Emirates otwierają połączenie do Kambodży

Materiały prasowe

Od 1 lipca Emirates zacznie latać z Dubaju do Phnom Penh. Przewoźnik ogłosił tę decyzję z zastrzeżeniem, że czeka jeszcze na zgodę rządu Kambodży

Loty do stolicy Kambodży będą realizowane boeingiem 777-300ER w konfiguracji dwuklasowej. Rejs nr EK388 z Dubaju zaplanowano na 9.15 z lądowaniem w Rangunie o 17.25. Następnie samolot odleci z Rangunu o 18.55, przylatując do Phnom Penh o 21.25.

Godzina wylotu z Dubaju ma umożliwić przesiadkę podróżującym z Europy, m.in. z Paryża, Londynu czy Frankfurtu. Lot powrotny nr EK389 z Phnom Penh zaplanowano na 23.10 z lądowaniem w Dubaju o 5.40 następnego dnia, po krótkim postoju w Rangunie.

Otwarcie codziennego połączenia Dubaj – Phnom Penh zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem bezpośrednich lotów na trasie Dubaj – Hanoi. Od 1 lipca pasażerowie Emirates udający się do stolicy Wietnamu nie będą musieli już zatrzymywać się po drodze w Rangunie.

Phnom Penh leży w południowo-środkowej części Kambodży i jest najludniejszym miastem w kraju, a także głównym portem dla turystów zdążających do kompleksu świątyń Angkor Wat, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W 2015 roku Kambodżę odwiedziło ponad 4,7 miliona zagranicznych turystów i szacuje się, że liczba ta wzrośnie w 2020 roku do 8 milionów. Rozwojowi ruchu turystycznego sprzyja ukończona w marcu ubiegłego roku rozbudowa terminalu na lotnisku w Phnom Penh, która pozwoliła na dwukrotne zwiększenie zdolności przewozowej.

Ponadto nowa trasa Dubaj – Rangun – Phnom Penh umożliwi bezpośrednią podróż między dwiema azjatyckimi stolicami. Emirates będzie jedynym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie połączenie między tymi miastami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

IGHP: Rok pod znakiem danych osobowych i praw autorskich

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zapowiada, że wesprze swoich członków przy wprowadzaniu nowych, unijnych przepisów ...

Niemcy zakazują latania u siebie Fly Egypt i Air Cairo

Niemiecki Urząd Lotnictwa Cywilnego zakazał liniom lotniczym z Egiptu, Fly Egypt i Air Cairo, ...

Kaliningrad daje darmowe wizy

Za darmo, bez wychodzenia z domu, o każdej porze – to największe zalety uzyskiwania ...

Riu wycofuje się z Turcji

Hiszpańska sieć hoteli Riu, w której udziały ma też Grupa TUI, wycofuje się z ...

Betlej: Polskie biura podróży zarabiają śmiesznie mało

Porównanie warunków ekonomicznych w Polsce i w krajach nadbałtyckich i przyjrzenie się na tym ...

Znamy pensje niemieckich agentów turystycznych

Od 1785 do 2810 euro brutto miesięcznie zarabiają niemieccy agenci. Najmniejszą pensję otrzymują ci ...