Enter Air zatrudnił 45 mechaników

materiały prasowe

Polska czarterowa linia lotnicza Enter Air utworzyła Enter Air Services – firmę zajmującą się obsługą techniczną polskich samolotów

– Obsługa techniczna to jeden z najważniejszych elementów działalności firmy lotniczej, ale także jeden z najdroższych. Mając swoją organizację obsługową, będziemy mogli budować dodatkową wartość dla akcjonariuszy, zostawiając sporą cześć obrotów i marży w Grupie Kapitałowej Enter Air – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Aira.

– Stworzyliśmy zespół techniczny od zera w około 9 miesięcy. Zatrudniliśmy najlepszych dostępnych na rynku mechaników, pracujących wcześniej w renomowanych zagranicznych organizacjach obsługowych. Ściągnęliśmy ich do kraju, gdzie będą mieli stabilne, dobrze płatne zatrudnienie – dodaje.

W nowej firmie zatrudnionych jest 45 mechaników, będą pracować na lotniskach, na których przewoźnik ma swoje bazy i trzyma tam samoloty. Mechanicy są „wyposażeni w najwyższej jakości sprzęt”. Ile kosztowało powołanie nowej spółki i jej wyposażenie? – Nie podajemy kwoty inwestycji, ale najdrożsi są ludzie, narzędzia i sprzęt do obsługi – mówi nam Polaniecki.

Do tej pory Enter Air korzystał z usług firmy Line-tech. – Dzięki przejęciu serwisowania samolotów w pierwszym roku koszty spadną nam o 5 – 10 procent – ocenia dyrektor.

Enter Air Services jest spółką w pełni zależną od operatora lotniczego. Firma zapowiada, że usługi techniczne będą początkowo świadczone na rzecz Enter Aira we wszystkich polskich bazach operacyjnych, a w przyszłości także w tych zlokalizowanych za granicą.

Zdaniem przewoźnika samoloty będą miały zagwarantowaną pewną obsługę techniczną, dzięki minimalizacji ryzyk takich jak zmiana stawek czy warunków kontraktów zawieranych z podmiotami zewnętrznymi świadczącymi tego typu usługi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na swoje 25-lecie TT Warsaw wracają do Pałacu Kultury

Najbliższe, 25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, jedna z największych takich imprez w Europie ...

Prezes PIT pierwszym gościem nowego wiceministra

Prace nad projektami ustaw o imprezach turystycznych i o dystrybucji ubezpieczeń oraz problem szarej ...

Palma de Mallorca zakazuje happy hour

Nawet 3 tysiące euro kary zapłacą bary zachęcające do zakupu alkoholu promocjami typu happy ...

Enter Air: Podniesiemy kapitał, kupimy samoloty

Enter Air ma już prospekt emisyjny, na podstawie którego zamierza przeprowadzić emisję do 2,3 ...

Polacy poszkodowani w wypadku w Egipcie w stanie stabilnym

Stan trzech polskich turystów poszkodowanych w Egipcie jest stabilny – informuje rzecznik Ministerstwa Spraw ...

Grecja: Silne trzęsienie ziemi na Krecie

O 8.23 czasu polskiego Kretę nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 stopni – podaje ...