W Ryanairze kobiety upośledzone finansowo

Bloomberg

Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn pracujących w Ryanairze w Wielkiej Brytanii wynosi 67 procent. To najwięcej wśród dużych linii lotniczych, które podały takie dane

Struktury zarobków pracowników mieszkających w Wielkiej Brytanii zostały poddanie surowszemu nadzorowi, a firmy zatrudniające ponad 250 osób miały do 4 kwietnia przedstawić centralnemu urzędowi ds. równości (GEO) raporty o różnicach w wynagradzaniu pod względem płci.

Średnia różnica w Ryanairze okazała się większa od tej w easyJet gdzie wyniosła 51,7 procent, i British Airways – 35 procent.

Sektor lotnictwa ma szczególny problem z jednakowym wynagradzaniem mężczyzn i kobiet, bo znaczna większość pilotów to mężczyźni. W wypadku Ryanaira na 554 pilotów zaledwie 8 to kobiety. Większość jego brytyjskiej załogi liczącej 1182 osoby została zakwalifikowana do niższej średniej albo niższej kategorii płacowej, bo przeważają w niej kobiety.

Ryanair zatrudnia w swojej największej bazie na lotnisku w Stansted niecałe 10 procent całej załogi w Zjednoczonym Królestwie. Dyrekcja i administracja znajdują się głównie w Irlandii.

„Podobnie jak w innych liniach na płace obu płci w Zjednoczonym Królestwie wpływa względnie mała liczba kobiet pilotów w sektorze lotnictwa. W ostatnich latach ich liczba wśród starających się o pracę w Ryanairze wzrosła i zamierzamy rozwijać tę tendencję. Charakterystyczną cechą sektora lotnictwa jest to, że więcej mężczyzn niż kobiet wybiera zawód pilota” – wyjaśnił przewoźnik w prezentacji swych danych na portalu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemiecki UOKiK ostrzega przed agentami turystycznymi

Niemiecki Urząd Ochrony Konsumenta ostrzega przed korzystaniem z usług biur agencyjnych. Uważa, że z ...

USA bez organizacji turystycznej?

Brand USA, amerykańska narodowa organizacja turystyczna, może zostać zlikwidowana. Prezydent Trump chce przeznaczyć zaoszczędzone ...

Jasionka z historycznym wynikiem liczby pasażerów

Podrzeszowskie lotnisko w Jasionce obsłużyło w minionym roku 693,5 tysiąca pasażerów. To najlepszy wynik ...

Grecos: Stawiamy wyłącznie na Grecję i Cypr

W minionym sezonie udało nam się zrealizować plan kilkunastoprocentowego wzrostu. Dzięki temu obsłużyliśmy naszego ...

Milion pasażerów na trasie Warszawa – Ad-Dauha

Linie lotnicze Qatar Airways powitały na Lotnisku Chopina milionowego pasażera, który w ostatni piątek ...

Wizy do Indii tanieją

Indie obniżyły ceny wiz turystycznych wydawanych elektronicznie. Ich koszt zależeć ma także od terminu ...