Small Planet – 10 milionów pasażerów w Polsce

Filip Frydrykiewicz

Small Planet Airlines przewiozła w Polsce 10 milionów pasażerów. Ten dziesięciomilionowy odleciał samolotem z Katowic na Fuerteventurę – podaje przewoźnik

Dostał od linii lotniczej bilety dla dwóch osób na dowolny rejs z Katowic, a od lotniska kartę do saloniku biznesowego i możliwość szybkiego wejścia na pokład („fast track”).

Zaledwie tydzień wcześniej linia powitała swojego milionowego pasażera w Niemczech, gdzie planuje największy wzrost w tym roku, bazując łącznie 10 samolotów na niemieckich lotniskach.

Small Planet Airlines rozpoczęły działalność w 2009 r. z dwoma boeingami B737. – Dziś przewozimy osiem razy więcej pasażerów rocznie dziesięciokrotnie większą flotą – mówi prezes Small Planet Airlines Polska Jarosław Jeschke, cytowany w komunikacie firmy. – Mam nadzieję, że do 2025 roku będzie 10 milionów szczęśliwych pasażerów rocznie latających ze Small Planet.

Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządzającegoj lotniskiem w Katowicach dodaje: Small Planet to jeden z naszych najważniejszych partnerów w segmencie przewozów czarterowych. Cieszy nas, że od lat dynamicznie rozwija w Pyrzowicach swoją bazę, doceniając nowoczesną infrastrukturę lotniska i to, że jesteśmy portem bez żadnych ograniczeń operacyjnych. O dużym zaangażowaniu Small Planet w Katowice Airport niech świadczy, że w zeszłym roku linia przewiozła najwięcej pasażerów czarterowych z naszego portu. Między innymi dzięki dobrej współpracy z tą linią Pyrzowice są niekwestionowanym liderem wśród polskich portów regionalnych w ruchu czarterowym, z perspektywą stania się największym, krajowym lotniskiem w tym segmencie.

Small Planet Airlines przewiozły w 2017 roku ponad 2,7 mln pasażerów. Przewoźnik dysponuje 22 airbusami: osiemnastoma A320 i czterema A321. W 2018 r. do floty dołączy kolejnych sześć maszyn.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kos skorzysta jeszcze z niższego VAT-u

VAT na Kos, Lesbos, Chios, Samos i Leros nadal będzie o 30 procent mniejszy ...

Cristescu na czele hoteli należących do wojska

Rada nadzorcza AMW Hotele wybrała na prezesa tej spółki prezesa Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe ...

Wypadek w Turcji – 11 zabitych narciarzy

Jedenaście osób zginęło, a 46 zostało rannych na północnym zachodzie Turcji, kiedy autokar wiozący ...

Turecko-polskie warsztaty turystyczne z małym zainteresowaniem

Mimo ogromnego wzrostu sprzedaży wyjazdów do Turcji, na spotkanie z turecką branżą turystyczną stawiła ...

Lotnisko Chopina rośnie na trasach międzykontynentalnych

We wrześniu Lotnisko Chopina obsłużyło 1,88 miliona pasażerów. To o 3,1 procent więcej niż ...

FlixBus: Zapłać i zarezerwuj sobie miejsce

15 złotych przy oknie i 6 złotych w innym miejscu – Flixbus sprawdza, czy ...