Transavia połączy Kraków z Eindhoven

Facebook

Holenderskie tanie linie lotnicze Transavia otworzą w następnym sezonie zimowym nowe połączenie pomiędzy Krakowem a Eindhoven. Zaoferują połączenia cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele

– Transavia to już dwudziesty drugi przewoźnik oferujący połączenia prosto z Krakowa. Nasz region przyciąga linie lotnicze ze względu na swój wieloaspektowy potencjał, m.in. turystyczny, biznesowy, edukacyjny – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. – Małopolanie coraz częściej wybierają samolot, a pasażerowie z zagranicy chcą latać do Krakowa, dzięki temu mamy najwyższą liczbę przewoźników lotniczych w portach regionalnych – dodaje.

– Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na podróże między Polską a Holandią, jesteśmy pewni, że ta trasa – ze względu na wyjątkowo przystępną cenę – stanie się bardzo popularna i przyciągnie zarówno podróżujących służbowo, jak i turystów – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Oliver Newton, dyrektor ds. planowania sieci połączeń w Transavii.

Trasę będą obsługiwały boeingi 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Bilety, w cenie od 25 euro, można już nabyć na stronie przewoźnika.

Eindhoven to miasto w południowej Holandii, ośrodek przemysłu elektronicznego, jeden z centrów Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. Jest również siedzibą jednego z najsłynniejszych holenderskich klubów piłkarskich, PSV. W Eindhoven można podziwiać kolekcję sztuki nowoczesnej w Muzeum Van Abbemuseum, w którym znajdują się dzieła m.in. Piscassa, Chagalla, Kandinsky’iego czy Mondriaana. Interaktywne muzeum archeologiczne na świeżym powietrzu – Eindhoven Museum – odwiedzane jest rocznie przesz około 60 tysięcy turystów. Jednym z charakterystycznych budynków Eindhoven jest też Evolution, przypominający z zewnątrz latający spodek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Traveldata: Wrzesień w biurach podróży pod znakiem podwyżek

Ktoś, kto planował wypoczynek we wrześniu, najtaniej mógł w ostatnim tygodniu kupić wyjazd do ...

Rząd dał 300 milionów złotych na CPK

Bez tych pieniędzy spółka CPK, mająca budować Centralny Port Komunikacyjny, nie mogłaby ruszyć z ...

W Rosji ograniczenia w ruchu na mundial

Podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w jedenastu rosyjskich miastach będą wprowadzone ograniczenia w ...

Lufthansa wie, jak zminimalizować opóźnienia

Lufthansa i Eurowings wprowadzają nowy system kontroli bagażu podręcznego. Ma on zmniejszyć opóźnienia wynikające ...

Eurowings: Kup abonament i lataj częściej

Pakiet 10 lotów w jedną stronę, dostępny w trzech różnych wariantach cenowych, to pomysł ...

Prokuratura: Magdalena Żuk nie była ofiarą przemocy

Śledztwo w sprawie śmierci turystki spędzającej urlop w kwietniu w Marsa Alam nie wykazało ...