Lufthansa automatyzuje odprawę w Europie

materiały prasowe

Klienci Lufthansy będą automatycznie otrzymywać kartę pokładową bezpośrednio na smartfon na 23 godziny przed odlotem

Pasażerowie podróżujący Lufthansą mogą korzystać z automatycznej odprawy na wszystkie rejsy w Niemczech i po Europie. Karta pokładowa na rejsy zarezerwowane do 24 godzin przed odlotem zostanie automatycznie wysłana do pasażera na 23 godziny przed rozpoczęciem podróży, bez konieczności ręcznej odprawy. Aby skorzystać z nowej usługi, klienci Lufthansy będą musieli jednak podać swoje dane osobowe w ramach programu Miles & More lub Lufthansa iD.

Przewoźnik podaje również, że wszystkie usługi, z których klienci mogli korzystać do tej pory (np. elektroniczne oznaczenie bagażu lub pobranie elektronicznych wersji czasopism) są teraz dostępne w ramach zautomatyzowanej procedury odprawy, obejmującej również podróże autobusem lub pociągiem Lufthansa Express Rail and Bus.

Automatyczna odprawa nie jest jednak możliwa, gdy podróż obejmuje odcinki poza strefą Schengen. Każdy, kto nie chce już korzystać z usługi, może dezaktywować ją w dowolnym momencie na swoim profilu klienta.

W zeszłym roku Lufthansa otrzymała nagrodę „IATA Fast Travel Platinum Award” za ofertę samoobsługową. IATA nagradza nią linie lotnicze, które oferują co najmniej 80 procent usług w zakresie odprawy, przyjęcia na pokład lub nadania bagażu w wariancie samoobsługowym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Debreczyn. Miasto na skraju puszty

Debreczyn jest drugim co do wielkości miastem Węgier – po Budapeszcie, od którego jest ...

PKP gotowe na świąteczne wyjazdy

Całodobowe wsparcie podróżnych, monitoring sieci kolejowej, dodatkowe wagony i pociągi, wzmocnione patrole funkcjonariuszy SOK ...

Prezes Wizz Aira: Nie będę współpracował z LOT-em

Nie mam pewności, czy polski przewoźnik przetrwa, i bardzo wątpię, czy utrzyma połączenia z ...

POT rozmawia o przyszłości przemysłu spotkań

Przedstawiciele najważniejszych regionalnych i miejskich convention bureaux spotkali się z prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. ...

Lublin ma już pierwszego Hamptona

121 pokojów i dwie sale konferencyjne ma nowy Hampton by Hilton w Lublinie. Obiekt ...

Norwegowie zbudują najdłuższy podwodny tunel

Norweski parlament zatwierdził plan budowy podmorskiego tunelu Rogfast. Liczący 25,5 km tunel będzie najdłuższą ...