Air France i KLM z nowościami na lato

Materiały promocyjne

58 nowych tras, w tym dwie z Polski, pojawi się w letniej siatce Air France’u i KLM-u. Od maja będzie można latać między innymi z Wrocławia do Amsterdamu

W tym roku letni rozkład Air France’u i KLM-u obowiązuje od 31 marca do 27 października. Przewoźnicy wprowadzili do niego 58 dodatkowych tras, w tym dwie z Polski. Dzięki nim całkowite oferowanie zwiększy się o 2 procent.

Nowością w polskiej siatce będą codzienne rejsy KLM-u z Wrocławia do Amsterdamu (od 6 maja). Utrzymane zostanie zainaugurowane zimą połączenie Kraków – Eindhoven, które obsługuje Transavia (cztery razy w tygodniu). W sumie Air France i KLM realizować będą 104 loty tygodniowo z i do Polski, co oznacza wzrost o 116 procent w porównaniu z rokiem 2015.

Europejska siatka Air France’u KLM-u powiększy się o 26 nowych tras, w tym wewnętrznych we Francji i z wylotem z portów regionalnych. Francuski przewoźnik uruchomi między innymi stałe połączenia z Paryża do Belgradu, Tbilisi i Lorient (od 31 marca) oraz sezonowe do Heraklionu, Olbii, Palermo i Splitu. KLM z kolei będzie latał z Amsterdamu do Neapolu (od 21 kwietnia).

Przewoźnicy zaoferują również cztery nowe połączenia międzykontynentalne: z Paryża do Dallas (pięć razy w tygodniu, od 31 marca) i Quito (trzy razy w tygodniu, od 14 maja liniami Joon, a po 26 czerwca Air France) oraz z Amsterdamu do Bostonu (od 31 marca) i Las Vegas (od 6 czerwca).

4 marca Air France, KLM i Virgin Atlantic ogłosiły zawarcie swojej pierwszej umowy code-share. Dla klientów Air France’u i KLM-u oznacza to większy wybór lotów do Ameryki Północnej – przez Londyn-Heathrow i Manchester.

Na wielu trasach, głównie do Ameryki Południowej i Azji, przewoźnicy zwiększą częstotliwość połączeń.

Grupa Air France-KLM zapowiedziała również wdrożenie w nadchodzącym sezonie „nowej polityki zarządzania flotą dalekiego zasięgu”, co oznacza na przykład, że każdego dnia przynajmniej jeden samolot Air France’u lecący z Paryża do San Francisco, Nowego Jorku, Waszyngtonu, Atlanty, Houston, Los Angeles, Meksyku, Sao Paulo, Abidżanu, Dubaju, Bejrutu, Pekinu, Szanghaju, Hongkongu, Tokio i Singapuru oferował będzie miejsca w pierwszej klasie (La Premiere). KLM z kolei na wszystkich trasach dalekiego zasięgu wprowadzi nową klasę biznes.

W ubiegłym roku Grupa Air France-KLM przewiozła 101,4 miliona pasażerów. W tym roku będzie latać do 314 miast w 116 krajach. Ze swoich lotnisk bazowych w Paryżu i Amsterdamie przewoźnicy wykonują do 2300 lotów dziennie. Ich flota liczy 548 samolotów, a program lojalnościowy Flying Blue ma 15 milionów członków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Amadeus: Przyszłość turystyki zależy od polityki

Cyfrowi asystenci, nowe kanały płatnicze czy sztuczna inteligencja mogą pchnąć branżę turystyczną na nowe ...

Gryglak na czele 7islands, Głowa pakietuje dynamicznie

Artur Gryglak, kierownik działu operacji w biurze podróży 7islands, awansował na prezesa tej spółki. ...

Majorka rozważa prohibicję

Koniec z „turystyką antyspołeczną” – zdecydowały władze archipelagu Balearów, do którego należą popularne Majorka ...

W Wenecji smog jak w tunelu autostrady

Nad Canal Grande w Wenecji utrzymuje się taki smog, jak w tunelu autostrady – ...

Wakacje.pl przejmują Wakacyjny Świat

Wakacje.pl, należące do holdingu Wirtualna Polska, za 6,4 miliona złotych kupiły spółkę Travel Network ...

Betlej: Po zmianie czasu, ludzie pomyślą o wakacjach

W najbliższym czasie, co prawda krótkim, ale zawsze, można spodziewać się większej liczby rezerwacji ...