Transavia połączy Kraków z Eindhoven

Facebook

Holenderskie tanie linie lotnicze Transavia otworzą w następnym sezonie zimowym nowe połączenie pomiędzy Krakowem a Eindhoven. Zaoferują połączenia cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele

– Transavia to już dwudziesty drugi przewoźnik oferujący połączenia prosto z Krakowa. Nasz region przyciąga linie lotnicze ze względu na swój wieloaspektowy potencjał, m.in. turystyczny, biznesowy, edukacyjny – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. – Małopolanie coraz częściej wybierają samolot, a pasażerowie z zagranicy chcą latać do Krakowa, dzięki temu mamy najwyższą liczbę przewoźników lotniczych w portach regionalnych – dodaje.

– Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na podróże między Polską a Holandią, jesteśmy pewni, że ta trasa – ze względu na wyjątkowo przystępną cenę – stanie się bardzo popularna i przyciągnie zarówno podróżujących służbowo, jak i turystów – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Oliver Newton, dyrektor ds. planowania sieci połączeń w Transavii.

Trasę będą obsługiwały boeingi 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Bilety, w cenie od 25 euro, można już nabyć na stronie przewoźnika.

Eindhoven to miasto w południowej Holandii, ośrodek przemysłu elektronicznego, jeden z centrów Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. Jest również siedzibą jednego z najsłynniejszych holenderskich klubów piłkarskich, PSV. W Eindhoven można podziwiać kolekcję sztuki nowoczesnej w Muzeum Van Abbemuseum, w którym znajdują się dzieła m.in. Piscassa, Chagalla, Kandinsky’iego czy Mondriaana. Interaktywne muzeum archeologiczne na świeżym powietrzu – Eindhoven Museum – odwiedzane jest rocznie przesz około 60 tysięcy turystów. Jednym z charakterystycznych budynków Eindhoven jest też Evolution, przypominający z zewnątrz latający spodek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polregio z nowym systemem sprzedaży biletów

Przewoźnik kolejowy Polregio uruchomił nową platformę sprzedaży biletów online i zintegrowaną z nim aplikację ...

Podkarpacie nakręca turystykę influencerami

W 2017 roku Podkarpacie odwiedziło ponad 1,2 miliona turystów. To w dużej mierze efekt ...

Tanieją noclegi w hotelach bez gwiazdek

W czerwcu średnia cena za nocleg w hotelu wyniosła 186,19 złotych. To o 7,24 ...

Podwyżka cen egipskich wiz będzie, ale od lipca

Doniesienia z Egiptu w sprawie ewentualnej podwyżki cen wiz do tego kraju nie dają ...

Wybuch przed walką byków w Bogocie

Co najmniej 26 osób zostało rannych w eksplozji bomby w stolicy Kolumbii, Bogocie. Większość ...

Niemieccy agenci w lipcu mieli mniej rezerwacji

W pierwszych siedmiu miesiącach roku obroty niemieckich agentów wzrosły o 4,4 procent rok do ...