Lotnisko w Monachium najlepsze w Europie

Facebook

Porty lotnicze Monachium, Helsinek i Tallina są najwygodniejsze, gdy trzeba poczekać na samolot – zdecydowali internauci. W zestawieniu znalazły się także lotniska Warszawy i Wrocławia

Ranking najlepszych i najgorszych lotnisk roku 2016 powstał na podstawie głosowania pasażerów korzystających z serwisu Sleepinginairports.net. Polskie lotniska znalazły się w gronie 40 wyróżnionych obiektów: Lotnisko Chopina zajęło 11 miejsce, a Port Lotniczy Wrocław – miejsce 23. Warto zauważyć, że wśród lotnisk regionalnych Wrocław wyprzedziły jedynie lotniska w Porto i Alicante.

Podróżni głosujący w rankingu biorą uwagę przede wszystkim jakość obsługi, atmosferę i infrastrukturę lotniskowych terminali, w tym ofertę kulinarną i strefy odpoczynku.

– Cieszymy się, że w opinii pasażerów, którzy mają porównanie różnych portów, znaleźliśmy się w ścisłej europejskiej czołówce. A jeśli weźmiemy pod uwagę tylko lotniska regionalne, to jesteśmy pod względem jakości wręcz jednym z najlepszych w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, cytowany w komunikacie prasowym.

Za najgorsze europejskie lotniska internauci uznali: port lotniczy Santorynu (JTR), Chanii (CHQ) i Heraklionu (HER). Obecnie w serwisie Sleepininairports.net trwa już głosowanie na najlepsze i najgorsze lotniska roku 2017.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szefowa Rady Europejskiej: Europejczycy znajdą mądry sposób podróżowania

Przewodnicząca Rady Europejskiej Ursula von der Leyen jest przekonana, że ludzie już zaczynają się ...

Szefowa Cooka: Możliwe jest reaktywowanie Neckermanna

Stefanie Berk, prezes niemieckiego Thomasa Cooka, widzi szansę na przywrócenie działalności biur podróży należących ...

Ograniczeń w podróżowaniu nie da się uniknąć

„Overtourism”, zbytnie zatłoczenie turystami najpopularniejszych miejsc, sprawia że zaczną się pojawiać ograniczenia – twierdzi ...

Betlej: Zamach nie zaszkodził Egiptowi

Ceny wyjazdu do Egiptu nadal wyraźnie przewyższają ceny wakacji w Bułgarii, podczas gdy przed ...

Eurostar połączy Amsterdam z Londynem

Trzy godziny i czterdzieści minut będzie trwał przejazd pociągiem szybkich prędkości z Amsterdamu do ...

Betlej: Pogoda i agresywna konkurencja szkodzą touroperatorom

Dwa dające się porównać, mimo różnej skali, biura podróży – brytyjski Thomas Cook i ...