Trzaskowski: Nie damy zabrać Warszawie lotniska

Michał Kolanko

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że nie pozwoli ani zlikwidować lotniska na Okęciu, ani w Modlinie

Rafał Trzaskowski objeżdża stolicę w ramach akcji „24 godziny dla Warszawy”. Podczas briefingu na Lotnisku Chopina zapewnił, że jako prezydent miasta nie pozwoli go zlikwidować. Jak mówił, zarówno bliskość Okęcia, jak i Modlina są ogromnymi atutami Warszawy.

Trzaskowski przypomniał, że w rozbudowę i modernizację lotniska imienia Fryderyka Chopina zainwestowano ogromne pieniądze. Dodał, że port lotniczy to także miejsca pracy dla tysięcy ludzi.

Rząd ma w planach modernizację lotniska w Radomiu, dokąd chce przenieść ruch czarterowy i niskokosztowy, i budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Lotnisko na Okęciu miałoby być zredukowane do roli lotniska na potrzeby lotnictwa medycznego i wojskowego.

Akcja „24 godziny dla Warszawy” rozpoczęła się o północy. Kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski spotkał się między innymi z pracownikami technicznymi metra, rozmawiał z ekipą remontującą nawierzchnię Mostu Gdańskiego. Razem z szefową Nowoczesnej w Warszawie Kamilą Gasiuk-Pihowicz wieszał plakaty kandydatów Koalicji Obywatelskiej na radnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Tatrach poszukiwania zaginionego turysty

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego od poniedziałkowego popołudnia poszukują 23-letnigo turysty, który nie wrócił ...

Gondolierzy: Popłyń z nieznajomym i zapłać mniej

Dwóch gondolierów z Wenecji postanowiło wyjść naprzeciw tym, dla których cena przejażdżki gondolą, około ...

Betlej: Biura podróży skutecznie walczą o zysk

Wyższe ceny wycieczek i lepsze ceny paliwa oraz walut powodują, że biurom podróży zostaje ...

La Mer – nowa plaża Dubaju

Ponad 130 sklepów, dwa i pół kilometra piaszczystego wybrzeża, place zabaw, wypożyczalnie sprzętu sportowego ...

Gruzini szczęśliwi – nie muszą już mieć wiz do Unii Europejskiej

Gruzini mogą od dzisiaj podróżować do państw Unii Europejskiej bez wiz. Już trzy dni ...

Greckie lotniska obsłużyły więcej pasażerów

O 5,6 procent, do 17 milionów, wzrosła liczba pasażerów na greckich lotniskach w ciągu ...