Lotnisko w Monachium najlepsze w Europie

Facebook

Porty lotnicze Monachium, Helsinek i Tallina są najwygodniejsze, gdy trzeba poczekać na samolot – zdecydowali internauci. W zestawieniu znalazły się także lotniska Warszawy i Wrocławia

Ranking najlepszych i najgorszych lotnisk roku 2016 powstał na podstawie głosowania pasażerów korzystających z serwisu Sleepinginairports.net. Polskie lotniska znalazły się w gronie 40 wyróżnionych obiektów: Lotnisko Chopina zajęło 11 miejsce, a Port Lotniczy Wrocław – miejsce 23. Warto zauważyć, że wśród lotnisk regionalnych Wrocław wyprzedziły jedynie lotniska w Porto i Alicante.

Podróżni głosujący w rankingu biorą uwagę przede wszystkim jakość obsługi, atmosferę i infrastrukturę lotniskowych terminali, w tym ofertę kulinarną i strefy odpoczynku.

– Cieszymy się, że w opinii pasażerów, którzy mają porównanie różnych portów, znaleźliśmy się w ścisłej europejskiej czołówce. A jeśli weźmiemy pod uwagę tylko lotniska regionalne, to jesteśmy pod względem jakości wręcz jednym z najlepszych w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, cytowany w komunikacie prasowym.

Za najgorsze europejskie lotniska internauci uznali: port lotniczy Santorynu (JTR), Chanii (CHQ) i Heraklionu (HER). Obecnie w serwisie Sleepininairports.net trwa już głosowanie na najlepsze i najgorsze lotniska roku 2017.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jasionka z historycznym wynikiem liczby pasażerów

Podrzeszowskie lotnisko w Jasionce obsłużyło w minionym roku 693,5 tysiąca pasażerów. To najlepszy wynik ...

Neckermann: Wakacje indywidualnie składane

Biuro podróży Neckermann ogłosiło, że rozpoczęło sprzedaż pakietów dynamicznych. Zapewnia, że ceny poszczególnych składników ...

TFG: W sierpniu biura podróży lekko przyhamowały

W sierpniu biura podróży sprzedały mniej wycieczek niż w lipcu. Hamowanie nie było duże, ...

Ruszyła Łódzka Organizacja Turystyczna

Na początek mają 350 tysięcy złotych budżetu, ale w przyszłym roku liczą już na ...

Ryanair czeka na odzew 10 tysięcy pasażerów

Ryanair podaje, że 3 procent z 315 tysięcy pasażerów, którym odwołał lot i zawiadomił ...

Lotnisko Chopina z systemem usprawniającym obsługę lotów

Uruchomiony dziś na Lotnisku Chopina system A-CDM zwiększa punktualność lotów i komfort podróży pasażerów, ...