LOT: Dzisiaj 18 rejsów odwołanych

Bloomberg

Pięć wylotów z Warszawy, trzy z innych miast i trzynaście przylotów do Warszawy – odwołał dzisiaj LOT. Brakowało mu załóg z powodu strajku

Początkowo biuro prasowe przewoźnika informowało, że nie polecą samoloty z Warszawy do Koszyc (wylot o 22.35), Lwowa (wylot o 22.50) i Oslo (wylot o 8), a także z Krakowa do Chicago, z Bydgoszczy do Kijowa i ze Lwowa do Olsztyna. Do Warszawy nie dotrą rejsy z Kijowa, Oslo, Szczecina, Toronto, Moskwy, Paryża, Brukseli, Pragi, Mediolanu i Budapesztu.

– Pozostałe zaplanowane rejsy odbywają się zgodnie z planem – zapewniał Konrad Majszyk z biura prasowego LOT-u. I podsumował, że dotychczas z powodu strajku jego firma odwołała 74 na ponad 2,7 tysiąca lotów.

Kilka godzin później dodał jednak, że nie odbędą się również dwa loty międzykontynentalne – z Warszawy do Toronto i do Tokio. Pierwszy z godziny 14.20 a drugi z godz. 15.10.

Czytaj też: „LOT podlicza pierwsze koszty strajku”.

Spółka poinformowała, że rada nadzorcza PLL LOT oddelegowała ze swego grona do zarządu  Bartosza Piechotę. Ma on czasowo pełnić funkcje członka zarządu LOT jako osoba odpowiedzialna za dialog społeczny i negocjacje z protestującymi związkami zawodowymi.

Piechota jest adwokatem, ekspertem od rozwiązywania sporów. „Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Cardiff University Law School. Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu doradztwa prawnego na rzecz największych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych w szczególności w zakresie rozwiązywania sporów i restrukturyzacji oraz prawa korporacyjnego. Od lat zaangażowany społecznie w doradztwo prawne osobom potrzebującym” – czytamy w komunikacie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Berlińskie lotniska: Rok 2016 był rekordowy

Ponad 32 miliony pasażerów skorzystało w zeszłym roku z lotnisk Schönefeld i Tegel w ...

Opóźnione samoloty nie zabrały turystów

Z Katowic nie odleciało o czasie wczoraj ponad 300 turystów. Dwa samoloty Small Planet ...

Zagubieni internauci wracają do agentów

Zbyt wiele dostępnych internecie informacji na temat wyjazdów turystycznych sprawia, że klienci wracają do ...

Duzi touroperatorzy są bardziej zależni od agentów turystycznych

Duzi i średni organizatorzy są zależni od zewnętrznej sieci sprzedaży – twierdzi profesor turystyki ...

Mieszkańcy Majorki do turystów: „Zamknięte”

Na hiszpańskiej Majorce organizacja obywatelska Miasto dla Mieszkańców zorganizowała protest przed Ministerstwem Turystyki. Nie ...

Lufthansa odwołuje loty

Należące do Grupy Lufthnasy niskokosztowe linie Eurowings odwołały ponad 170 rejsów zaplanowanych na poniedziałek, ...