LOT poleci z Warszawy do Stuttgartu

Fotorzepa

Od 1 czerwca LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa – Stuttgart. Rejsy będą wykonywane od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, a w soboty i niedziele – raz dziennie

– Stuttgart jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. To tu swoje siedziby mają wielkie koncerny, takie jak Bosch, Daimler AG czy Schwarz-Gruppe. Z drugiej strony nowe połączenie z pewnością docenią także osoby podróżujące do Stuttgartu i okolic na wakacje, do rodziny czy znajomych – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej PLL LOT Adrian Kubicki.

Od czerwca rejsy między Warszawą a Stuttgartem będą wykonywane od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. W soboty, Embraery LOT-u zabiorą pasażerów porannym rejsem z Warszawy, natomiast w niedzielę samoloty LOT-u wystartują do Stuttgartu wieczorem. Jak podkreśla spółka, taki rozkład połączeń zapewni pasażerom z wielu miast w Europie i Azji dogodną podróż do Stuttgartu.

Połączenie między Warszawą a Stuttgartem to element strategii rentownego wzrostu, którą PLL LOT realizuje od początku 2016 roku. Zgodnie z jej założeniami LOT planuje stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

LOT planuje kontynuować intensywny rozwój siatki połączeń. Od początku kwietnia 2017 roku polski przewoźnik uruchomi rejsy do nowych miast w USA – do Los Angeles i Newark – rozszerzając w ten sposób ofertę podróży za Atlantyk. Wszystkie połączenia dalekiego zasięgu LOT wykonuje boeingami 787 Dreamliner.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Traveldata: Zima daje zarobić biurom podróży

Biura podróży więcej niż rok temu zarabiają na zimowych wycieczkach. Różnica jest tak wyraźna, ...

Rodziny ofiar masakry w Susie walczą z TUI

W Wielkiej Brytanii ruszył proces przeciwko TUI. Rodziny turystów zabitych w 2015 roku Susie ...

Bez spodni do metra? Tylko dla odważnych

Jazda metrem bez spodni, za to z kamienną twarzą, w zimny styczniowy dzień to ...

Dreamliner LOT-u zepsuł się w Meksyku

Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT miał awarię w Cancun w Meksyku. Rzecznik LOT-u Adrian ...

Maxy LOT-u wracają do Warszawy

Z Lublina przyleciał na Lotnisko Chopina w Warszawie pierwszy z pięciu boeigów 737 Max ...

Hotele miejskie mogą liczyć na gości tylko w weekendy

Poza weekendami turystów nie ma wielu, dlatego sytuację hoteli miejskich poprawiłoby odmrożenie kongresów i ...