Enter Air zatrudnił 45 mechaników

materiały prasowe

Polska czarterowa linia lotnicza Enter Air utworzyła Enter Air Services – firmę zajmującą się obsługą techniczną polskich samolotów

– Obsługa techniczna to jeden z najważniejszych elementów działalności firmy lotniczej, ale także jeden z najdroższych. Mając swoją organizację obsługową, będziemy mogli budować dodatkową wartość dla akcjonariuszy, zostawiając sporą cześć obrotów i marży w Grupie Kapitałowej Enter Air – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Aira.

– Stworzyliśmy zespół techniczny od zera w około 9 miesięcy. Zatrudniliśmy najlepszych dostępnych na rynku mechaników, pracujących wcześniej w renomowanych zagranicznych organizacjach obsługowych. Ściągnęliśmy ich do kraju, gdzie będą mieli stabilne, dobrze płatne zatrudnienie – dodaje.

W nowej firmie zatrudnionych jest 45 mechaników, będą pracować na lotniskach, na których przewoźnik ma swoje bazy i trzyma tam samoloty. Mechanicy są „wyposażeni w najwyższej jakości sprzęt”. Ile kosztowało powołanie nowej spółki i jej wyposażenie? – Nie podajemy kwoty inwestycji, ale najdrożsi są ludzie, narzędzia i sprzęt do obsługi – mówi nam Polaniecki.

Do tej pory Enter Air korzystał z usług firmy Line-tech. – Dzięki przejęciu serwisowania samolotów w pierwszym roku koszty spadną nam o 5 – 10 procent – ocenia dyrektor.

Enter Air Services jest spółką w pełni zależną od operatora lotniczego. Firma zapowiada, że usługi techniczne będą początkowo świadczone na rzecz Enter Aira we wszystkich polskich bazach operacyjnych, a w przyszłości także w tych zlokalizowanych za granicą.

Zdaniem przewoźnika samoloty będą miały zagwarantowaną pewną obsługę techniczną, dzięki minimalizacji ryzyk takich jak zmiana stawek czy warunków kontraktów zawieranych z podmiotami zewnętrznymi świadczącymi tego typu usługi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kvarko inwestuje w sztuczną inteligencję

Kvarko zainwestował 1,2 mln złotych w spółkę Hotel Application, która pracuje nad pierwszym na ...

Albania napędza wczesną sprzedaż wakacji

O 60 procent wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem liczba Polaków, którzy w biurach ...

„Z tobą do gwiazd” prosto z tunezyjskiej pustyni i plaży

– Tunezyjczycy to bardzo serdeczni i otwarci ludzie. Przykro im, że świat ocenia ich ...

Niemiecki turysta podpisze się przez internet

Zgodnie z unijnym prawem, nawet jeśli klienci biura podróży obsługiwani są przez telefon, i ...

Technologia zwiększy zyski agentów

Niemiecka organizacja zrzeszająca agentów turystycznych DTPS ma pomysł na poprawę zarobków swoich członków. Chce ...

Pasażerom zrobiono wspólne zdjęcie

Siedem milionów pasażerów w Kraków Airport

Pierwszy raz w historii krakowskiego lotniska obsłużyło ono siedem milionów pasażerów w ciągu roku. ...