Wybierasz się w podróż koleją? Uważaj, bo zmienia się rozkład jazdy

Fotorzepa, Piotr Guzik

W niedzielę wejdzie w życie nowy, zimowy rozkład jazdy na kolei. Będą nowe połączenia, a czas niektórych przejazdów skróci się. Trzeba się spodziewać też utrudnień na niektórych trasach

Jak mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, wśród nowości znalazły się zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Od 10 grudnia w rozkładzie pojawi się połączenie z Przemyśla do Gdyni i z Trójmiasta do Rzeszowa. Także z Przemyśla zostanie uruchomione nowe połączenie od Odessy. Po 13 latach przerwy pociągi wrócą do Hrubieszowa. Będzie można stamtąd dojechać do Jeleniej Góry przez Rzeszów i Wrocław.

Prezes PKP Intercity zapowiada również, że pojawi się więcej połączeń na najpopularniejszych trasach. Przykładem jest połączenie Warszawa – Kraków, gdzie pojawi się pięć dodatkowych par pociągów.

Pociągi na trasie z Krakowa do Olsztyna będą się zatrzymywały dodatkowo w Radomiu i Kielcach.

W rozkładzie zaplanowano także więcej połączeń weekendowych. Pojawią się na trasach z Wrocławia do Katowic i z Poznania do Gdyni.

Od jutra skróci się czas czas podróży z Warszawy do Katowic i Krakowa. O 13 minut skróci się też czas podróży między Krakowem a Przemyślem. W zimowym rozkładzie jazdy zostały uwzględnione remonty sieci kolejowej.

Jak mówi rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, na kilku trasach pasażerowie będą się musieli liczyć z utrudnieniami. Chodzi o trasę z Warszawy do Poznania. Czas podróży nadal będzie wydłużony. Pociągi jeżdżą tam objazdami. Z powodu remontu trasy Warszawa Lublin na niektórych odcinkach obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa. Remonty będą kontynuowane także na trasach z Warszawy do Radomia, Grodziska Mazowieckiego i Białegostoku. Do zimowego rozkładu jazdy będą wprowadzane korekty, które mają dostosować kursowanie pociągów do postępów w pracach remontowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Izrael bije rekord przyjazdów

O 3,6 procent wzrosła liczba przyjazdów turystycznych do Izraela w 2016 roku – informuje ...

Hampton by Hilton w Gdańsku już otwarty

Hotel w Gdańsku, siódmy obiekt Hampton by Hilton w Polsce, jest już otwarty. Zlokalizowany ...

Europejskie laptopy pod amerykańską lupą

Amerykańska telewizja CBS dotarła do dokumentów Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, z których wynika, że ...

Wybrzeże Kości Słoniowej stawia na turystykę

Około 5,6 miliarda dolarów zainwestuje rząd Wybrzeża Kości Słoniowej w turystykę, zwłaszcza w budowę ...

Nowi ambasadorowie, kierunek: Austria, Chile, Panama

Jolanta Róża Kozłowska będzie reprezentowała Polskę w Wiedniu, Jacek Gawryszewski w Santiago de Chile, ...

PKP Intercity nagrodzi blogerów

„Polska z okien pociągu PKP Intercity” to dodatkowa konkurencja, w której zmierzą się uczestnicy ...