Small Planet – 10 milionów pasażerów w Polsce

Filip Frydrykiewicz

Small Planet Airlines przewiozła w Polsce 10 milionów pasażerów. Ten dziesięciomilionowy odleciał samolotem z Katowic na Fuerteventurę – podaje przewoźnik

Dostał od linii lotniczej bilety dla dwóch osób na dowolny rejs z Katowic, a od lotniska kartę do saloniku biznesowego i możliwość szybkiego wejścia na pokład („fast track”).

Zaledwie tydzień wcześniej linia powitała swojego milionowego pasażera w Niemczech, gdzie planuje największy wzrost w tym roku, bazując łącznie 10 samolotów na niemieckich lotniskach.

Small Planet Airlines rozpoczęły działalność w 2009 r. z dwoma boeingami B737. – Dziś przewozimy osiem razy więcej pasażerów rocznie dziesięciokrotnie większą flotą – mówi prezes Small Planet Airlines Polska Jarosław Jeschke, cytowany w komunikacie firmy. – Mam nadzieję, że do 2025 roku będzie 10 milionów szczęśliwych pasażerów rocznie latających ze Small Planet.

Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządzającegoj lotniskiem w Katowicach dodaje: Small Planet to jeden z naszych najważniejszych partnerów w segmencie przewozów czarterowych. Cieszy nas, że od lat dynamicznie rozwija w Pyrzowicach swoją bazę, doceniając nowoczesną infrastrukturę lotniska i to, że jesteśmy portem bez żadnych ograniczeń operacyjnych. O dużym zaangażowaniu Small Planet w Katowice Airport niech świadczy, że w zeszłym roku linia przewiozła najwięcej pasażerów czarterowych z naszego portu. Między innymi dzięki dobrej współpracy z tą linią Pyrzowice są niekwestionowanym liderem wśród polskich portów regionalnych w ruchu czarterowym, z perspektywą stania się największym, krajowym lotniskiem w tym segmencie.

Small Planet Airlines przewiozły w 2017 roku ponad 2,7 mln pasażerów. Przewoźnik dysponuje 22 airbusami: osiemnastoma A320 i czterema A321. W 2018 r. do floty dołączy kolejnych sześć maszyn.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wild szuka finansowania CPK w Singapurze

Polska rozmawia w Singapurze o możliwości finansowania przez tutejsze firmy budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego ...

Mniej Niemców wypoczywało na plaży

W zeszłym roku obrotowym niemiecki rynek wyjazdów zorganizowanych rósł dzięki dużemu popytowi na rejsy ...

Górskie kwatery najtańsze w marcu

W marcu czteroosobowa grupa może wynająć kwaterę w Białce Tatrzańskiej za 389 złotych – ...

Huragan Harvey – zamknięto lotnisko w Houston

Co najmniej dwie osoby zginęły, a kilkanaście odniosło obrażenia w stanie Teksas po przejściu ...

W Grecji zapowiada się kolejne świetne lato

O 4 procent wzrosła liczba miejsc w samolotach do Grecji na sezon letni 2018 ...

PZOT: Wszystkie prowizje podamy agentowi jako netto

Od 1 kwietnia touroperatorzy zrzeszeni w Polskim Związku Organizatorów Turystyki wprowadzą do umów z ...