LOT-em z pięciu miast do Tel Awiwu

Pixabay

LOT uruchomi od czerwca bezpośrednie loty do Tel Awiwu z Lublina, Gdańska, Poznania i Wrocławia, a z Warszawy liczba rejsów do tego miasta zwiększy z siedmiu tygodniowo do trzynastu

Rejsy z Lublina do Tel Awiwu będą realizowane w każdy poniedziałek i czwartek, z Wrocławia we wtorek i piątek, z Gdańska w niedzielę, a z Poznania w środę.

Z Warszawy wędą dodatkowe rejsy w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Rejsy będą obsługiwane nowoczesnymi samolotami boeing 737-800 Next Generation, które dołączą do floty LOT-u za kilka miesięcy – poinformował w komunikacie przewoźnik.

LOT podkreśla, że „Izrael od zawsze przyciągał Polaków, zwłaszcza tych, którzy szukali tam doznań kulturowych czy religijnych. Z każdym rokiem jest też coraz popularniejszy wśród osób poszukujących wypoczynku nad Morzem Śródziemnym”. Nowe połączenia do Izraela to dla LOT-u powrót na krajowe lotniska regionalne z ofertą połączeń międzynarodowych. Do tej pory polski przewoźnik miał jedynie połączenie z Krakowa do Chicago.

W ocenie przewoźnika, lotnisko w Tel Awiwie jest dobrze skomunikowane z głównymi atrakcjami Izraela – z centrum, historyczną Jerozolimą, jest też dobrym punktem wypadowym na wyjazdy nad Morze Martwe czy wybrzeże Morza Śródziemnego i Czerwonego.

W tym roku flota PLL LOT powiększy się o cztery boeingi 737-800 NG oraz dwa boeingi 737 MAX 8, które mogą zabrać na pokład ponad 180 pasażerów.

Jak zapewnia przewoźnik, rozkład rejsów umożliwi przesiadkę i krótki czas podróży pasażerom lecącym z Izraela przez Warszawę do Nowego Jorku, Newark, Chicago, Toronto czy Los Angeles. Czas oczekiwania na rejsy dalekiego zasięgu skróci się do kilkudziesięciu minut.

Rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów strategii „rentownego wzrostu”, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. W sumie polski przewoźnik uruchomił prawie 30 nowych połączeń, w tym dwa dalekiego zasięgu – do Tokio i Seulu. W tym roku LOT zwiększy swoją obecność w USA. Od kwietnia ruszą połączenia z Warszawy do Newark i Los Angeles. Razem z połączeniem z Krakowa do Chicago w 2017 roku LOT będzie obsługiwał sześć tras do Ameryki Północnej. Dzięki nowym połączeniom do Tel Awiwu LOT będzie obsługiwał 19 połączeń tygodniowo między Polską a Izraelem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Masz iPhone’a? Zapłacisz więcej za samolot i wakacje

Linie lotnicze, agencje turystyczne i sklepy internetowe mogą oferować swoim klientom wyższe ceny na ...

Odnalazł się właściciel bagażu na lotnisku

Odnalazł się właściciel bagażu pozostawionego na Lotnisku Chopina, z powodu którego ewakuowano 300 osób ...

Włochy nie będą ratowały Alitalii

Włoski rząd wykluczył ratowanie upadającej Alitalii z pieniędzy publicznych. Wszystko wskazuje na to, że ...

Sarkozy strategiem w AccorHotels

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy stanął na czele komitetu odpowiedzialnego za strategię międzynarodową sieci ...

TUI ma algorytm na wspomnienia klientów

TUI chwali się, że znalazło matematyczny wzór, który opisuje idealne warunki do tworzenia się ...

Ewa Pawlak-Lewandowska kierowała departamentem turystyki od marca 2018 roku.

Ewa Pawlak-Lewandowska odwołana z departamentu turystyki

Dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Rozwoju Ewa Pawlak-Lewandowska została odwołana ze stanowiska. Na razie ...