Ponad ćwierć miliona pasażerów we Wrocławiu

materiały prasowe

Wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 17 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. Te wyniki notują zarówno tanie linie, jak i przewoźnicy sieciowi

W kwietniu 2018 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 255 tysięcy pasażerów. To o 17,3 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. – Sukcesywny wzrost liczby pasażerów wynika z faktu, że przewoźnicy stale rozwijają i wzbogacają siatkę połączeń. W tym sezonie podróżni mają do dyspozycji już rekordowe 85 kierunków. Warto podkreślić, że znacząco rośnie liczba podróżnych zarówno na kierunkach południowych oraz na Wyspy Brytyjskie, jak i do europejskich hubów przesiadkowych i centrów biznesowych, a coraz większą popularnością cieszą się też kierunki wschodnie i północne – mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś. Wszystko wskazuje na to, że wrocławskie lotnisko, zgodnie z prognozami, w całym 2018 roku obsłuży ponad 3,2 miliona pasażerów.

Imponujące liczby tanich linii

W szybkim tempie rozwija się segment niskokosztowych połączeń międzynarodowych. W kwietniu z oferty tanich linii skorzystało ponad 182 tysięcy pasażerów. W porównaniu do ubiegłego roku oznacza to wzrost o blisko 35 procent. Już tradycyjnie, niezależnie od pory roku, ogromnym powodzeniem cieszą się kierunki południowe – wypełnienia samolotów lecących na Teneryfę, do Mediolanu, na Kretę (lotnisko Chania) czy do Malagi wyniosły ponad 90 procent. Podobnie było w przypadku połączeń do Anglii, Szkocji oraz Irlandii. Pasażerów przybywa również na innych kierunkach. Ogromny wzrost odnotowały linie Wizz Air na tych trasach, na których znacząco zwiększyły liczbę rejsów: do Lwowa (190,8 procent podróżnych więcej), Londynu Luton i holenderskiego Eindhoven. Przewoźnicy niskokosztowi wprowadzili w tegorocznym sezonie letnim 9 nowości. Linie Wizz Air wzbogaciły siatkę o połączenia do Bari, Porto, Kutaisi, Bazylei Miluzy i Göteborga, a Ryanair do Aten, Faro i Podgoricy.

Wysokie notowania Frankfurtu, startuje Air France do Paryża

Z sieciowych lotów międzynarodowych skorzystało w kwietniu 2018 roku blisko 38 tysięcy pasażerów, czyli o 25 procent więcej niż przed rokiem. Największy wzrost, o blisko 30 procent, odnotowały linie Lufthansa na trasie do Frankfurtu nad Menem. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie przewoźnik zwiększył liczbę rejsów na tej trasie aż o 50 procent w stosunku do ubiegłego roku. O ponad 4 procent wzrosła liczba pasażerów na innej bardzo popularnej trasie – do Monachium. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się też połączenie do Kopenhagi. Przypomnijmy, że od zimy połączenie do Zurychu uruchomiły linie SWISS, od końca marca do Stuttgartu lata Eurowings (spółka należąca do Lufthansy), a już od 26 maja wystartuje największa nowość sezonu we Wrocławiu: nowe połączenie Air France na paryskie lotnisko imienia Charles’a de Gaulle’a, czyli do głównego portu stolicy Francji i jednego z najważniejszych na świecie. – Wrocław oferuje dziennie już 18 sieciowych połączeń międzynarodowych, a oferta w tym segmencie stale się powiększa. To pokazuje, że przewoźnicy dostrzegają rosnące znaczenie Wrocławia na biznesowej mapie Europy – podkreśla Dariusz Kuś.

Samolotem z biurem podróży

Systematycznie, i to jeszcze przed szczytem wakacyjnych wyjazdów, rośnie zainteresowanie lotami czarterowymi. W kwietniu 2018 wypoczynek z biurem podróży wybrało blisko 10 tysięcy podróżnych wrocławskiego lotniska – to blisko 200 procent więcej niż w kwietniu 2017 roku. W tym sezonie w ofercie jest 25 wakacyjnych kierunków, w tym trzy nowości: Ateny, Izmir oraz tunezyjska wyspa Djerba – informuje wrocławskie lotnisko.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Thomas Cook zamierza rozprawić się z plastikiem

Thomas Cook ogłosił, że zmniejszy użycie plastiku. W ramach kampanii #NoPlaceForPlastic zobowiązuje się do ...

Awionetka lądująca na plaży zabiła dwoje turystów

Dwie osoby zginęły, gdy niewielki samolot awaryjnie wylądował na pełnej ludzi plaży Sao Joao ...

Prawie 120 dolarów za wizę do Egiptu

Egipski MSZ ostrzega przed pośrednikiem w załatwianiu wiz. Jego usługa jest drastycznie droga Egipt ...

Milion Polaków wybrało wakacje w Chorwacji

– Polacy w Chorwacji to więcej niż zwykli turyści, to goście, prawie przyjaciele – ...

Itaka zwiększa zamówienie w Enter Airze

Czarterowy przewoźnik Enter Air i biuro podróży Itaka podpisały aneks do umowy o współpracy ...

Gliwicka kolejka najwyższa na świecie

Z 111 do 4 metrów zmniejszyła się gliwicka radiostacja na potrzeby największej w Polsce ...