„Programy lojalnościowe linii lotniczych to strata pieniędzy”

Bloomberg

Osoby często podróżujące samolotami więcej zaoszczędzą korzystając z promocji linii lotniczych niż z programów lojalnościowych, twierdzi brytyjski ekspert turystyczny

Jack Sheldon, ekspert turystyczny, mówi w rozmowie z dziennikiem „Times on Saturday”, że programy typu Avios, z którego korzysta na przykład British Airways, dają tak niewielkie korzyści finansowe, że szkoda czasu pasażerów, by się nimi zajmować. Rosnąca konkurencja między liniami lotniczymi powoduje, że więcej zyska się kupując oferty promocyjne niż korzystając z programów lojalnościowych.

Sheldon, który prowadzi stronę internetową Jack’s Flight Club, przeanalizował ceny lotów British Airways w czerwcu tego roku i porównał wartość punktów zebranych we wspomnianym systemie z oszczędnościami wynikającymi z rezerwowania lotów u innych przewoźników. Na przykład za rejs w klasie ekonomicznej z Edynburga do Tokio trzeba zapłacić 842 funty, za które otrzymuje się 6 510 punktów Avios wartych 65 funtów. W tym samym czasie można zarezerwować bilet KLM za 506 funtów. Takich przykładów jest więcej.

– Większość ludzi zbiera odpowiednią liczbę punktów, za które mogą zarezerwować wymarzoną wycieczkę, bardzo długo – mówi ekspert. Na dodatkowe korzyści mogą liczyć jedynie osoby podróżujące rzeczywiście często, także służbowo.

W odpowiedzi British Airways informuje, że jego program Executive Club daje milionom klientów wiele korzyści. Każdego miesiąca tysiące pasażerów leci płacąc punktami z Aviosa. Mogą za nie kupić też konkretne miejsce w samolocie, posiłki i napoje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pensjonat w górach sprzedam

Zakup niedużego pensjonatu w górach powinien się zwrócić po 10 – 12 latach – ...

Nocne pociągi wracają do łask

Wstyd z powodu latania, który w ostatnich miesiącach ogarnął Europę, sprawia, że coraz więcej ...

Lotniska w Berlinie wróciły do pracy

Prowadzony od poniedziałku strajk personelu naziemnego na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld zakończył się ...

W Ascot królują kapelusze

Ostatnie wyścigi konne w Ascot dały paniom asumpt do pokazania się w efektownych kreacjach, ...

Paryż – ranni w wypadku autobusu turystycznego

Co najmniej cztery osoby zostały ranne, gdy zbyt wysoki, piętrowy autobus turystyczny z otwartym ...

Kraków nie obniża lotów – wzrost o 17 procent

W lutym krakowskie lotnisko obsłużyło 362,6 tysiąca pasażerów, o 17 procent więcej niż rok ...