Transavia połączy Kraków z Eindhoven

Facebook

Holenderskie tanie linie lotnicze Transavia otworzą w następnym sezonie zimowym nowe połączenie pomiędzy Krakowem a Eindhoven. Zaoferują połączenia cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele

– Transavia to już dwudziesty drugi przewoźnik oferujący połączenia prosto z Krakowa. Nasz region przyciąga linie lotnicze ze względu na swój wieloaspektowy potencjał, m.in. turystyczny, biznesowy, edukacyjny – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. – Małopolanie coraz częściej wybierają samolot, a pasażerowie z zagranicy chcą latać do Krakowa, dzięki temu mamy najwyższą liczbę przewoźników lotniczych w portach regionalnych – dodaje.

– Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na podróże między Polską a Holandią, jesteśmy pewni, że ta trasa – ze względu na wyjątkowo przystępną cenę – stanie się bardzo popularna i przyciągnie zarówno podróżujących służbowo, jak i turystów – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Oliver Newton, dyrektor ds. planowania sieci połączeń w Transavii.

Trasę będą obsługiwały boeingi 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Bilety, w cenie od 25 euro, można już nabyć na stronie przewoźnika.

Eindhoven to miasto w południowej Holandii, ośrodek przemysłu elektronicznego, jeden z centrów Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. Jest również siedzibą jednego z najsłynniejszych holenderskich klubów piłkarskich, PSV. W Eindhoven można podziwiać kolekcję sztuki nowoczesnej w Muzeum Van Abbemuseum, w którym znajdują się dzieła m.in. Piscassa, Chagalla, Kandinsky’iego czy Mondriaana. Interaktywne muzeum archeologiczne na świeżym powietrzu – Eindhoven Museum – odwiedzane jest rocznie przesz około 60 tysięcy turystów. Jednym z charakterystycznych budynków Eindhoven jest też Evolution, przypominający z zewnątrz latający spodek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Anna Salamończyk-Mochel – prezes od bonu turystycznego

Anna Salamończyk-Mochel rozpoczęła 22 lipca pracę wiceprezesa w Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest odpowiedzialna za ...

Ryanair odwołał ponad 100 lotów z i do Polski

Ryanair odwołał w ciągu kolejnych sześciu tygodni ponad 100 lotów z i do lotnisk ...

Niemcy: Turystyka przyjazdowa będzie zdrowieć do 2024 roku

W tym roku niemiecka turystyka przyjazdowa zacznie wychodzić z kryzysu, ale do poziomu sprzed ...

Wulkan wygania ludzi z Vanuatu

Władze Vanuatu w Oceanii ogłosiły stan wyjątkowy i zarządziły obowiązkową ewakuację wszystkich 11 tysięcy ...

Enter Air zabezpieczy się przed przejęciem

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt spółki Enter Air związany z dopuszczeniem do obrotu akcji ...

Wirtualny asystent LOT-u poinformuje o przepisach wjazdowych

LOT we współpracy z firmą Sherpa stworzył wirtualnego doradcę, który podaje aktualne informacje na ...