Lotnisko Chopina nagrodzone za wzrosty

materiały prasowe

Lotnisko Chopina zajęło – według raportu organizacji ACI – pierwsze miejsce pod względem wzrostu liczby pasażerów w grupie lotnisk Unii Europejskiej obsługujących od 10 do 25 milionów pasażerów

W klasyfikacji obejmującej wszystkie europejskie lotniska (do których ACI zalicza również Turcję i Izrael) warszawski port, ze wzrostem 22,7 procent, zajął drugie miejsce w swojej kategorii, ex aequo z lotniskiem z Sankt Petersburga.

Lotnisko Chopina zostało zakwalifikowane do grupy „szybkich i wściekłych”, czyli 19 lotnisk, z największą dynamiką wzrostu od 2012 roku. Wśród innych wyróżnionych są lotniska Berlin Schoenefeld, Lizbona, Londyn Stansted, Ateny czy amsterdamski Schiphol.

Ubiegłoroczny wzrost na Lotnisku Chopina oznacza, że z jego usług skorzystało niemal 3 mln pasażerów więcej niż w roku 2016. – Ruch transferowy w naszym porcie wzrósł o ponad 34 procent, czyli o milion pasażerów, co spowodowało, iż jego udział w całości ruchu wzrósł w ciągu roku z 22 do ponad 24 procent – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina. – Już niemal 4 mln pasażerów korzysta z Lotniska Chopina jako portu przesiadkowego. Dzięki tym wynikom nasz port umocnił się na pozycji lidera w regionie. Potwierdza to potrzebę budowy dużego portu przesiadkowego w tej części Europy – dodaje.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce. W 2017 roku port obsłużył 15,75 mln pasażerów, o 23 procent więcej niż w roku 2016. W grudniu 2017 roku skorzystało z niego 1,12 mln pasażerów. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Tatrach poszukiwania zaginionego turysty

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego od poniedziałkowego popołudnia poszukują 23-letnigo turysty, który nie wrócił ...

Lux Express przyłącza się do sieci partnerów Polonusa

Estoński przewoźnik Lux Express podejmuje współpracę z siecią Polonus Partner. Lux Express jest największą ...

Exim Tours: Szukamy doświadczonych pracowników

Dominika Jurkowska, do niedawna koordynator do spraw sprzedaży agencyjnej w biurze podróży Best Reisen, ...

Mouzenidis chce rosnąć 100 procent rocznie

Popyt na greckie wakacje, dobrze dobrane hotele i ścisła współpraca z agentami turystycznymi – ...

Qatar Airways uruchomi linię w Indiach

Prezes Qatar Airways Akbar al-Baker przedstawił w Berlinie plany uruchomienia nowej linii lotniczej w ...

Rząd odmraża 120 kierunków

W opublikowanym w piątek rozporządzeniu „epidemicznym” rząd zawarł bardzo istotny z punktu widzenia turystyki ...