Wi-Fi w pendolino przed końcem roku?

Fotorzepa

PKP Intercity zapowiada, że w ciągu tygodnia lub dwóch przystąpi do zaawansowanych rozmów w sprawie montażu Wi-Fi w pociągach pendolino. Bezprzewodowa sieć może pojawić się w składach przed końcem tego roku

– Wchodzimy w następny etap procesu montażu Wi-Fi w pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model montażu – mówi Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity. – Przede wszystkim musimy zabezpieczyć pendolino dla potrzeb przewozowych. Wypadek, który zdarzył się koło Opola (na początku kwietnia tego roku) skomplikował nam proces wejścia sieci do składów – dodaje.

Jak opisuje, na czas montażu Wi-Fi przynajmniej jeden skład musiałby być wyłączony z eksploatacji, żeby przetestować jego działanie. – Musimy przede wszystkim dbać o pasażerów i o dostępność tego taboru. W tej chwili trwają rozmowy z Alstomem (producentem pendolino) i są dosyć zaawansowane – wyjaśnia Oniszczuk.

– Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku sieć już będzie. Chodzi nie tylko o Wi-Fi, lecz także o sygnał GSM, bo pasażerowie też mają problemy z telefonami. Chcemy to kompleksowo zrobić, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów, jak i Wi-Fi – dodaje.

Z posiadanych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w pendolino nie ma Wi-Fi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach, w dartach i flirtach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko Chopina musi zwiększyć przepustowość

Lotnisko Chopina musi zwiększać przepustowość, by móc obsługiwać więcej pasażerów – mówi wiceminister infrastruktury ...

Szarm el-Szejk za betonowym ogrodzeniem

Lokalne władze rozpoczęły budowę betonowego ogrodzenia wokół Szarm el-Szejk. Tłumaczą, że ma ono upiększyć ...

Small Planet – pechowy początek wakacji

Od 18 godzin czekają na swój lot turyści, którzy mieli wrócić do Polski z ...

Agenci powinni umawiać się z klientami na godzinę

Zgodnie z nowymi zasadami konsultanci w salonach własnych DER Touristik umawiają się z klientami ...

Walka agentów o klienta w turystyce wyjazdowej na nowym etapie

Zdaniem prezesa Grupy Expedia Marka Okerstroma walka agentów internetowych o klientów w turystyce przeniosła ...

Lotnisko w Radomiu szuka inwestorów

Port Lotniczy Radom wciąż szuka podmiotu, który zainwestuje w niego 130 milionów złotych. Z ...