LOT: Dzisiaj 18 rejsów odwołanych

Bloomberg

Pięć wylotów z Warszawy, trzy z innych miast i trzynaście przylotów do Warszawy – odwołał dzisiaj LOT. Brakowało mu załóg z powodu strajku

Początkowo biuro prasowe przewoźnika informowało, że nie polecą samoloty z Warszawy do Koszyc (wylot o 22.35), Lwowa (wylot o 22.50) i Oslo (wylot o 8), a także z Krakowa do Chicago, z Bydgoszczy do Kijowa i ze Lwowa do Olsztyna. Do Warszawy nie dotrą rejsy z Kijowa, Oslo, Szczecina, Toronto, Moskwy, Paryża, Brukseli, Pragi, Mediolanu i Budapesztu.

– Pozostałe zaplanowane rejsy odbywają się zgodnie z planem – zapewniał Konrad Majszyk z biura prasowego LOT-u. I podsumował, że dotychczas z powodu strajku jego firma odwołała 74 na ponad 2,7 tysiąca lotów.

Kilka godzin później dodał jednak, że nie odbędą się również dwa loty międzykontynentalne – z Warszawy do Toronto i do Tokio. Pierwszy z godziny 14.20 a drugi z godz. 15.10.

Czytaj też: „LOT podlicza pierwsze koszty strajku”.

Spółka poinformowała, że rada nadzorcza PLL LOT oddelegowała ze swego grona do zarządu  Bartosza Piechotę. Ma on czasowo pełnić funkcje członka zarządu LOT jako osoba odpowiedzialna za dialog społeczny i negocjacje z protestującymi związkami zawodowymi.

Piechota jest adwokatem, ekspertem od rozwiązywania sporów. „Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Cardiff University Law School. Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu doradztwa prawnego na rzecz największych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych w szczególności w zakresie rozwiązywania sporów i restrukturyzacji oraz prawa korporacyjnego. Od lat zaangażowany społecznie w doradztwo prawne osobom potrzebującym” – czytamy w komunikacie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wszystkie smaki Dubaju

MATERIAŁ PARTNERA Lokalne kulinaria są jedną z atrakcji Dubaju, w którym tradycyjna kuchnia sąsiaduje ...

Do Grecji na greckie śniadanie

„Grecki koszyk śniadaniowy” to nowa inicjatywa, która ma zachęcić właścicieli hoteli i obiektów noclegowych ...

Sąd: Źle zorganizowane wakacje godzą w godność turysty

Turyści, którzy nie są zadowoleni z usług biura podróży, mogą dochodzić odszkodowania np. za ...

Itaka poprawia podróże dla niepełnosprawnych

Piętnastu pracowników salonów firmowych, infolinii i centrum obsługi klienta Itaki przesiadło się na próbę ...

Brytyjski TUI docenia agentów

Stacjonarne agencje turystyczne to wartościowy i stabilny kanał sprzedaży – uważa szef brytyjskiego TUI. ...

Egipskie lotniska mocniej kontrolują pracowników

Lotniska w Hurghadzie i Szarm el-Szejk zapowiadają kontrolowanie biometryczne pracowników. Bezpieczeństwo na lotnisku w ...