LOT-em z pięciu miast do Tel Awiwu

Pixabay

LOT uruchomi od czerwca bezpośrednie loty do Tel Awiwu z Lublina, Gdańska, Poznania i Wrocławia, a z Warszawy liczba rejsów do tego miasta zwiększy z siedmiu tygodniowo do trzynastu

Rejsy z Lublina do Tel Awiwu będą realizowane w każdy poniedziałek i czwartek, z Wrocławia we wtorek i piątek, z Gdańska w niedzielę, a z Poznania w środę.

Z Warszawy wędą dodatkowe rejsy w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Rejsy będą obsługiwane nowoczesnymi samolotami boeing 737-800 Next Generation, które dołączą do floty LOT-u za kilka miesięcy – poinformował w komunikacie przewoźnik.

LOT podkreśla, że „Izrael od zawsze przyciągał Polaków, zwłaszcza tych, którzy szukali tam doznań kulturowych czy religijnych. Z każdym rokiem jest też coraz popularniejszy wśród osób poszukujących wypoczynku nad Morzem Śródziemnym”. Nowe połączenia do Izraela to dla LOT-u powrót na krajowe lotniska regionalne z ofertą połączeń międzynarodowych. Do tej pory polski przewoźnik miał jedynie połączenie z Krakowa do Chicago.

W ocenie przewoźnika, lotnisko w Tel Awiwie jest dobrze skomunikowane z głównymi atrakcjami Izraela – z centrum, historyczną Jerozolimą, jest też dobrym punktem wypadowym na wyjazdy nad Morze Martwe czy wybrzeże Morza Śródziemnego i Czerwonego.

W tym roku flota PLL LOT powiększy się o cztery boeingi 737-800 NG oraz dwa boeingi 737 MAX 8, które mogą zabrać na pokład ponad 180 pasażerów.

Jak zapewnia przewoźnik, rozkład rejsów umożliwi przesiadkę i krótki czas podróży pasażerom lecącym z Izraela przez Warszawę do Nowego Jorku, Newark, Chicago, Toronto czy Los Angeles. Czas oczekiwania na rejsy dalekiego zasięgu skróci się do kilkudziesięciu minut.

Rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów strategii „rentownego wzrostu”, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. W sumie polski przewoźnik uruchomił prawie 30 nowych połączeń, w tym dwa dalekiego zasięgu – do Tokio i Seulu. W tym roku LOT zwiększy swoją obecność w USA. Od kwietnia ruszą połączenia z Warszawy do Newark i Los Angeles. Razem z połączeniem z Krakowa do Chicago w 2017 roku LOT będzie obsługiwał sześć tras do Ameryki Północnej. Dzięki nowym połączeniom do Tel Awiwu LOT będzie obsługiwał 19 połączeń tygodniowo między Polską a Izraelem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nordica już rok w Locie

Rok temu, 4 listopada 2016 roku, Polskie Linie Lotnicze LOT przejęły estońskiego narodowego przewoźnika ...

Kraków – w czerwcu 12 procent pasażerów więcej

W czerwcu pasażerowie krakowskiego lotniska najchętniej planowali urlopy w: Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz we ...

Polska za pół ceny – można już rezerwować

Od dzisiaj turyści mogą rezerwować sobie usługi zgłoszone w akcji „Polska zobacz więcej – ...

Airbnb zmienia zasady rozliczeń z właścicielami obiektów

Airbnb zwalnia gości z opłat na rzecz portalu, by skuteczniej konkurować z Bookingiem i ...

TT Warsaw – Skania jest tuż za rogiem

Z turystycznego punktu widzenia ogromnym atutem Skanii jest jej dostępność. Skania jest tuż za ...

Wiele ofiar śmiertelnych w zasypanym hotelu

Ratownicy, którzy dotarli do zasypanego przez lawinę hotelu w górach koło Pescary w środkowych ...