Skrzydlaty kolos wylądował w Warszawie

Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Airbus A380, największy pasażerski samolot na świecie, przyleciał dziś do Warszawy z Dubaju. W ten sposób linie Emirates uczciły czwartą rocznicę uruchomienia tego połączenia

A380 może pomieścić nawet 850 pasażerów. Standardowo ma jednak 500 – 600 miejsc w dwóch lub trzech klasach. Ten, który dziś wylądował w Warszawie miał 14 miejsc w klasie pierwszej, 76 w klasie biznes i 427 w ekonomicznej.

Dziennikarze mogli go zwiedzić. A jest co oglądać. Na górnym pokładzie dla gości klasy biznes i najwyższej pierwszej klasy znajduje się słusznych rozmiarów bar z dużym wyborem napojów. Pasażerowie mogą się też zrelaksować w pokładowym spa, a ci z najgrubszymi portfelami mają do dyspozycji prywatne kabiny z łazienkami z prysznicem.

Airbus A380 to dwupoziomowy, szerokokadłubowy, czterosilnikowy samolot pasażerski. Ma 73 m długości, prawie 80 m rozpiętości i 24 m wysokości. Przy podziale na trzy klasy na pokład tej maszyny może wejść 525 osób, a jeżeli cały samolot jest skonfigurowany do klasy ekonomicznej – 853. Pierwszy komercyjny lot Airbusa A380 należącego do Singapore Airlines odbył się 25 października 2007 roku między Singapurem a Sydney.

Emirates zorganizowały mały happening towarzyszący lądowaniu samolotu na Lotnisku Chopina. Uroczystość zaszczycili ambasadorowie: polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Emiratów w Polsce. Był też szef Emirates na Polskę, Maciej Pyrka, i prezes Polskich Portów Lotniczych Mariusz Szpikowski. Padło sporo wzniosłych słów o tym, jak bezpośrednie połączenie zbliżyło oba kraje i jaką stwarza szansę na wymianę kulturową.

Miałem już kilka razy okazję podróżować na pokładzie A380. Mimo olbrzymich rozmiarów zadziwiająco zgrabnie i stosunkowo cicho odrywa się od pasa i wznosi nad chmury.

Czy podniebny gigant będzie regularnie kursował na tracie Warszawa – Dubaj? Nie zanosi się na to, dzisiejsza wizyta była jednorazowym wydarzeniem. Na razie połączenie Warszawa – Dubaj linie Emirates obsługują boeingami 777-300.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

AccorHotels prezentuje swoje warszawskie włości

12 hoteli własnych, pięć kategorii, sześć marek, 3300 pokojów, 86 sal konferencyjnych, cztery rodzaje ...

Sri Lanka otworzy się na turystów. Stawia jednak warunki

Turyści będą mogli polecieć do Sri Lanki już w styczniu, ale pod warunkiem, że ...

Karnawałowe szaleństwo ogarnęło świat

Żarty z polityków albo parady z przedstawicielami władzy, występy nawiązujące do lokalnych wierzeń i ...

Mouzenidis rusza ze sprzedażą oferty na lato 2021

– Rozumiemy, że część naszych klientów będzie miało obawy, żeby podróżować w tym roku. ...

Zaczęło się przejmowanie klientów Thomasa Cooka

Brytyjski TUI powiększy flotę samolotów na zimę, żeby sprostać popytowi, jaki pojawi się na ...

Traveldata: Działanie koronawirusa może się wydłużyć

Na razie w Europie koronawirus występuje częściej w krajach, z których wyjeżdża najwięcej turystów. ...