Śmierć turystów na Wielkiej Rafie Koralowej

Facebook

Dwoje amerykańskich turystów zginęło, gdy wiozący ich helikopter rozbił się w pobliżu platformy widokowej przy Wielkiej Rafie Koralowej w Australii

Jak opisuje serwis nytimes.com, helikopter, obsługiwany przez Whitsunday Air Services, zmierzał do popularnego pontonu widokowego umieszczonego w pobliżu rafy, około 40 mil na północ od Wysp Whitsunday.

Z danych miejscowej policji wynika, że pasażerami była dwójka mieszkających na Hawajach Amerykanów: 65-letnia kobieta i 79-letni mężczyzna. W maszynie znajdował się także pilot i dwójka innych Amerykanów z Kolorado. Wszyscy trafili do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

Znajdujący się na pontonie widokowym ludzie widzieli, jak maszyna wpada do wody, a pilot desperacko próbował wyciągnąć pasażerów z wraku.

– To traumatyczne przeżycie dla każdego, kto znajduje się w takiej sytuacji – powiedział, cytowany przez nytimes.com, inspektor Ian Haughton z policji w Queensland podczas konferencji prasowej.

To drugi już wypadek helikoptera Whitsunday Air Services notowany w ostatnim czasie. Wcześniej, w listopadzie zeszłego roku, maszyna tego przewoźnika musiała awaryjnie lądować w pobliżu Wyspy Hamilton w Whitsundays. – Trwa niezależne, rzetelne i przejrzyste dochodzenie – dodał inspektor Haughton.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Startują wakacje czasów zarazy

Kurorty stawiają na akcje edukacyjne. Na każdym kroku chcą przypominać, że nie ma odpoczynku ...

Protest firm autokarowych: Będziemy jeździć do skutku

Około 650 autokarów krążyło dzisiaj przez półtorej godziny po centrach miast. To właściciel firm ...

Chinom nie podobają się hotelowe strony internetowe

Chiński urząd do spraw turystyki nakazał wszystkim międzynarodowym sieciom hotelarskim skontrolowanie map i systemów ...

Fikcyjna sprzedaż hotelu Belvedere

Bizneswoman nie chciała sprzedać hotelu w Zakopanem, ale oszukać kupującego – twierdzi prokuratura Oszustwo, ...

Dubaj planuje wielką przystań z latarnią morską

Władca Dubaju szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum zapowiedział kolejne wielkie inwestycje w tym emiracie ...

Grecos rezygnuje z rzecznika prasowego

Adam Górczewski przestał pełnić funkcję rzecznika prasowego biura podróży Grecos. Po dwóch latach touroperator ...