Emirates szukają pilotów w Polsce

materiały prasowe

Dubajskie linie lotnicze Emirates chcą zatrudnić polskich pilotów. Zorganizują w Warszawie spotkania informacyjne dla zainteresowanych

Można na nie przyjść bez wcześniejszego rejestrowania się. Kolejnym etapem rekrutacji będzie rozmowa z kandydatem i test kompetencyjny, który będzie przeprowadzony drogą elektroniczną. Kto jest zainteresowany pracą w Emirates, ale nie może przyjść na spotkanie, może wysłać zgłoszenie przez internet.

Wynagrodzenie w dubajskich liniach lotniczych jest umiarkowanie konkurencyjne. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie przewoźnika, kapitan ma tam 100 tys. dolarów rocznie pensji podstawowej, z czego nie płaci podatku do kwoty 95 tys. dolarów. Pensja I oficera wynosi 47 tys. dolarów plus dodatki. Oprócz tego piloci dostają jeszcze diety za wylatany czas, a miesięcznie muszą siedzieć za sterami przynajmniej 85 godzin. Mają również zagwarantowanych siedem dni wolnych w miesiącu plus miesięczny urlop.

– Grafiki lotów układamy po uwzględnieniu informacji od pilotów – zapewnia w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prezes Emirates Tim Clark.

Piloci w Emirates mają jeszcze prawo do bezpłatnego mieszkania, pracodawca opłaca również naukę ich dzieci, bądź pobyt w przedszkolu. Kolejna zachęta, to flota Emirates, jedna z najmłodszych na świecie, składająca się wyłącznie z dużych maszyn airbusów (większość, to A380) i boeingów B777. Taka maszyna lata m.in do Warszawy.

Nabór pilotów i personelu pokładowego przeprowadzały w Polsce także katarskie linie lotnicze Qatar Airways. Tyle że Dubaj, w odróżnieniu od stolicy Kataru, Dohy, jest bardzo atrakcyjnym miejscem do mieszkania.To duże miasto z gigantycznymi centrami handlowymi, parkami rozrywki.

Dubajska linia płaci dobrze, ale nie najlepiej na rynku. Dla porównania pilot w Air France (najwyższe płace w branży) zarabia średnio 270 tys. euro rocznie. Ale francuska linia wstrzymała przyjęcia nowych pracowników, prowadzi restrukturyzację zatrudnienia.

Spotkania informacyjne odbędą się 17 marca o godzinie 10.00 i 14.00 oraz 18 marca o 10.00 w hotelu Sheraton w Warszawie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z Ryanairem z Wrocławia do Brukseli i Gdańska

Ryanair ogłosił, że w zimowej siatce połączeń z lotniska we Wrocławiu umieścił dwie nowe ...

Podkarpacie nakręca turystykę influencerami

W 2017 roku Podkarpacie odwiedziło ponad 1,2 miliona turystów. To w dużej mierze efekt ...

Symfonia Mórz szykuje się do pierwszego rejsu z pasażerami

Ma 362 metry długości, 18 pokładów i może zabrać prawie 6,7 tysiąca pasażerów, których ...

Afganistan: Rozbity samolot szpiegowski czy pasażerski?

Samolot pasażerski rozbił się w dystrykcie Deh Yak w prowincji Ghazni – poinformowały lokalne ...

KLM: Karta pokładowa przez WhatsAppa

KLM jako pierwsza linia lotnicza integruje swój serwis z aplikacją WhatsApp KLM rozpoczęły współpracę ...

Śmierć turysty w zabytkowej bazylice

Śmiertelny wypadek zdarzył się w bazylice Świętego Krzyża we Florencji. Na turystę odwiedzającego świątynię ...