Floryda sparaliżowana przymrozkami

AFP

Tysiące turystów, którzy przyjechali na Florydę na wakacje na okres świąteczny, nie mogą wrócić do domów. Wszystko przez pogodę utrudniającą pracę lotnisk

Z powodu obfitych opadów śniegu pojawiły się duże problemy z funkcjonowaniem lotnisk na północy kraju, szczególnie w Bostonie czy Nowym Jorku. Z tego samego powodu odwołano też setki lotów z Florydy.

Nad wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych nadciągnęły bowiem arktyczne mrozy. Towarzyszą im obfite opady śniegu. Niskie temperatury paraliżują życie mieszkańców i turystów stanu, w którym zazwyczaj jest ciepło przez cały rok.

Władze południowo-zachodniej Florydy wydały więc ostrzeżenia przed przymrozkami. Takie zjawisko występuje w tej części USA raz na kilkadziesiąt lat. W mediach nie brakuje komunikatów, aby – jeśli jest to możliwe – do domów wnieść doniczkowe rośliny tropikalne. Mróz negatywnie wpływa również na uprawy owoców cytrusowych. Obecne warunki prawdopodobnie spowodują wyższe ceny soku pomarańczowego. Aura jest też dużym problemem dla ogrodów zoologicznych. – Tak niskie temperatury sprawiają, że musimy szczególnie zadbać o niektóre nasze zwierzęta, zwłaszcza gady – mówi doktor Lizzy Chin z zoo w miejscowości Naples. W części klatek ustawiono specjalne piecyki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cypr zaprosi do stołu, na pokera

550 milionów euro będzie kosztował nowy cypryjski kurort-kasyno. Kompleks powstanie na południowym wybrzeżu, niedaleko ...

Brytyjczycy mniej lubią swoją linię lotniczą

W ocenie brytyjskich klientów British Airways ma coraz gorsze usługi. W rankingu na przewoźników ...

TUI: obroty w górę, zysk operacyjny w dół

O 4,4 procent wzrosły obroty Grupy TUI w pierwszym kwartale bieżącego roku rozliczeniowego. W ...

Węgłowski: Ceny w Polsce do nadrobienia

Dopóki gospodarka będzie się dobrze rozwijać, sektor hotelowy będzie na tym korzystał – mówi ...

Betlej: Mniejsze biura mogą nie wytrzymać niskich cen

Spadek popytu na przyszłoroczne wakacje w biurach podróży i zarzucenie rynku niezwykle tanimi wycieczkami ...

Enter Air: To było dla nas rekordowe lato

W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku Enter Air osiągnął 1,06 mld złotych przychodów ze ...