Ruszają loty z Moskwy do Kairu

123RF

Aeroflot i Egyptair uruchomiły rezerwacje biletów na loty z Moskwy do Kairu. Przez kilka pierwszych dni rosyjska linia sprzedała już 88 procent miejsc na sześć najbliższych rejsów

Aeroflot zacznie latać z Moskwy (lotnisko Szeremietiewo) do Kairu 11 kwietnia. Loty airbusem A320 będą się odbywały trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy, soboty), ale między 12 czerwca a 2 lipca, ze względu na planowane w Rosji Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, codziennie – informuje portal Egypt Independent.

Połączenia z Rosji do Egiptu zostały zawieszone pod koniec 2015 roku, po katastrofie samolotu z turystami rosyjskimi nad Synajem. Od tego czasu strona egipska pracowała nad poprawą bezpieczeństwa lotów. 4 stycznia 2018 roku prezydent Władimir Putin podpisał dekret zezwalający na przywrócenie połączeń.

Także Egyptair podał na swojej stronie internetowej komunikat o przywróceniu połączeń między stolicami Egiptu i Rosji. Ta linia będzie latać do Moskwy na lotnisko Domodiedowo. Pierwszy rejs zaplanowano na 12 kwietnia. Loty będą odbywały się we wtorki, czwartki i niedziele boeingiem 737-800.

Rosyjska organizacja skupiająca przedsiębiorców turystycznych Ator poinformowała w swoim biuletynie, że choć przewoźnicy regularni wznawiają loty, rosyjscy touroperatorzy nie planują na razie wprowadzania do programów wycieczek do Egiptu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wenecja zadba, by turystów było mniej

Wenecja pogodziła się z UNESCO – tak włoskie media interpretują ugodę zawartą po trwającym ...

Nie przepłacaj, sprawdź u konkurencji

Nawet jedną trzecią ceny można zaoszczędzić, wybierając ostrożnie touroperatora, od którego kupuje się wakacje ...

Grecja cierpi przez turystów

Góry śmieci, korki na ulicach, brak miejsc do parkowania i problemy z wodą w ...

Zbliża się piąty Meetings Week Poland

Warsztaty z promocji w mediach społecznościowych i strategii sprzedaży, spotkania z przedstawicielami władzy, liczne ...

Izrael spodziewa się wielu gości na święta

Izraelskie władze szacują, że z okazji Paschy i Wielkanocy ich kraj może odwiedzić co ...

Piloci nie chcą laptopów w luku bagażowym

Zakaz wnoszenia laptopów na pokład samolotów jest niebezpieczny – ostrzega holenderskie stowarzyszenie pilotów VNV ...