W Ryanairze kobiety upośledzone finansowo

Bloomberg

Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn pracujących w Ryanairze w Wielkiej Brytanii wynosi 67 procent. To najwięcej wśród dużych linii lotniczych, które podały takie dane

Struktury zarobków pracowników mieszkających w Wielkiej Brytanii zostały poddanie surowszemu nadzorowi, a firmy zatrudniające ponad 250 osób miały do 4 kwietnia przedstawić centralnemu urzędowi ds. równości (GEO) raporty o różnicach w wynagradzaniu pod względem płci.

Średnia różnica w Ryanairze okazała się większa od tej w easyJet gdzie wyniosła 51,7 procent, i British Airways – 35 procent.

Sektor lotnictwa ma szczególny problem z jednakowym wynagradzaniem mężczyzn i kobiet, bo znaczna większość pilotów to mężczyźni. W wypadku Ryanaira na 554 pilotów zaledwie 8 to kobiety. Większość jego brytyjskiej załogi liczącej 1182 osoby została zakwalifikowana do niższej średniej albo niższej kategorii płacowej, bo przeważają w niej kobiety.

Ryanair zatrudnia w swojej największej bazie na lotnisku w Stansted niecałe 10 procent całej załogi w Zjednoczonym Królestwie. Dyrekcja i administracja znajdują się głównie w Irlandii.

„Podobnie jak w innych liniach na płace obu płci w Zjednoczonym Królestwie wpływa względnie mała liczba kobiet pilotów w sektorze lotnictwa. W ostatnich latach ich liczba wśród starających się o pracę w Ryanairze wzrosła i zamierzamy rozwijać tę tendencję. Charakterystyczną cechą sektora lotnictwa jest to, że więcej mężczyzn niż kobiet wybiera zawód pilota” – wyjaśnił przewoźnik w prezentacji swych danych na portalu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipt podwoił liczbę turystów

7,5 miliona turystów odwiedziło Egipt od stycznia do listopada 2017 roku. I choć statystyki ...

Premier Dolnej Saksonii: Grupie TUI należy się pomoc

TUI to firma, która ma solidne podstawy, twierdzi premier Dolnej Saksonii Stephan Weil i ...

Thomas Cook: Wybrałeś hotel? Wybierz też pokój

Na razie w 30, ale latem 2018 roku już w 300, hotelach Thomasa Cooka ...

Kanada – 1000 dolarów za odwołany lot

Kanada zwiększa prawa pasażerów – za opóźnienia i odwołania rejsów będą mogli żądać od ...

Thomas Cook testuje różnicowanie cen ofert w zależności od miejsca sprzedaży

30 – 40 procent wyjazdów z oferty brytyjskiego Thomasa Cooka jest tańszych w internecie ...

Policja przeszukała berliński jarmark świąteczny

Niemiecka policja wkroczyła wczoraj na jarmark bożonarodzeniowy w dzielnicy Berlina Charlottenburg po otrzymaniu wiadomości ...