Ruszają loty z Moskwy do Kairu

123RF

Aeroflot i Egyptair uruchomiły rezerwacje biletów na loty z Moskwy do Kairu. Przez kilka pierwszych dni rosyjska linia sprzedała już 88 procent miejsc na sześć najbliższych rejsów

Aeroflot zacznie latać z Moskwy (lotnisko Szeremietiewo) do Kairu 11 kwietnia. Loty airbusem A320 będą się odbywały trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy, soboty), ale między 12 czerwca a 2 lipca, ze względu na planowane w Rosji Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, codziennie – informuje portal Egypt Independent.

Połączenia z Rosji do Egiptu zostały zawieszone pod koniec 2015 roku, po katastrofie samolotu z turystami rosyjskimi nad Synajem. Od tego czasu strona egipska pracowała nad poprawą bezpieczeństwa lotów. 4 stycznia 2018 roku prezydent Władimir Putin podpisał dekret zezwalający na przywrócenie połączeń.

Także Egyptair podał na swojej stronie internetowej komunikat o przywróceniu połączeń między stolicami Egiptu i Rosji. Ta linia będzie latać do Moskwy na lotnisko Domodiedowo. Pierwszy rejs zaplanowano na 12 kwietnia. Loty będą odbywały się we wtorki, czwartki i niedziele boeingiem 737-800.

Rosyjska organizacja skupiająca przedsiębiorców turystycznych Ator poinformowała w swoim biuletynie, że choć przewoźnicy regularni wznawiają loty, rosyjscy touroperatorzy nie planują na razie wprowadzania do programów wycieczek do Egiptu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samorządowcy krytykują białą księgę promocji turystycznej

Polskie kurorty chcą mieć prawo do uchwalania własnych uregulowań dotyczących najmu na doby. Władze ...

FTI szkoli młodych agentów

Niemiecki touroperator FTI organizuje w jeden z lipcowych weekendów szkolenie tylko dla młodych agentów. ...

Przedwyborcze obietnice o pendolino zrujnowały rozkład jazdy

Przedwyborcze obietnice zwiększenia do 200 km/h prędkości ekspresów między Warszawą a Trójmiastem zrujnowały rozkład ...

Malta nie chce gości z Włoch

Władze Malty – po stwierdzeniu u siebie czwartego przypadku koronawirusa – zamknęły wszystkie możliwości ...

Grecja w stanie gotowości przed upałem

Ateny podjęły specjalne środki bezpieczeństwa z powodu upału. Termometry w Grecji mają pokazać dziś ...

Rosja: Szeremietiewo gotowe na mundial

Szefostwo największego lotniska w Rosji ogłosiło gotowość obiektu do przyjęcia gości rosyjskiego mundialu. Co ...