LOT rekrutuje wakacyjnych pomocników

materiały prasowe

W szczycie sezonu letniego LOT zatrudni kilkudziesięciu dodatkowych ludzi na Lotnisku Chopina. Do zadań wakacyjnych pracowników będzie należało m.in. asystowanie podróżnym i udzielanie im informacji

– Nie jest tajemnicą, że w szczycie letniego sezonu operacje lotnicze w wielu europejskich portach są często zakłócane ze względu na zagęszczenie ruchu i liczbę pasażerów zbliżającą się do limitów pojemności infrastruktury. Jako LOT chcemy zrobić wszystko, aby komfort podróży naszych pasażerów był jak najwyższy – mówi Maciej Wilk, członek zarządu ds. operacyjnych LOT. W szczególności naszym celem jestem zachowanie krótkiego czasu transferów dla pasażerów przesiadających się w Warszawie na połączenia LOT-u do dalszych miast w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Walczymy o każdą minutę, każdy rejs i każdego pasażera – dodaje.

W ramach programu między majem i wrześniem 2018 roku utworzonych zostanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Do zadań nowych pracowników należało będzie przede wszystkim asystowanie w obsłudze pasażerów w terminalu pasażerskim, udzielanie informacji na temat połączeń LOT-u i opieka nad pasażerami tranzytowymi. Nowi pracownicy mają być w stałym kontakcie z lotniskowymi służbami operacyjnymi.

LOT oczekuje od kandydatów dobrej znajomości języka angielskiego (B2), łatwości w nawiązywaniu kontaktów i nastawienia na potrzeby pasażerów. Znajomość innych języków obcych i zainteresowanie branżą lotniczą będzie dodatkowym atutem.

Przewoźnik podaje, że praca w porcie lotniczym pozwoli poznać magię latania od kuchni. Poza wynagrodzeniem pracownicy otrzymają też bilet typu standby w obie strony do dowolnego z 90 kierunków dostępnych w siatce przewoźnika.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wielka turystyczna piątka na Liście 500

Pięć największych firm turystycznych w Polsce – Itaka, TUI Poland, Rainbow, Coral Travel i ...

Ryanair poleci z Wrocławia nad Morze Czarne

Irlandzki przewoźnik ogłosił dziś nowe połączenie ze stolicy Dolnego Śląska – od sezonu zimowego ...

Połączenie kolejowe na Lazurowym Wybrzeżu przerwane

Kilka tysięcy pasażerów francuskich kolei utknęło na dworcach w południowej Francji Pożary lasów w ...

Niemcy boją się zamachów na koleje

Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny ostrzega, że dżihadyści mogą planować zamachy terrorystyczne na pociągi – ...

Turysta aresztowany za kopnięcie sprzątaczki

Szwedzki turysta trafił do bułgarskiego aresztu za kopnięcie kobiety myjącej hotelową podłogę. Napaść nagrała ...

KIT domaga się zmian w ustawie o imprezach turystycznych

Krakowska Izba Turystyki wystosowała do premiera Mateusza Morawieckiego pismo, w którym domaga się zmian ...