„Programy lojalnościowe linii lotniczych to strata pieniędzy”

Bloomberg

Osoby często podróżujące samolotami więcej zaoszczędzą korzystając z promocji linii lotniczych niż z programów lojalnościowych, twierdzi brytyjski ekspert turystyczny

Jack Sheldon, ekspert turystyczny, mówi w rozmowie z dziennikiem „Times on Saturday”, że programy typu Avios, z którego korzysta na przykład British Airways, dają tak niewielkie korzyści finansowe, że szkoda czasu pasażerów, by się nimi zajmować. Rosnąca konkurencja między liniami lotniczymi powoduje, że więcej zyska się kupując oferty promocyjne niż korzystając z programów lojalnościowych.

Sheldon, który prowadzi stronę internetową Jack’s Flight Club, przeanalizował ceny lotów British Airways w czerwcu tego roku i porównał wartość punktów zebranych we wspomnianym systemie z oszczędnościami wynikającymi z rezerwowania lotów u innych przewoźników. Na przykład za rejs w klasie ekonomicznej z Edynburga do Tokio trzeba zapłacić 842 funty, za które otrzymuje się 6 510 punktów Avios wartych 65 funtów. W tym samym czasie można zarezerwować bilet KLM za 506 funtów. Takich przykładów jest więcej.

– Większość ludzi zbiera odpowiednią liczbę punktów, za które mogą zarezerwować wymarzoną wycieczkę, bardzo długo – mówi ekspert. Na dodatkowe korzyści mogą liczyć jedynie osoby podróżujące rzeczywiście często, także służbowo.

W odpowiedzi British Airways informuje, że jego program Executive Club daje milionom klientów wiele korzyści. Każdego miesiąca tysiące pasażerów leci płacąc punktami z Aviosa. Mogą za nie kupić też konkretne miejsce w samolocie, posiłki i napoje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotniska Orlando i Fort Lauderdale czekają na Irmę

Porty lotnicze Orlando i Fort Lauderdale będą zamknięte od soboty wieczorem – poinformowała telewizja ...

Zakopiański dworzec PKP doczeka się modernizacji

Zabytkowy dworzec kolejowy w Zakopanem, liczący prawie 120 lat, będzie gruntownie odnowiony Wicemarszałek województwa ...

Pół roku po pożarze Notre Dame są wreszcie pieniądze

Darczyńcy, którzy obiecywali złote góry na odbudowę Notre Dame a potem zamilkli, wreszcie zaczynają ...

Ryanair zapowiada ekspansję we Francji

Ryanair chce tworzyć we Francji bazy i podwoić liczbę pasażerów. Jako rewolucyjną prasa francuska ...

Hotel Podklasztorze zaprasza do cel

Historyczny hotel Podklasztorze w Sulejowie otworzył się po remoncie pod marką Best Western Plus. ...

Prima Holiday zaprasza na ryby

Na razie najlepiej sprzedają się wyjazdy do Tunezji, ale na koniec sezonu i tak ...