LOT-em z pięciu miast do Tel Awiwu

Pixabay

LOT uruchomi od czerwca bezpośrednie loty do Tel Awiwu z Lublina, Gdańska, Poznania i Wrocławia, a z Warszawy liczba rejsów do tego miasta zwiększy z siedmiu tygodniowo do trzynastu

Rejsy z Lublina do Tel Awiwu będą realizowane w każdy poniedziałek i czwartek, z Wrocławia we wtorek i piątek, z Gdańska w niedzielę, a z Poznania w środę.

Z Warszawy wędą dodatkowe rejsy w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Rejsy będą obsługiwane nowoczesnymi samolotami boeing 737-800 Next Generation, które dołączą do floty LOT-u za kilka miesięcy – poinformował w komunikacie przewoźnik.

LOT podkreśla, że „Izrael od zawsze przyciągał Polaków, zwłaszcza tych, którzy szukali tam doznań kulturowych czy religijnych. Z każdym rokiem jest też coraz popularniejszy wśród osób poszukujących wypoczynku nad Morzem Śródziemnym”. Nowe połączenia do Izraela to dla LOT-u powrót na krajowe lotniska regionalne z ofertą połączeń międzynarodowych. Do tej pory polski przewoźnik miał jedynie połączenie z Krakowa do Chicago.

W ocenie przewoźnika, lotnisko w Tel Awiwie jest dobrze skomunikowane z głównymi atrakcjami Izraela – z centrum, historyczną Jerozolimą, jest też dobrym punktem wypadowym na wyjazdy nad Morze Martwe czy wybrzeże Morza Śródziemnego i Czerwonego.

W tym roku flota PLL LOT powiększy się o cztery boeingi 737-800 NG oraz dwa boeingi 737 MAX 8, które mogą zabrać na pokład ponad 180 pasażerów.

Jak zapewnia przewoźnik, rozkład rejsów umożliwi przesiadkę i krótki czas podróży pasażerom lecącym z Izraela przez Warszawę do Nowego Jorku, Newark, Chicago, Toronto czy Los Angeles. Czas oczekiwania na rejsy dalekiego zasięgu skróci się do kilkudziesięciu minut.

Rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów strategii „rentownego wzrostu”, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. W sumie polski przewoźnik uruchomił prawie 30 nowych połączeń, w tym dwa dalekiego zasięgu – do Tokio i Seulu. W tym roku LOT zwiększy swoją obecność w USA. Od kwietnia ruszą połączenia z Warszawy do Newark i Los Angeles. Razem z połączeniem z Krakowa do Chicago w 2017 roku LOT będzie obsługiwał sześć tras do Ameryki Północnej. Dzięki nowym połączeniom do Tel Awiwu LOT będzie obsługiwał 19 połączeń tygodniowo między Polską a Izraelem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wrocław obsłuży w tym roku ponad 3,5 miliona pasażerów

W październiku 2019 wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 291 tysięcy pasażerów, czyli o prawie 4 ...

Francuzi dyskutują, jak chronić lotniska

Po udaremnionej w sobotę próbie zamachu na lotnisku Orly w Paryżu francuskie media zastanawiają ...

Airbnb: Overtourism? To nie nasza sprawka

Amsterdam, Barcelona, Wenecja, Majorka… – Airbnb stara się udowodnić na ich przykładach, że przeciwdziała ...

Szef Ryanaira ocenia sytuację w branży lotniczej

Ryanair poczeka z kupowaniem nowych samolotów. Brexit nie wpłynie mocno na linię, ale Londyn ...

Kolejne biuro żąda telefonu komórkowego klienta

Niemiecki touroperator Alltours wymaga, aby w rezerwacji podany był numer telefonu komórkowego klienta. Bez ...

Lotnisko na Bali wznowiło działalność

Międzynarodowe lotnisko na indonezyjskiej wyspie Bali wznowiło działalność w dwa dni po wstrzymaniu wszystkich ...