LOT rekrutuje wakacyjnych pomocników

materiały prasowe

W szczycie sezonu letniego LOT zatrudni kilkudziesięciu dodatkowych ludzi na Lotnisku Chopina. Do zadań wakacyjnych pracowników będzie należało m.in. asystowanie podróżnym i udzielanie im informacji

– Nie jest tajemnicą, że w szczycie letniego sezonu operacje lotnicze w wielu europejskich portach są często zakłócane ze względu na zagęszczenie ruchu i liczbę pasażerów zbliżającą się do limitów pojemności infrastruktury. Jako LOT chcemy zrobić wszystko, aby komfort podróży naszych pasażerów był jak najwyższy – mówi Maciej Wilk, członek zarządu ds. operacyjnych LOT. W szczególności naszym celem jestem zachowanie krótkiego czasu transferów dla pasażerów przesiadających się w Warszawie na połączenia LOT-u do dalszych miast w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Walczymy o każdą minutę, każdy rejs i każdego pasażera – dodaje.

W ramach programu między majem i wrześniem 2018 roku utworzonych zostanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Do zadań nowych pracowników należało będzie przede wszystkim asystowanie w obsłudze pasażerów w terminalu pasażerskim, udzielanie informacji na temat połączeń LOT-u i opieka nad pasażerami tranzytowymi. Nowi pracownicy mają być w stałym kontakcie z lotniskowymi służbami operacyjnymi.

LOT oczekuje od kandydatów dobrej znajomości języka angielskiego (B2), łatwości w nawiązywaniu kontaktów i nastawienia na potrzeby pasażerów. Znajomość innych języków obcych i zainteresowanie branżą lotniczą będzie dodatkowym atutem.

Przewoźnik podaje, że praca w porcie lotniczym pozwoli poznać magię latania od kuchni. Poza wynagrodzeniem pracownicy otrzymają też bilet typu standby w obie strony do dowolnego z 90 kierunków dostępnych w siatce przewoźnika.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Thomas Cook zadowolony ze sprzedaży lata

O 10 procent – rok do roku – wzrosły rezerwacje oferty letniej u Thomasa ...

TUI wynajmie rower wodny

Grupa TUI poszerza ofertę wypoczynku na wodzie o rejsy rzeczne w Niemczech, Holandii i ...

Betlej: W biurach podróży koszty w górę, ceny w dół

Ceny wyjazdu do Egiptu wyraźnie przewyższają ceny wakacji w Bułgarii. Odwrotnie niż przed rokiem. ...

HolidayCheck: Najpierw plaża, potem hotel

HolidayCheck kupił Beach-Inspector – portal, na którym można znaleźć wszystko na temat prawie 1600 ...

WTTC bada gotowość turystyczną miast

Pięć stopni zaawansowania wyróżniła Światowa Rada Podróży i Turystyki, jeśli chodzi o przygotowane miast ...

Po co zwiedzać na dwóch nogach, skoro tyle jest do zobaczenia na czterech?

Jeśli chcesz uniknąć tłumów, poznać z pierwszej ręki piękno chorwackiej natury i doświadczyć pełni ...