Air France i KLM z nowościami na lato

Materiały promocyjne

58 nowych tras, w tym dwie z Polski, pojawi się w letniej siatce Air France’u i KLM-u. Od maja będzie można latać między innymi z Wrocławia do Amsterdamu

W tym roku letni rozkład Air France’u i KLM-u obowiązuje od 31 marca do 27 października. Przewoźnicy wprowadzili do niego 58 dodatkowych tras, w tym dwie z Polski. Dzięki nim całkowite oferowanie zwiększy się o 2 procent.

Nowością w polskiej siatce będą codzienne rejsy KLM-u z Wrocławia do Amsterdamu (od 6 maja). Utrzymane zostanie zainaugurowane zimą połączenie Kraków – Eindhoven, które obsługuje Transavia (cztery razy w tygodniu). W sumie Air France i KLM realizować będą 104 loty tygodniowo z i do Polski, co oznacza wzrost o 116 procent w porównaniu z rokiem 2015.

Europejska siatka Air France’u KLM-u powiększy się o 26 nowych tras, w tym wewnętrznych we Francji i z wylotem z portów regionalnych. Francuski przewoźnik uruchomi między innymi stałe połączenia z Paryża do Belgradu, Tbilisi i Lorient (od 31 marca) oraz sezonowe do Heraklionu, Olbii, Palermo i Splitu. KLM z kolei będzie latał z Amsterdamu do Neapolu (od 21 kwietnia).

Przewoźnicy zaoferują również cztery nowe połączenia międzykontynentalne: z Paryża do Dallas (pięć razy w tygodniu, od 31 marca) i Quito (trzy razy w tygodniu, od 14 maja liniami Joon, a po 26 czerwca Air France) oraz z Amsterdamu do Bostonu (od 31 marca) i Las Vegas (od 6 czerwca).

4 marca Air France, KLM i Virgin Atlantic ogłosiły zawarcie swojej pierwszej umowy code-share. Dla klientów Air France’u i KLM-u oznacza to większy wybór lotów do Ameryki Północnej – przez Londyn-Heathrow i Manchester.

Na wielu trasach, głównie do Ameryki Południowej i Azji, przewoźnicy zwiększą częstotliwość połączeń.

Grupa Air France-KLM zapowiedziała również wdrożenie w nadchodzącym sezonie „nowej polityki zarządzania flotą dalekiego zasięgu”, co oznacza na przykład, że każdego dnia przynajmniej jeden samolot Air France’u lecący z Paryża do San Francisco, Nowego Jorku, Waszyngtonu, Atlanty, Houston, Los Angeles, Meksyku, Sao Paulo, Abidżanu, Dubaju, Bejrutu, Pekinu, Szanghaju, Hongkongu, Tokio i Singapuru oferował będzie miejsca w pierwszej klasie (La Premiere). KLM z kolei na wszystkich trasach dalekiego zasięgu wprowadzi nową klasę biznes.

W ubiegłym roku Grupa Air France-KLM przewiozła 101,4 miliona pasażerów. W tym roku będzie latać do 314 miast w 116 krajach. Ze swoich lotnisk bazowych w Paryżu i Amsterdamie przewoźnicy wykonują do 2300 lotów dziennie. Ich flota liczy 548 samolotów, a program lojalnościowy Flying Blue ma 15 milionów członków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Berlińskie lotniska znów strajkują

Z powodu rozpoczętego rano strajku personelu naziemnego na lotniskach Tegel i Schoenefeld w Berlinie ...

Rainbow daje rabat klientom Net Holiday

Każdy kto kupił wyjazd na lato w biurze podróży Net Holiday dostanie specjalną zniżkę ...

Polacy polecą za ocean bez wiz już na święta?

Jak informuje Onet, odsetek odmów podań o wizy w konsulatach USA w Polsce po ...

Airbnb podpowiada, jak trafić na miejsce

Stoisz przed furtką prowadzącą do wynajętego przez Airbnb mieszkania i nie wiesz, jak ją ...

PayPal: Płacisz za podróż, to jesteś ubezpieczony

Klienci, którzy za pośrednictwem niemieckiego PayPala zapłacą za usługę turystyczną, otrzymają za darmo ubezpieczenie ...

Remonty osłabią pociąg do kolei

W I półroczu tego roku kolej przewiozła najwięcej od dziesięciu lat pasażerów. Jednak kolejne ...