Primera Air tanio zawiezie do Nowego Jorku

Pixabay

Islandzki przewoźnik Primera Air zaczyna latać do Stanów Zjednoczonych. Jest już trzecią linią lotniczą oferującą tanie połączenia z Europy do USA

Dzisiaj odbędzie się pierwszy lot Primera Air z Londynu Stansted do Nowego Jorku na lotnisko Newark. Rozpoczęcie lotów z Birmingham zaplanowane jest na początek maja tego roku – informuje portal Breaking Travel News. W ofercie islandzkiego przewoźnika znalazły się także Boston i Waszyngton. Linia powstała w 2003 roku jako przewoźnik czarterowy. Dysponuje 9 boeingami. Z jej usług skorzystało do tej pory ponad 400 tysięcy pasażerów.

Wcześniej Europejczycy mieli do wyboru tanie przeloty z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku oferowane przez Norwegian i WOW Air.

Fred Dixon, prezes NYC & Company, firmy zajmującej się marketingiem turystycznym Nowego Jorku, podkreśla, że metropolię zwiedzać można bez wydawania pieniędzy, wiele atrakcji jest bowiem dostępnych bezpłatnie. Przypomina, że ci, którzy lubią łapać okazje, powinni wybrać się do nowego outletu z markowymi ubraniami Empire Outlets, który zostanie otwarty pod koniec roku na Staten Island.

W zeszłym roku do Nowego Jorku przyjechało 62,8 miliona gości, czyli o 2,3 miliona więcej niż w roku 2016. Tym samym dla miasta był to ósmy rekordowy pod względem liczby turystów rok z rzędu. 49,7 miliona odwiedzający stanowili sami Amerykanie. 13,1 miliona gości przyjechało zaś z zagranicy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koniec wojny cenowej na polskim niebie

Bilety lotnicze już nie tanieją. Średnia cena nie zmieniła się od 2016 roku – ...

Mobilni agenci ze znakiem jakości

Niemieckie sieci zrzeszające mobilnych doradców turystycznych stworzyły certyfikat jakości „Fair play”, donoszą tamtejsze media ...

Będą szybsze odprawy na Lotnisku Chopina

Warszawskie lotnisko rozbudowało strefę kontroli paszportowej. Od dziś na poziomie odlotów do dyspozycji podróżnych ...

Rainbow w kwietniu urósł o 24 procent

Przychody ze sprzedaży imprez turystycznych w kwietniu w biurze podróży Rainbow wyniosły 47,4 mln ...

Wizz Air powiększył katowicką bazę

Linia lotnicza Wizz Air powiększyła swoją katowicką bazę o kolejny samolot – od jutra ...

Awanse w Wakacje.pl – Ozga i Walczak w zarządzie

Nowo utworzoną funkcję wiceprezesa Wakacje.pl objął Damian Ozga, a na stanowisko członka zarządu powołana ...