Belgia skontroluje pasażerów szybkich kolei

Materiały promocyjne

Rząd w Belgii wprowadza dodatkowe zabezpieczenia na dworach kolejowych w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Pasażerów korzystających z szybkich kolei kursujących na trasach międzynarodowych czekają dodatkowe kontrole bagażu

Władze Brukseli realizują obietnice złożone ponad rok temu. Minister spraw wewnętrznych poinformował o kontrolach bagażu pasażerów korzystających z szybkich kolei kursujących na trasach międzynarodowych.

Kontrole rozpoczęły się już na dworcu południowym w Brukseli, a także na dworcach w Antwerpii i w Liege, skąd wyruszają pociągi dużych prędkości. Bagaże podróżujących będą sprawdzane wyrywkowo w poszukiwaniu broni i materiałów wybuchowych.

O dodatkowych kontrolach zaczęto mówić w 2015 roku, kiedy w pociągu jadącym z Amsterdamu do Paryża doszło do strzelaniny. Jej sprawca wsiadł do pociągu na dworcu w Brukseli. Belgijski minister spraw wewnętrznych przyznał, że wyrywkowe kontrole nie gwarantują pełnego zabezpieczenia przed zagrożeniami, ale dodał, że to nie są jedyne działania, jakie podejmują władze, by zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów pociągów. Poprawiony jest monitoring dworców, pojawiły się również dodatkowe patrole, a policjanci zostali przeszkoleni w wykrywaniu podejrzanych zachowań.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pięć procent więcej klientów w samolotach biur podróży

Od stycznia do końca września biura podróży sprzedały 6,2 miliona wycieczek. O 3 procent ...

Indonezja – zakaz lotów w rejonie wulkanu

Wszystkie loty w rejonie wulkanu Anak Krakatau są przekierowywane z powodu unoszącego się w ...

Niemcy: Można latać do Szarm el-Szejk

Niemieckie Ministerstwo Transportu zniosło ostrzeżenie przed lotami do Szarm el-Szejk Według informacji ambasady Egiptu ...

Lotnisko Modlin prosi o pomoc

Podwarszawskie lotnisko uważa, że może się rozwijać mimo budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tak jak ...

Rząd Hiszpanii szykuje pomoc po upadku Cooka

300 milionów euro wyniesie wartość rządowej pomocy dla hiszpańskiej branży turystycznej. Pakiet dla przedsiębiorców ...

Miliardy dolarów z Wielkiej Rafy Koralowej

Wielka Rafa Koralowa jest warta 42 miliardy dolarów i jest kluczowa dla australijskiej gospodarki ...