkowo cicho odrywa się od pasa i wznosi nad chmury.

Czy podniebny gigant będzie regularnie kursował na tracie Warszawa – Dubaj? Nie zanosi się na to, dzisiejsza wizyta była jednorazowym wydarzeniem. Na razie połączenie Warszawa – Dubaj linie Emirates obsługują boeingami 777-300.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Im mniej wiadomo o touroperatorze, tym większe ryzyko

Przykład bankructwa Thomasa Cooka jeszcze raz dobitnie pokazał, jak mści się brak przejrzystości w ...

Antalya liczy na 16 milionów gości

O 25 procent wzrosła liczba przyjazdów z zagranicy do Antalyi w pierwszym kwartale tego ...

Eksperci od Dubaju pojadą zwiedzić emirat

Dubai Expert, program szkoleniowy dla touroperatorów i agentów turystycznych, ma teraz także polską wersję ...

Wielki wieloryb na dziobie Cracovii

Kolorowa grafika przedstawiająca wieloryba zdobi dziób promu pasażersko-samochodowego Cracovia, który należy do Polskiej Żeglugi ...

Podlasie – kompromitacja zamiast promocji

Youtuber – znany w mediach społecznościowych jako Lord Kruszwil – nakręcił film promocyjny na ...

Śnieżyca unieruchomiła lotnisko w Genewie

Z powodu gwałtownych opadów śniegu lotnisko w Genewie jest zamknięte Kierownictwo portu informuje na ...