Wybierasz się w podróż koleją? Uważaj, bo zmienia się rozkład jazdy

Fotorzepa, Piotr Guzik

W niedzielę wejdzie w życie nowy, zimowy rozkład jazdy na kolei. Będą nowe połączenia, a czas niektórych przejazdów skróci się. Trzeba się spodziewać też utrudnień na niektórych trasach

Jak mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, wśród nowości znalazły się zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Od 10 grudnia w rozkładzie pojawi się połączenie z Przemyśla do Gdyni i z Trójmiasta do Rzeszowa. Także z Przemyśla zostanie uruchomione nowe połączenie od Odessy. Po 13 latach przerwy pociągi wrócą do Hrubieszowa. Będzie można stamtąd dojechać do Jeleniej Góry przez Rzeszów i Wrocław.

Prezes PKP Intercity zapowiada również, że pojawi się więcej połączeń na najpopularniejszych trasach. Przykładem jest połączenie Warszawa – Kraków, gdzie pojawi się pięć dodatkowych par pociągów.

Pociągi na trasie z Krakowa do Olsztyna będą się zatrzymywały dodatkowo w Radomiu i Kielcach.

W rozkładzie zaplanowano także więcej połączeń weekendowych. Pojawią się na trasach z Wrocławia do Katowic i z Poznania do Gdyni.

Od jutra skróci się czas czas podróży z Warszawy do Katowic i Krakowa. O 13 minut skróci się też czas podróży między Krakowem a Przemyślem. W zimowym rozkładzie jazdy zostały uwzględnione remonty sieci kolejowej.

Jak mówi rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, na kilku trasach pasażerowie będą się musieli liczyć z utrudnieniami. Chodzi o trasę z Warszawy do Poznania. Czas podróży nadal będzie wydłużony. Pociągi jeżdżą tam objazdami. Z powodu remontu trasy Warszawa Lublin na niektórych odcinkach obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa. Remonty będą kontynuowane także na trasach z Warszawy do Radomia, Grodziska Mazowieckiego i Białegostoku. Do zimowego rozkładu jazdy będą wprowadzane korekty, które mają dostosować kursowanie pociągów do postępów w pracach remontowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecos z Diamentem „Forbesa”

Biuro podróży Grecos znalazło się wśród firm wyróżnionych Diamentami „Forbesa” na rok 2019, jako ...

Polonia pomoże zlikwidować wizy do USA?

Koalicja na rzecz zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych zwróciła się o pomoc do amerykańskiej ...

Malta nie chce gości z Włoch

Władze Malty – po stwierdzeniu u siebie czwartego przypadku koronawirusa – zamknęły wszystkie możliwości ...

Ryanair musi przyjąć z powrotem 224 zwolnionych pracowników

Hiszpański Sąd Najwyższy anulował decyzję Ryanaira o zwolnieniu 224 osób w bazach na Wyspach ...

Thomas Cook szuka nowego prezesa

Frank Meysman funkcję prezesa Thomasa Cooka pełni od 2011 roku. Co prawda na stanowisku ...

Grecos Holiday podnosi gwarancję

75 milionów złotych wynosi nowa gwarancja ubezpieczeniowa Grecosa. Ta kwota zabezpieczy umowy na udział ...