Trzaskowski: Nie damy zabrać Warszawie lotniska

Michał Kolanko

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że nie pozwoli ani zlikwidować lotniska na Okęciu, ani w Modlinie

Rafał Trzaskowski objeżdża stolicę w ramach akcji „24 godziny dla Warszawy”. Podczas briefingu na Lotnisku Chopina zapewnił, że jako prezydent miasta nie pozwoli go zlikwidować. Jak mówił, zarówno bliskość Okęcia, jak i Modlina są ogromnymi atutami Warszawy.

Trzaskowski przypomniał, że w rozbudowę i modernizację lotniska imienia Fryderyka Chopina zainwestowano ogromne pieniądze. Dodał, że port lotniczy to także miejsca pracy dla tysięcy ludzi.

Rząd ma w planach modernizację lotniska w Radomiu, dokąd chce przenieść ruch czarterowy i niskokosztowy, i budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Lotnisko na Okęciu miałoby być zredukowane do roli lotniska na potrzeby lotnictwa medycznego i wojskowego.

Akcja „24 godziny dla Warszawy” rozpoczęła się o północy. Kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski spotkał się między innymi z pracownikami technicznymi metra, rozmawiał z ekipą remontującą nawierzchnię Mostu Gdańskiego. Razem z szefową Nowoczesnej w Warszawie Kamilą Gasiuk-Pihowicz wieszał plakaty kandydatów Koalicji Obywatelskiej na radnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gruzini szczęśliwi – nie muszą już mieć wiz do Unii Europejskiej

Gruzini mogą od dzisiaj podróżować do państw Unii Europejskiej bez wiz. Już trzy dni ...

Odśnieżył plac, zapłaci grzywnę

Z szacunku dla Owidiusza przedsiębiorca budowlany z włoskiej Abruzji sam odśnieżył plac w centrum ...

Andreea Cheratoiu pokieruje hotelem Sobieski

Z początkiem września stanowisko dyrektora generalnego warszawskiego Radissona Blu Sobieski objęła Andreea Cheratoiu, menedżerka ...

Sydney najgorętsze od 1939 roku

47,3 stopnia Celsjusza zanotowano w Sydney. To najwyższa temperatura w tym mieście od 79 ...

Nepalczycy walczą o swoje dziedzictwo

Trzęsienie ziemi z kwietnia 2015 roku zniszczyło Kasthamandap, jedną z najważniejszych świątyń w Katmandu. ...

W Niemczech touroperatorzy wymagają niemożliwego

Duzi touroperatorzy w Niemczech chcą, żeby z każdym rokiem agenci sprzedawali coraz więcej ich ...