W Ryanairze kobiety upośledzone finansowo

Bloomberg

Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn pracujących w Ryanairze w Wielkiej Brytanii wynosi 67 procent. To najwięcej wśród dużych linii lotniczych, które podały takie dane

Struktury zarobków pracowników mieszkających w Wielkiej Brytanii zostały poddanie surowszemu nadzorowi, a firmy zatrudniające ponad 250 osób miały do 4 kwietnia przedstawić centralnemu urzędowi ds. równości (GEO) raporty o różnicach w wynagradzaniu pod względem płci.

Średnia różnica w Ryanairze okazała się większa od tej w easyJet gdzie wyniosła 51,7 procent, i British Airways – 35 procent.

Sektor lotnictwa ma szczególny problem z jednakowym wynagradzaniem mężczyzn i kobiet, bo znaczna większość pilotów to mężczyźni. W wypadku Ryanaira na 554 pilotów zaledwie 8 to kobiety. Większość jego brytyjskiej załogi liczącej 1182 osoby została zakwalifikowana do niższej średniej albo niższej kategorii płacowej, bo przeważają w niej kobiety.

Ryanair zatrudnia w swojej największej bazie na lotnisku w Stansted niecałe 10 procent całej załogi w Zjednoczonym Królestwie. Dyrekcja i administracja znajdują się głównie w Irlandii.

„Podobnie jak w innych liniach na płace obu płci w Zjednoczonym Królestwie wpływa względnie mała liczba kobiet pilotów w sektorze lotnictwa. W ostatnich latach ich liczba wśród starających się o pracę w Ryanairze wzrosła i zamierzamy rozwijać tę tendencję. Charakterystyczną cechą sektora lotnictwa jest to, że więcej mężczyzn niż kobiet wybiera zawód pilota” – wyjaśnił przewoźnik w prezentacji swych danych na portalu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Światowa Organizacja Turystyki zachęca do planowania wyjazdów

Najnowsza kampania promocyjna Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) pod hasłem Travel Tomorrow, czyli ...

DER Touristik powiększa ofertę na lato

Jeszcze więcej Grecji, Włoch, Chorwacji i kolejne hotele na Majorce na zasadzie wyłączności – ...

UIA poleci z Kijowa do Ejlatu

Z końcem października ukraińskie linie lotnicze UIA uruchomią nową zimową trasę z Kijowa na ...

Plaże pełne przeszkód dla niepełnosprawnych

Stragany rozmieszczone na chodnikach, kosze na śmieci w dziwnych miejscach – takie i inne ...

Amadeus i Booking.com łączą siły

Amadeus, dostawca technologii dla branży turystycznej, podpisał z Bookingiem.com umowę o dystrybucji miejsc noclegowych. ...

Włochy i Austria wysyłają Polaków na kwarantannę

Od 21 grudnia do 6 stycznia Polaków udających się do Włoch obowiązywać będzie 14-dniowa ...