Z LOT-em na wakacje na Korfu

Filip Frydrykiewicz

LOT otworzy letnie połączenie do Grecji. Od 9 czerwca będzie latał raz w tygodniu z Warszawy na Krofu

Rejsy będą się odbywać do 15 września, w każdą niedzielę.

Boeingi 737 wystartują z Warszawy o 8.15 i wylądują na Korfu o 11.40. Rejsem powrotnym pasażerowie polecą o 12.40 a o 14.00 wylądują na Lotnisku Chopina w Warszawie. Lot potrwa nieco ponad dwie godziny.

Według danch ULC, w 2017 r. Grecja stała się najpopularniejszym kierunkiem lotniczych wakacyjnych podróży Polaków. – Uruchamianie nowych połączeń nie byłoby możliwe, gdyby nie sukcesywne rozbudowywanie naszej floty średniego zasięgu. W tym roku LOT odbierze aż dziewięć nowych boeingów 737 MAX. Tym samym w 2019 r. ich liczba wzrośnie do czternastu – – mówi dyrektor działu siatki połączeń LOT-u Robert Ludera.

Połączenie na Korfu będzie wykonywane przez Boeingi 737, najczęściej w wersji MAX 8, a uzupełniająco także w wersji -800 NG na pokładach których znajduje się 186 foteli w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Jak przypomina w komunikacie biuro prasowe LOT-u, klienci tego przewoźnika korzystają już z licznych połączeń wakacyjnych, np. do Tel Awiwu, Barcelony, Larnaki, Dubrownika, Zadaru, Puli i Splitu. Niedawno LOT ogłosił również inne sezonowe połączenie wakacyjne – z Warszawy do Warny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Genewa drożeje na wiosnę

O 22 procent urosły od lutego ceny noclegów w Genewie – podaje serwis Trivago.pl ...

Lublin bije rekordy i buduje terminal

W 2018 roku lotnisko w Lublinie obsłużyło ponad 455 tysięcy pasażerów, najwięcej w swojej ...

Koloseum udostępnia najwyższe piętra

Po czterdziestu latach przerwy znów można wejść na czwarte i piąte piętro Koloseum. Z ...

Hotelarze łączą siły

Dwie organizacje skupiające hotelarzy zawiadujących obiektami historycznymi, Fundacja Polish Prestige Hotels i Heritage Hotels ...

Egipt oczami blogerów i mieszkańców

Egipskie Ministerstwo Turystyki uruchomiło oficjalny profil kraju na Instagramie. Prezentuje tam filmy i zdjęcia, ...

47 milionów złotych na rozwój lotniska w Ławicy

Spółka Port Lotniczy Poznań-Ławica dokapitalizuje lotnisko 47 milionami złotych – poinformowały Porty Lotnicze. Pieniądze ...