LOT zabierze Małopolan do Budapesztu, a nawet dalej

Bloomberg

LOT ogłosił uruchomienie nowego połączenia – z Krakowa do Budapesztu. Jednocześnie przewoźnik zwiększa częstotliwość rejsów z Krakowa do Chicago

Pierwszy samolot LOT-u z Krakowa do Budapesztu poleci 28 kwietnia. Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października, będzie miał rejsy sześć razy w tygodniu (oprócz czwartków), na pokład zabierze po 78 pasażerów.

Połączenie pozwoli pasażerom z południa Polski na wygodne przesiadki w Budapeszcie na nowe rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych. Od 3 maja polski przewoźnik rozpocznie bowiem regularne loty z Budapesztu do Nowego Jorku, a od 5 maja do Chicago. Na nowojorskie lotnisko JFK LOT poleci z Budapesztu cztery, natomiast do Chicago O’Hare dwa razy w tygodniu.

– Pod względem liczby pasażerów Kraków jest drugim w Polsce i pierwszym w regionach portem lotniczym. Konsekwentnie wzmacniamy swoją obecność w tym miejscu – mówi cytowany w oficjalnym komunikacie LOT-u Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT. – Niezmiennie koncentrujemy się na budowaniu ruchu transferowego przez hub LOT-u w Warszawie. Ale w miarę pojawiających się możliwości biznesowych i większej dostępności floty, LOT wykorzystuje też potencjał połączeń spoza Warszawy, m.in. z Krakowa – dodaje.

Od lipca LOT zwiększy też częstotliwość bezpośrednich rejsów między Krakowem a Chicago: do dwóch w tygodniu. Dzisiaj przewoźnik lata na tej trasie bezpośrednio raz na tydzień. Od 5 lipca dojdzie dodatkowa częstotliwość.

– Zwiększenie częstotliwości rejsów na trasie Kraków – Chicago to dowód na duże zainteresowanie pasażerów zainaugurowanym kilka miesięcy temu połączeniem i potwierdzenie bliskich związków między obydwoma miastami i regionami – mówi prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, cytowany w tym samym dokumencie.

„Nowe połączenia między Krakowem a Budapesztem, zwiększona liczba rejsów między Krakowem a Chicago i rejsy dalekodystansowe Budapeszt – Chicago zostały ze sobą skorelowane zarówno w Krakowie, jak i w Budapeszcie. Pozwoli to podróżować między Krakowem i Budapesztem a Chicago cztery razy w tygodniu, ponieważ operacje odbywają się w różne dni tygodnia (w pozostałe dni LOT oferuje dogodne połączenia z i do Chicago z przesiadką w Warszawie)” – zapewnia LOT.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tatrzański Park Narodowy szuka wolontariuszy

Władze TPN poszukują ludzi, którzy będą sprzątać szlaki, kierować ruchem turystycznym i edukować odwiedzających ...

Dary Dionizosa

Źródła tradycji winiarskich Grecji giną w mrokach przeszłości. Religia starożytnych koncentrowała się na cudownych ...

Rego-Bis: Inna wycieczka lub voucher za odwołany wyjazd

Katowickie biuro podróży Rego-Bis w zamian za odwołane z powodu pandemii wyjazdy proponuje inną ...

Załogi LOT-u i Condora już się zaprzyjaźniają

Czy Condor przyjmie się w grupie LOT-u?

Przejęcie Condora, największego niemieckiego przewoźnika czarterowego, przez Polską Grupę Lotniczą poruszyło branżę. Takiej konsolidacji ...

Kapryśna pogoda nie sprzyja hotelarzom

Liczba styczniowych rezerwacji we współpracujących z nami obiektach spadła o 24 procent – podaje ...

To nie były ferie marzeń

Wiało, temperatura skakała, chociaż śnieg leżał i można było pojeździć na nartach. Ale wysokie ...