Belgia skontroluje pasażerów szybkich kolei

Materiały promocyjne

Rząd w Belgii wprowadza dodatkowe zabezpieczenia na dworach kolejowych w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Pasażerów korzystających z szybkich kolei kursujących na trasach międzynarodowych czekają dodatkowe kontrole bagażu

Władze Brukseli realizują obietnice złożone ponad rok temu. Minister spraw wewnętrznych poinformował o kontrolach bagażu pasażerów korzystających z szybkich kolei kursujących na trasach międzynarodowych.

Kontrole rozpoczęły się już na dworcu południowym w Brukseli, a także na dworcach w Antwerpii i w Liege, skąd wyruszają pociągi dużych prędkości. Bagaże podróżujących będą sprawdzane wyrywkowo w poszukiwaniu broni i materiałów wybuchowych.

O dodatkowych kontrolach zaczęto mówić w 2015 roku, kiedy w pociągu jadącym z Amsterdamu do Paryża doszło do strzelaniny. Jej sprawca wsiadł do pociągu na dworcu w Brukseli. Belgijski minister spraw wewnętrznych przyznał, że wyrywkowe kontrole nie gwarantują pełnego zabezpieczenia przed zagrożeniami, ale dodał, że to nie są jedyne działania, jakie podejmują władze, by zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów pociągów. Poprawiony jest monitoring dworców, pojawiły się również dodatkowe patrole, a policjanci zostali przeszkoleni w wykrywaniu podejrzanych zachowań.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Politycy nie chcą sprzedać Finnaira

Finnair pogodził się już z tym, że nie weźmie udziału w konsolidacji rynku lotniczego. ...

Koniec z reklamą przez WhatsAppa

Popularny komunikator WhatsApp zlikwidował możliwość wysyłania informacji reklamowych. Niemiecka branża turystyczna, która chętnie z ...

Lawina zabiła narciarzy w Szwajcarii

Lawina, która zeszła wieczorem w kantonie Valais w szwajcarskich Alpach, porwała czterech narciarzy Prawdopodobnie ...

Brakuje wyjazdów dla niepełnosprawnych

Co drugi turysta niepełnosprawny uważa, że podróżowanie jest dla niego bardzo trudne, lub wręcz ...

LOT zwiększa liczbę rejsów do Tel Awiwu

LOT uruchomi od 10 marca połączenie do Tel Awiwu z Rzeszowa i zwiększy liczbę ...

Betlej: Awantura o historię zniechęca potencjalnych klientów biur podróży

Nastoje potencjalnych turystów, którzy mogliby kupić wycieczki w biurach podróży, chłodzą doniesienia o politycznej ...