Flixbus łączy siły z lokalnymi przewoźnikami

materiały prasowe

Follow me!, Voyager, E-bus, Inter i PKS Szczecinek to firmy autobusowe, z którymi będzie współpracować FlixBus. Swoimi autokarami obsłużą wybrane połączenia letniej siatki europejskiego giganta

FlixBus ogłosił to na targach Warsaw Bus Expo w podwarszawskim Nadarzynie. W ramach nowej, letniej siatki połączeń FlixBus planuje łącznie współpracować z 10-12 lokalnymi firmami autobusowymi. – Dzięki połączeniu sił będziemy mogli zaoferować polskim pasażerom najatrakcyjniejszą siatkę dalekobieżnych połączeń autobusowych – mówi cytowany w komunikacie firmy dyrektor FlixBusa w Polsce Michał Leman. – Zarówno autobusy naszych partnerów, jak i usługi przez nich świadczone spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Model biznesowy FlixBusa opiera się na współpracy z lokalnymi przewoźnikami.

– FlixBus oferuje przewoźnikom nie tylko możliwość bezpiecznego i stabilnego funkcjonowania na trudnym rynku, lecz także długoterminowy wzrost i rozwój w ramach najsilniejszej marki – komentuje prezes firmy Follow me! Tomasza Blocha. – Ponad dwuletnie doświadczenie i wymierny sukces, jaki osiąga Follow me!, współpracując z marką FlixBus, zaowocowało rozszerzeniem współpracy na rynku polskim. Zespół FlixBusa zajmuje się planowaniem sieci, obsługiwaniem klientów, zarządzaniem jakością, marketingiem i sprzedażą, a także rozwojem biznesu i technologii.

– Symbioza przewoźników zapewnia pasażerom jednakową jakość, bez względu na kierunek podróży – dodaje prezes Interu Dariusz Pieczara. – Usługi transportowe będą rozwijane w przyszłości w oparciu o technologie informatyczne.

– Od pewnego czasu chcieliśmy rozszerzyć działalność o regularne linie międzymiastowe, współpraca z FlixBusem to dla nas idealne rozwiązanie – wyjaśnia właściciel firmy E-bus Emil Bonowicz. – Jestem przekonany, że renoma FlixBusa i jego pozycja na rynku w połączeniu z profesjonalizmem, najnowocześniejszym taborem i dużą jakością usług E-Busa przyniesie korzyści obu firmom, a przede wszystkim klientom.

Nowa letnia siatka połączeń FlixBusa zostanie wprowadzona na przełomie maja i czerwca.

Follow me! za Szczecina to założona prawie 20 lat temu przez dwóch braci rodzinna firma specjalizująca się w przewozach na lotniska. Jedna z największych w północno-zachodniej Polsce. Spółka jest partnerem FlixBusa od grudnia 2015 roku, obecnie rozszerza dotychczasową współpracę.

Inter ze Strzelc Opolskich rozpoczął działalność w 2009 roku, jeżdżąc na liniach ekspresowych: Katowice-Kraków i Jaworzno-Kraków. W letnim rozkładzie FlixBusa będzie jednym z największych partnerów (poza Souter Holdings), z ponad dziesięcioma autobusami jeżdżącymi w zielonych barwach.

E-Bus Emila Bonowicza z Lipna od 1989 roku zajmuje się przewozem ludzi. Ma autokary najwyższej klasy turystycznej.

PKS Szczecinek działa nieprzerwanie od 1946 roku. Obecnie jest w trakcie zmian strukturalnych, realizując założenia inwestycyjne, odnowy taboru i rozszerzenia usług podstawowych.

Voyager (Gorlice) to dotychczasowy partner PolskiegoBusa, od teraz oficjalny partner FlixBusa. Wynajem autokarów i busów, jak i przewozy na regularnych liniach, oferuje od 1996 roku. Jego wozy kursują między takimi miastami jak Kołobrzeg, Kraków, Tarnów, Zakopane, Nowy Sącz, Wysowa Zdrój czy Gorlice. – Decyzją o dołączeniu do rodziny FlixBus była odpowiedź na pytanie czy chcemy płynąć w głównym nurcie przewozów pasażerskich w Europie i Polsce, czy też płynąć pod prąd. Oprócz pozytywnych założeń ekonomicznych, spodziewamy się jako przewoźnik wiele nauczyć od naszego dużego partnera – komentuje Kamil Wojtarowicz, prezes Voyagera.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rezerwacja parkingu to nie usługa turystyczna

Agenci turystyczni nie muszą obawiać się, że łącząc rezerwację parkingu z przelotem czy sprzedażą ...

Lotnicze spółki pod jednym dachem

Premier powołał Polską Grupę Lotniczą (PGL), w której skład wejdą aktywa zarządzane przez Ministerstwo ...

Rosjanie polubili tunezyjskie leżaki

625 tysięcy Rosjan odwiedziło w zeszłym roku Tunezję. Tamtejsza minister turystyki ma nadzieję, że ...

Hotels.com: Czystość jest dla gości najważniejsza

Czystość, przyjazny personel i wygodne łóżko to, zdaniem użytkowników serwisu Hotels.com, najważniejsze zalety hotelu ...

Nie przepłacaj, sprawdź u konkurencji

Nawet jedną trzecią ceny można zaoszczędzić, wybierając ostrożnie touroperatora, od którego kupuje się wakacje ...

Dane klientów to podstawa pracy agenta

Agenci, którzy nie będą zbierać danych klientów i nie zadbają o pozyskanie zgody na ...