Wrocławskie lotnisko – 83 połączenia w letnim rozkładzie lotów

materiały prasowe

Nowy przewoźnik, KLM, zaoferuje loty do Amsterdamu – to nowość w letniej siatce połączeń lotniska we Wrocławiu. Nowy rozkład lotów zacznie obowiązywać od niedzieli

W sezonie letnim 2019 pasażerowie korzystający z wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji 50 kierunków linii niskokosztowych, 9 linii tradycyjnych i 24 czarterowe.

Oferta tanich linii obejmuje m.in. 18 tras na południe Europy – do Hiszpanii, w tym na Teneryfę i Majorkę, do Włoch, Portugalii, na Kretę i Maltę, a także do Aten i Podgoricy w Czarnogórze. W rozkładzie są też połączenia na północ i zachód Europy, w tym do największych metropolii i regionów Wysp Brytyjskich, do Eindhoven, Dortmundu, Paryża Beauvais, Brukseli Charleroi i do Skandynawii.

Siatka przewoźników niskokosztowych wzbogaciła się w porównaniu z sezonem letnim ubiegłego roku o dwa kierunki. Pierwszy raz w sezonie letnim pasażerowie mają do dyspozycji połączenia na lotnisko Boryspol w Kijowie (Ryanair) i do Charkowa (Wizz Air). W sumie w nowym rozkładzie jest pięć tras wschodnich, oprócz wymienionych: Kijów Żuliany, Lwów i Kutaisi w Gruzji (wszystkie Wizz Aira).

Holenderska premiera

W nowym sezonie we Wrocławiu pojawi się nowy przewoźnik – holenderskie linie KLM. 6 maja zacznie latać na lotnisko Amsterdam Schiphol. Pod względem liczby obsłużonych pasażerów jest to 11 największy port na świecie.

Jeśli chodzi o połączenia sieciowe, to najwięcej podróżnych korzysta w tej chwili z obsługiwanych przez Lufthansę tras do Frankfurtu i Monachium. Dużą popularnością cieszy się również połączenie do Paryża, uruchomione w ubiegłym roku przez Air France. Ofertę przewoźników sieciowych uzupełniają połączenia do Kopenhagi, Zurychu i Düsseldorfu – również ważnych europejskich portów przesiadkowych, a także Tel Awiwu i na warszawskie Lotnisko Chopina – czytamy w komunikacie lotniska.

Dużo możliwości z biurem podróży

Itaka, TUI, Coral Travel, Grecos, Rainbow, Exim Tours, Neckermann, Sun&Fun Holidays to biura podróży, które będą w lecie zabierać swych klientów samolotami czarterowanymi z Wrocławia.

Czarterowy sezon letni wystartuje w tym roku 31 marca. Miesiąc wcześniej niż przed rokiem ruszą wycieczki do Turcji. Pierwsi podróżni do Bodrum nad Morzem Egejskim polecą już w kwietniu.

Wśród połączeń organizowanych przez touroperatorów nowością będzie Algarve w Portugalii.

Jeśli chodzi o bardzo popularną Grecję, to z Wrocławia z biurami podróży będzie można polecieć do ośmiu miejsc w tym kraju. Do Hiszpanii do Barcelony, na Majorkę, Teneryfę i Fuertenventurę. A w Bułgarii do Burgas i Warny.

Lato 2019 na lotnisku we Wrocławiu

50 połączeń niskokosztowych

Ryanair (35): Alicante, Ateny, Barcelona Girona, Belfast, Boloni, Bristol, Bruksela Charleroi, Chania (Kreta), Cork, Dublin, East Midlands, Edynburg, Faro, Gdańsk, Glasgow, Kijów Boryspol, Leeds Bradford, Liverpool, Lizbona, Londyn Stansted, Madryt, Majorka, Malaga, Malta, Manchester, Mediolan Bergamo, Neapol, Newcastle, Oslo Torp, Palermo, Paryż Beauvais, Podgorica, Rzym Ciampino, Shannon, Teneryfa.

Wizz Air (15): Bari, Birmingham, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Göteborg, Kijów Żuliany, Kutaisi, Londyn Luton, Lwów, Oslo Torp, Porto, Rejkiawik, Sztokholm Skavsta

9 połączeń sieciowych

KLM (1): Amsterdam

Air France (1): Paryż im. Charles’a de Gaulle’a

Eurowings (1: Düsseldorf

Swiss (1): Zurych

Lufthansa (2): Monachium, Frankfurt nad Menem

LOT (2): Warszawa, Tel Awiw

SAS (1): Kopenhaga

24 połączenia czarterowe (komunikat lotniska ich nie wymienia – red.).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotele tęsknią za gośćmi, obiecują bezpieczny wypoczynek

„Drodzy Goście, tęsknimy za Wami!” – to hasło kampanii organizowanej przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa ...

Hotel Hilton wkrótce przy świnoujskiej plaży

Zdrojowa Hotels poprowadzi na podstawie umowy o franczyzie Hilton Świnoujście Resort & Spa. Obiekt ...

W Egipcie można już zjeść kolację pod piramidami

9 Pyramids Lounge to pierwsza restauracja na płaskowyżu z piramidami w Gizie. Otwarty we ...

Wielka Brytania: Promocja pomoże odzyskać turystów

Specjalny zespół ds. turystyki powołany przez rząd Wielkiej Brytanii rekomenduje, by w ramach restartu ...

ABTA: Rząd słusznie nie ratował Thomasa Cooka

Prezes brytyjskiej organizacji branżowej ABTA uważa, że rząd podjął słuszną decyzję o nieratowaniu Thomasa ...

Biurom podróży łatwiej będzie o gwarancje

Minister finansów łagodzi jeden z warunków uzyskania przez biura podróży obowiązkowego zabezpieczenia pieniędzy klientów. ...