Trzaskowski: Nie damy zabrać Warszawie lotniska

Michał Kolanko

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że nie pozwoli ani zlikwidować lotniska na Okęciu, ani w Modlinie

Rafał Trzaskowski objeżdża stolicę w ramach akcji „24 godziny dla Warszawy”. Podczas briefingu na Lotnisku Chopina zapewnił, że jako prezydent miasta nie pozwoli go zlikwidować. Jak mówił, zarówno bliskość Okęcia, jak i Modlina są ogromnymi atutami Warszawy.

Trzaskowski przypomniał, że w rozbudowę i modernizację lotniska imienia Fryderyka Chopina zainwestowano ogromne pieniądze. Dodał, że port lotniczy to także miejsca pracy dla tysięcy ludzi.

Rząd ma w planach modernizację lotniska w Radomiu, dokąd chce przenieść ruch czarterowy i niskokosztowy, i budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Lotnisko na Okęciu miałoby być zredukowane do roli lotniska na potrzeby lotnictwa medycznego i wojskowego.

Akcja „24 godziny dla Warszawy” rozpoczęła się o północy. Kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski spotkał się między innymi z pracownikami technicznymi metra, rozmawiał z ekipą remontującą nawierzchnię Mostu Gdańskiego. Razem z szefową Nowoczesnej w Warszawie Kamilą Gasiuk-Pihowicz wieszał plakaty kandydatów Koalicji Obywatelskiej na radnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koloseum udostępnia najwyższe piętra

Po czterdziestu latach przerwy znów można wejść na czwarte i piąte piętro Koloseum. Z ...

CBA zatrzymało biznesmena, który kupił hotel

CBA zatrzymało pięć osób, w tym m.in. syndyka warszawskiego hotelu i prezesa firmy, który ...

Kolorowe życie rafy koralowej w Szarm el-Szejk

Sympatyczne delfiny, groźne mureny, powolne płaszczki, kolorowe garbiki pasiaste, fascynujące rozdymkowate i wiele innych ...

Polski Bus z nową trasą do Drezna

Na platformie Polskiego Busa pojawiła się nowa linia do Drezna, Düsseldorfu i Essen realizowana ...

Hilton na krakowskim lotnisku ma specjalistę od marketingu

Do zespołu hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport dołączyła Monika Wilk. Zajęła nowo utworzone ...

Niemieccy turyści na ITB: W Polsce byliśmy, Polskę lubimy

Na rodzinne wakacje nad morze, na zabiegi zdrowotne do uzdrowiska, na aktywny wypoczynek w ...