Wybierasz się w podróż koleją? Uważaj, bo zmienia się rozkład jazdy

Fotorzepa, Piotr Guzik

W niedzielę wejdzie w życie nowy, zimowy rozkład jazdy na kolei. Będą nowe połączenia, a czas niektórych przejazdów skróci się. Trzeba się spodziewać też utrudnień na niektórych trasach

Jak mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, wśród nowości znalazły się zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Od 10 grudnia w rozkładzie pojawi się połączenie z Przemyśla do Gdyni i z Trójmiasta do Rzeszowa. Także z Przemyśla zostanie uruchomione nowe połączenie od Odessy. Po 13 latach przerwy pociągi wrócą do Hrubieszowa. Będzie można stamtąd dojechać do Jeleniej Góry przez Rzeszów i Wrocław.

Prezes PKP Intercity zapowiada również, że pojawi się więcej połączeń na najpopularniejszych trasach. Przykładem jest połączenie Warszawa – Kraków, gdzie pojawi się pięć dodatkowych par pociągów.

Pociągi na trasie z Krakowa do Olsztyna będą się zatrzymywały dodatkowo w Radomiu i Kielcach.

W rozkładzie zaplanowano także więcej połączeń weekendowych. Pojawią się na trasach z Wrocławia do Katowic i z Poznania do Gdyni.

Od jutra skróci się czas czas podróży z Warszawy do Katowic i Krakowa. O 13 minut skróci się też czas podróży między Krakowem a Przemyślem. W zimowym rozkładzie jazdy zostały uwzględnione remonty sieci kolejowej.

Jak mówi rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, na kilku trasach pasażerowie będą się musieli liczyć z utrudnieniami. Chodzi o trasę z Warszawy do Poznania. Czas podróży nadal będzie wydłużony. Pociągi jeżdżą tam objazdami. Z powodu remontu trasy Warszawa Lublin na niektórych odcinkach obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa. Remonty będą kontynuowane także na trasach z Warszawy do Radomia, Grodziska Mazowieckiego i Białegostoku. Do zimowego rozkładu jazdy będą wprowadzane korekty, które mają dostosować kursowanie pociągów do postępów w pracach remontowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Thomas Cook rozwija sieć hoteli w Hiszpanii

40 milionów euro zainwestuje Thomas Cook w hotele w Hiszpanii – poinformował prezes firmy ...

Traveldata: Grecja, Turcja i Egipt wśród najbardziej drożejących

W liczbie najniższych cen wycieczek w ostatnim tygodniu przodowała Itaka, przed Rainbowem i TUI ...

Wizz Air nie lata do Włoch i Izraela

Z powodu objęcia całych Włoch kwarantanną Wizz Air zawiesił dziś wszystkie loty do tego ...

Rekordowe wakacje wrocławskiego lotniska

W sierpniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 22 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. ...

Rainbow: Lato na małym plusie

Sprzedaliśmy na lato 230 tysięcy wyjazdów. To 10,6 tysiąca więcej niż rok wcześniej – ...

Znów będzie można pojechać pociągiem za granicę

PKP Intercity wznawia kursowanie pociągów międzynarodowych od 22 czerwca. Najpierw będzie można pojechać do ...