Upadki linii lotniczych to szansa dla TUIfly

Filip Frydrykiewicz

Grupa TUI planuje powiększyć flotę samolotów, by wykorzystać szansę, jaka pojawiła się na rynku po bankructwach kilku europejskich linii lotniczych

TUI zamierza zamówić prawie 50 boeingów 737 Max, co oznacza, że łącznie jego flota będzie liczyć 120 maszyn – taką informację przekazał szef TUIfly David Burling w wywiadzie dla agencji Bloomberg.

Upadek Air Berlin i Monarch Airlines w 2017 roku, a także zniknięcie w tym roku z rynku niemieckich przewoźników czarterowych Azur Air i Small Planet i upadek niskokosztowej, ale i czarterowej linii Primera Air spowodowało, że na rynku przewozów czarterowych powstała luka. Zdaniem TUI z powodu rosnących cen paliwa lotniczego ofiar może być jeszcze więcej.

Czytaj: „Kolejna linia lotnicza ogłosiła upadłość”.

– Primera miała 80 tysięcy miejsc na zimę, głównie ze Skandynawii, teraz pojemności te przejdą na inne linie. To duża szansa dla nas – mówi Burling i dodaje, że im więcej przewoźników zbankrutuje, tym więcej skorzysta na tym TUI. Burling twierdzi, że upadłości mogą nie tylko wpłynąć na wzrost cen biletów, ale też być dodatkowym argumentem dla klientów do wybierania wycieczek zorganizowanych, które zapewniają im całkowitą ochronę na wypadek ogłoszenia niewypłacalności.

Zamówienie nowych samolotów pozwoli wymienić prawie całą flotę bliskiego zasięgu, a zwiększenie liczby maszyn w wersji Max 10 sprawi, że w samolotach pojawią się dodatkowe 32 fotele. Około 20 z zamówionych maszyn zostało zmienionych właśnie na tę większą wersję. Boeingi te pozwalają też latać na dalszych trasach, na przykład na Wyspy Zielonego Przylądka, do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i do Egiptu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Moskwa walczy ze śniegiem

Trwa paraliż komunikacyjny w Moskwie spowodowany intensywnymi opadami śniegu. Stolicę Rosji oczyszcza ponad 70 ...

Itaka będzie się ścigać w świecie eSportu

Itaka powoła zespół, który będzie rywalizował na torach wyścigowych całego świata w grze Gran ...

Niemiecki TUI podnosi progi sprzedażowe

O 50 tysięcy euro muszą zwiększyć niemieccy agenci sprzedaż wycieczek z TUI, żeby utrzymać ...

Na Majorce all inclusive bez alkoholu?

Władze Majorki chcą, żeby turyści płacili za alkohol nawet, jeśli wykupią pobyt z all ...

POT ściąga obcokrajowców na „Weekend za pół ceny”

Pierwszy raz do skorzystania z polskiej oferty turystycznej w ramach akcji „Polska zobacz więcej ...

Emirates polecą do Meksyku przez Barcelonę

Na 9 grudnia linie lotnicze Emirates zapowiedziały otwarcie codziennego połączenia z Dubaju do portu ...