Kolejnych pięciu przewoźników przyłączyło się do FlixBusa

Materiały promocyjne

GMF, budgoski PKS, Usługi Autokarowe Mariusz Romańczuk, Grabor i TPO Pastuszak – to pięciu przewoźników, którzy przyłączyli się do platformy FlixBus

FlixBus finalizuje pozyskiwanie polskich partnerów autobusowych, którzy będą obsługiwać wybrane linie operatora – podaje w komunikacie przewoźnik. W ostatnim czasie pozyskał on  pięć kolejnych firm: GMF z Opola, PKS w Bydgoszczy, Usługi Autokarowe Mariusz Romańczuk z Milicza k. Wrocławia, Grabor z Tyńca Małego k. Wrocławia i TPO Pastuszak z Krakowa. Łącznie w tym roku do grona partnerów FlixBusa dołączyło już 10 przedsiębiorstw autobusowych.

– Powoli zamykamy listę polskich partnerów, którzy obsłużą naszą letnią siatkę połączeń – wyjaśnia dyrektor zarządzający FlixBus Polska Michał Leman. – Do obecnego grona, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dołączą jeszcze dwie, trzy lokalne firmy. Teraz wszystkie siły skupiamy na wprowadzeniem nowego rozkładu, w tym na uzyskaniu brakujących licencji i ujednoliceniu jakości na wszystkich naszych połączeniach.

– GMF działa na polskim i europejskim rynku od 2010 roku – wyjaśnia prezes GMF Bartłomiej Zaleski. – Zdecydowaliśmy się na współpracę zFlixBusem, ponieważ nasza wizja rynku zbiega się z jego wizją. Polska potrzebuje dużego operatora autobusowego, który wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, stawia na wysokie standardy i bezpieczeństwo i dynamicznie rozwija siatkę połączeń.

Od 27 kwietnia polscy pasażerowie będą też mogli korzystać z nowego połączenia na trasie Kraków-Zagrzeb (przez Budapeszt), obsługiwanego przez węgierskiego partnera FlixBusa. Trasa nowej linii będzie wyglądała następująco: Kraków – Myślenice – Dolný Kubín – Ružomberok – Donovaly – Bańska Bystrzyca – Zvolen – Budapeszt – Siofok – Zagrzeb.

Europejska siatka połączeń FlixBusa obejmuje obecnie 250 000 połączeń dziennie do 1700 destynacji w 27 krajach. Tylko w 2017 roku z FlixBusem podróżowało 40 milionów pasażerów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koniec podglądania żurawi z drezyny

PKP chce rozebrać 8 kilometrów torów wyremontowanych przez Stowarzyszenie Wioska Żurawi z Rutkowa, gdzie ...

Rainbow: Zima sprzedaje się lepiej

Wyjazdów na zimę 2018/2019 sprzedaliśmy już o 9,2 procent więcej niż o tej samej ...

Paliwo drożeje, pasażerowie dopłacą

Z powodu wzrostu cen ropy naftowej linie lotnicze Qatar Airways i inni przewoźnicy mogą ...

Podróże za rok będą droższe

W przyszłym roku średnia cena biletu lotniczego na świecie będzie o 2,6 procent większa ...

Modlin: Jesteśmy naturalnym lotniskiem dla Warszawy

Jesteśmy otwarci na różne rozwiązania, nawet takie, w którym Państwowe Porty Lotnicze przejmują pełną ...

Sześć nowych tras Wizz Aira z Krakowa

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Krakowie Wizz Air ogłosił uruchomienie sześciu nowych połączeń ze ...