Komisja bada awaryjne lądowanie, a LOT bada podwozia

materiały prasowe

Przyczyny awaryjnego lądowania należącego do LOT-u bombardiera Q400 na Lotnisku Chopina w Warszawie bada Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych. LOT tymczasem robi przegląd podwozi

„Zespół badawczy PKBWL będzie wykonywał (…) czynności mające na celu ustalenie przyczyny zdarzenia i zaproponowaniu działań zapobiegających takim zdarzeniom w przyszłości” – napisała Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych w komunikacie.

Zaraz po zdarzeniu na miejsce przybyli jej członkowie, „którzy wykonali rutynowe czynności, polegające na zabezpieczeniu rejestratorów pokładowych i zebraniu dowodów na miejscu zdarzenia”.

Według komunikatu, do wypadku doszło w środę o godzinie 19.19 a „przyczyną awaryjnego lądowania były problemy techniczne związane z golenią przedniego podwozia”. Samolot został usunięty z drogi startowej po około czterech godzinach od zdarzenia.

LOT ma dziesięć bombardierów DHC-8Q400, w każdym jest 78 foteli dla pasażerów. Samoloty te są wykorzystywane przez przewoźnika głównie na trasach krajowych.

Dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w Locie Adrian Kubicki poinformował, że choć w Polsce to jedyny wypadek z podwoziem bombardiera, firma zrobi przegląd podwozi we wszystkich swoich bombardierach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Booking.com usuwa nielicencjonowane obiekty

Obiekty noclegowe na Balearach, które nie zostały zarejestrowane przez właścicieli jako lokale na wynajem ...

Airbnb sprzedaje pakiety turystyczne

Airbnb Adventures to nowy produkt, na który składają się zakwaterowanie, wyżywienie i atrakcje. W ...

Betlej: Planujesz sezon turystyczny 2019? Pamiętaj o wyborach

Oprócz zwykłych czynników makro- i mikroekonomicznych, pogody czy koniunktury zewnętrznej touroperatorzy szykujący wyjazdy na ...

Wielkie Jeziora do remontu

Rusza program unowocześnienia szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Będzie kosztować 181,5 miliona złotych Zarząd województwa ...

BW Signature Collection nową marką Best Western

Best Western Hotels & Resorts utworzyły nową, jedenastą już, markę w ramach swoich struktur ...

Malta najlepsza dla turystów z grupy LGBT

Malta zajęła pierwsze miejsce w europejskim rankingu najlepszych kierunków dla turystów ze środowiska mniejszości ...