Strajk ostrzegawczy niemieckich kolei

Filip Frydrykiewicz

Od piątej rano do godziny 9 trwa strajk ostrzegawczy na niemieckich kolejach Deutsche Bahn. Stanęły wszystkie pociągi dalekobieżne

Protest zorganizował związek zawodowy kolejarzy i transportu EVG, który domaga się podwyżki wynagrodzeń i innych świadczeń.

Strajk objął cały kraj, ale najtrudniejsza sytuacja panuje na południu Niemiec, gdzie sparaliżował ruch pociągów dalekobieżnych, regionalnych, a nawet miejskich kolei naziemnych. W Berlinie o godzinie 6 przestały kursować wszystkie składy szybkiej kolei miejskiej.

– Ze względu na strajk w całym kraju należy liczyć się z dużymi utrudnieniami dla podróżnych – powiedział dziś rzecznik prasowy Deutsche Bahn. Jego zdaniem zakłócenia w ruchu pociągów potrwają cały dzień. Niemiecka kolej informuje na stronach internetowych, że zwraca pieniądze za kupione bilety i radzi pasażerom, aby dzisiejszą podróż w miarę możliwości przełożyli na inny termin.

Związek EVG reprezentuje 160 tysięcy pracowników kolei, którzy domagają się podwyżek płac, podniesienia świadczeń i polepszenia warunków pracy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chopin na Festiwalu Śniegu w Sapporo

Na tegorocznym Festiwalu Śniegu w japońskim Sapporo pojawiły się dwie śnieżno-lodowe rzeźby związane z ...

Uczestnicy debaty hotelowej: od lewej Maciej Kurzajewski (KNF), Władysław Grochowski (Arche), Paweł Rożyński („Rzeczpospolita”), Jan Wróblewski (Zdrojowa Invest&Hotels), Ireneusz Węgowski (IGHP) i Adam Konieczny (Louvre Hotels Group)

Hotel to nie domena deweloperów

Turystyka i hotelarstwo w długim terminie mają dobre perspektywy. Ale nie wszystkie inwestycje są ...

Kreta myśli o kolejnym lotnisku

850 milionów euro kosztowałoby nowe lotnisko na Krecie. Nad tym, czy je wydać, zastanawia ...

Bliski koniec hotelu samowolki budowlanej

20 lat trwa walka władz Warszawy z samowolnie zbudowanym hotelem. Wszystko wskazuje, że miasto ...

Burmistrz: Zabójstwo na Zakintos to odosobniony wypadek

Burmistrz Wysp Jońskich zapewnia, że priorytetem dla lokalnego rządu jest zapewnienie gościom bezpiecznego wypoczynku. ...

Betlej: Światowi touroperatorzy odraczają własną egzekucję

Niepewne perspektywy powodują, że giganci światowej turystyki przeżywają trudności. TUI Group stracił w ciągu ...