Wizz Air wybrał lżejsze fotele

materiały prasowe

Wizz Air zamówił fotele do 110 swoich airbusów A321neo. Model nazwany Essenza dostarczy firma Geven. Dzisiaj strony podpisały kontrakt

Według cen katalogowych wartość zamówienia wynosi około 44 milionów euro – podaje przewoźnik w komunikacie i dodaje, że z uwagi na rozmiar zamówienia uzyskał zniżkę. Nowe fotele są lżejsze, w związku z czym, jak podkreśla przewoźnik, samoloty będą zużywać mniej paliwa, co przełoży się na mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

– Utrzymujemy szybkie tempo rozwoju, a nowy model samolotu pozwoli na dalsze obniżanie kosztów operacyjnych jako, że naszym celem jest objęcie pozycji lidera wśród niskokosztowych linii lotniczych w Europie – mówi cytowany w komunikacie członek zarządu ds. marketingu w Wizz Air Johan Eidhagen.

„Siedzenia Essenza (…) charakteryzują się modnym włoskim designem, podkreślając estetyczny wygląd wnętrza samolotu (…). Nowy model zapewnia zwiększenie przestrzeni na nogi o 25 procent. Siedzenia o ergonomicznym kształcie, utrzymane w oryginalnym kobaltowym kolorze Wizz Air zostaną pokryte sztuczną skórą. Projekt jest doskonałym połączeniem estetycznego wykonania i funkcjonalności, ponieważ dzięki obszernemu siedzisku i niżej umiejscowionej kieszeni, zapewni pasażerom jeszcze większy komfort” – czytamy w komunikacie.

Kontrakt zakłada, że Geven dostarczy pierwsze fotele w styczniu 2019 roku, a ostanie pięć lat później.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży drzwi się nie zamykają

Imponująco wygląda ruch w biurach podróży pod koniec sezonu letniego. W ostatnim tygodniu sprzedaż ...

Luksemburg wprowadza darmowe przejazdy

Od marca mieszkańcy Luksemburga i turyści będą mogli za darmo jeździć komunikacją miejską i ...

Profit Hotel: Jest dobrze, będzie lepiej?

O rozkwicie hotelarstwa, zagrożeniach dla rozwoju i problemach ze znalezieniem pracowników dyskutowano podczas konferencji ...

Marzec z lotniczymi strajkami

Pasażerowie linii lotniczych muszą się uzbroić w cierpliwość. Dużym wyzwaniem będzie dla nich zwłaszcza ...

Orbis otworzy dwa własne hotele pod marką Tribe

Tribe Warszawa Bracka i Tribe Kraków Stare Miasto mają przyjąć pierwszych gości w 2022 ...

Włochy kuszą bogaczy podatkiem liniowym

100 tysięcy euro i jesteś w porządku wobec fiskusa – taką propozycję mają Włochy ...