Lufthansa automatyzuje odprawę w Europie

materiały prasowe

Klienci Lufthansy będą automatycznie otrzymywać kartę pokładową bezpośrednio na smartfon na 23 godziny przed odlotem

Pasażerowie podróżujący Lufthansą mogą korzystać z automatycznej odprawy na wszystkie rejsy w Niemczech i po Europie. Karta pokładowa na rejsy zarezerwowane do 24 godzin przed odlotem zostanie automatycznie wysłana do pasażera na 23 godziny przed rozpoczęciem podróży, bez konieczności ręcznej odprawy. Aby skorzystać z nowej usługi, klienci Lufthansy będą musieli jednak podać swoje dane osobowe w ramach programu Miles & More lub Lufthansa iD.

Przewoźnik podaje również, że wszystkie usługi, z których klienci mogli korzystać do tej pory (np. elektroniczne oznaczenie bagażu lub pobranie elektronicznych wersji czasopism) są teraz dostępne w ramach zautomatyzowanej procedury odprawy, obejmującej również podróże autobusem lub pociągiem Lufthansa Express Rail and Bus.

Automatyczna odprawa nie jest jednak możliwa, gdy podróż obejmuje odcinki poza strefą Schengen. Każdy, kto nie chce już korzystać z usługi, może dezaktywować ją w dowolnym momencie na swoim profilu klienta.

W zeszłym roku Lufthansa otrzymała nagrodę „IATA Fast Travel Platinum Award” za ofertę samoobsługową. IATA nagradza nią linie lotnicze, które oferują co najmniej 80 procent usług w zakresie odprawy, przyjęcia na pokład lub nadania bagażu w wariancie samoobsługowym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

British Airways lata już zgodnie z rozkładem

Brytyjskie linie lotnicze British Airways podają, że systemy komputerowe, których awaria spowodowała opóźnienia lotów ...

Ryanair będzie latał latem z Modlina do Burgas

Dzisiaj z lotniska Warszawa-Modlin wystartował pierwszy samolot Ryanaira do Burgas w Bułgarii. Rejsy odbywać ...

Trzy duże pożary w Grecji

Trzeci dzień z rzędu greccy strażacy próbują ugasić trzy duże pożary. Przeszkadza im wiatr. ...

Karnawał w Urugwaju: Bębniarze wzywają do zabawy

Od tradycyjnego llamadas, czyli nawoływania do wspólnej zabawy, rozpoczął się w mieście Montevideo urugwajski ...

Gołym okiem widać, że jest więcej turystów

Od lat jesteśmy na trzecim miejscu po Warszawie i po Krakowie pod względem udzielonych ...

IATA zaostrza warunki agentom, ECTAA protestuje

Linie lotnicze zrzeszone w Międzynarodowym Zrzeszeniu Przewoźników Powietrznych IATA zlikwidowały konsultacje z biurami podróży ...