Enter Air ma już pierwszego MAX-a

materiały prasowe

Enter Air odebrał pierwszy z sześciu zamówionych boeingów 737 MAX 8. Samolot jeszcze w grudniu zacznie latać z klientami polskich i zagranicznych biur podróży

Samolot SP-EXA to pierwszy z sześciu samolotów tego typu, które u producenta zamówił Enter Air. Kolejny MAX przewoźnik odbierze w ciągu kilku tygodni, a pozostałe cztery maszyny dołączą do floty w kolejnych latach.

Pierwsze dwa nowe samoloty są finansowane na zasadzie leasingu finansowego przez bank DVB, jeden z największych na świecie podmiotów finansujących branżę lotniczą. Łączna kwota finansowania dwóch pierwszych samolotów wynosi 374 mln złotych.

Inżynierowie amerykańskiego producenta wyposażyli samolot w nowe, bardziej wydajne silniki, poprawili jego aerodynamikę, zastosowali lżejsze i trwalsze materiały do jego budowy i wyposażenia – opisuje w komunikacie biuro prasowe Entera. Te zmiany poprawiły jakość  samolotu i obniżyły koszty obsługi technicznej.

– Dołączenie do naszej floty boeingów 737 MAX 8 otwiera nowy rozdział w naszej historii – mówi cytowany w komunikacie członek zarządu Enter Aira Grzegorz Polaniecki. – To naturalny etap rozwoju spółki. Zaczęliśmy od samolotów starszej generacji B737-400, które wymieniliśmy na samoloty nowej generacji B737-800. Od strony biznesowej poprawi się nasza efektywność operacyjna, co powinno przełożyć się na lepsze wyniki i wzrost wartości spółki. Nowe samoloty będą służyły głównie do obsługi rynku polskiego, ale o możliwość ich wynajęcia pytają nas też touroperatorzy z innych krajów Europy. Będziemy więc mogli wykorzystać nowe samoloty do wejścia na nowe rynki. Jeśli maszyny sprawdzą nam się, rozważymy zakup kolejnych boeingów 737 MAX 8.

Pod koniec listopada flota Enter Air powiększyła się też o kolejnego Boeinga 737-800, który będzie wykorzystywany przez 5 lat na zasadzie leasingu operacyjnego.

Zobacz: „Enter Air: To było dla nas rekordowe lato”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cena lotu spadła? Google odda różnicę

Jeśli do 2 września cena biletu lotniczego zarezerwowanego za pośrednictwem Google Flights spadnie i ...

Maszyniści madryckiego metra rozpoczęli strajk

Maszyniści chcą, by zakład ubezpieczeń społecznych uznał ich choroby zawodowe. Ostrzegają, że dopóki nie ...

Pierwszy agent turystyczny pobiera opłatę za poradę

Agencja turystyczna Lastowicze.pl z Kielc jest prawdopodobnie pierwszym biurem w Polsce, które zdecydowało się ...

Flixbus łączy siły z lokalnymi przewoźnikami

Follow me!, Voyager, E-bus, Inter i PKS Szczecinek to firmy autobusowe, z którymi będzie ...

Górskie kwatery najtańsze w marcu

W marcu czteroosobowa grupa może wynająć kwaterę w Białce Tatrzańskiej za 389 złotych – ...

Prezes TUI: Konkurencja nas oczernia

Oskarżają nas o nieetyczne postępowanie, skarżą się na nas mediom, niemieckim touroperatorom, a nawet ...