Wrocławskie lotnisko – 83 połączenia w letnim rozkładzie lotów

materiały prasowe

Nowy przewoźnik, KLM, zaoferuje loty do Amsterdamu – to nowość w letniej siatce połączeń lotniska we Wrocławiu. Nowy rozkład lotów zacznie obowiązywać od niedzieli

W sezonie letnim 2019 pasażerowie korzystający z wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji 50 kierunków linii niskokosztowych, 9 linii tradycyjnych i 24 czarterowe.

Oferta tanich linii obejmuje m.in. 18 tras na południe Europy – do Hiszpanii, w tym na Teneryfę i Majorkę, do Włoch, Portugalii, na Kretę i Maltę, a także do Aten i Podgoricy w Czarnogórze. W rozkładzie są też połączenia na północ i zachód Europy, w tym do największych metropolii i regionów Wysp Brytyjskich, do Eindhoven, Dortmundu, Paryża Beauvais, Brukseli Charleroi i do Skandynawii.

Siatka przewoźników niskokosztowych wzbogaciła się w porównaniu z sezonem letnim ubiegłego roku o dwa kierunki. Pierwszy raz w sezonie letnim pasażerowie mają do dyspozycji połączenia na lotnisko Boryspol w Kijowie (Ryanair) i do Charkowa (Wizz Air). W sumie w nowym rozkładzie jest pięć tras wschodnich, oprócz wymienionych: Kijów Żuliany, Lwów i Kutaisi w Gruzji (wszystkie Wizz Aira).

Holenderska premiera

W nowym sezonie we Wrocławiu pojawi się nowy przewoźnik – holenderskie linie KLM. 6 maja zacznie latać na lotnisko Amsterdam Schiphol. Pod względem liczby obsłużonych pasażerów jest to 11 największy port na świecie.

Jeśli chodzi o połączenia sieciowe, to najwięcej podróżnych korzysta w tej chwili z obsługiwanych przez Lufthansę tras do Frankfurtu i Monachium. Dużą popularnością cieszy się również połączenie do Paryża, uruchomione w ubiegłym roku przez Air France. Ofertę przewoźników sieciowych uzupełniają połączenia do Kopenhagi, Zurychu i Düsseldorfu – również ważnych europejskich portów przesiadkowych, a także Tel Awiwu i na warszawskie Lotnisko Chopina – czytamy w komunikacie lotniska.

Dużo możliwości z biurem podróży

Itaka, TUI, Coral Travel, Grecos, Rainbow, Exim Tours, Neckermann, Sun&Fun Holidays to biura podróży, które będą w lecie zabierać swych klientów samolotami czarterowanymi z Wrocławia.

Czarterowy sezon letni wystartuje w tym roku 31 marca. Miesiąc wcześniej niż przed rokiem ruszą wycieczki do Turcji. Pierwsi podróżni do Bodrum nad Morzem Egejskim polecą już w kwietniu.

Wśród połączeń organizowanych przez touroperatorów nowością będzie Algarve w Portugalii.

Jeśli chodzi o bardzo popularną Grecję, to z Wrocławia z biurami podróży będzie można polecieć do ośmiu miejsc w tym kraju. Do Hiszpanii do Barcelony, na Majorkę, Teneryfę i Fuertenventurę. A w Bułgarii do Burgas i Warny.

Lato 2019 na lotnisku we Wrocławiu

50 połączeń niskokosztowych

Ryanair (35): Alicante, Ateny, Barcelona Girona, Belfast, Boloni, Bristol, Bruksela Charleroi, Chania (Kreta), Cork, Dublin, East Midlands, Edynburg, Faro, Gdańsk, Glasgow, Kijów Boryspol, Leeds Bradford, Liverpool, Lizbona, Londyn Stansted, Madryt, Majorka, Malaga, Malta, Manchester, Mediolan Bergamo, Neapol, Newcastle, Oslo Torp, Palermo, Paryż Beauvais, Podgorica, Rzym Ciampino, Shannon, Teneryfa.

Wizz Air (15): Bari, Birmingham, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Göteborg, Kijów Żuliany, Kutaisi, Londyn Luton, Lwów, Oslo Torp, Porto, Rejkiawik, Sztokholm Skavsta

9 połączeń sieciowych

KLM (1): Amsterdam

Air France (1): Paryż im. Charles’a de Gaulle’a

Eurowings (1: Düsseldorf

Swiss (1): Zurych

Lufthansa (2): Monachium, Frankfurt nad Menem

LOT (2): Warszawa, Tel Awiw

SAS (1): Kopenhaga

24 połączenia czarterowe (komunikat lotniska ich nie wymienia – red.).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Opozycja: Centralny Port Komunikacyjny to gigantomania

Opozycja skrytykowała w Sejmie pomysł budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. PiS broni inwestycji porównując CPK ...

Magdalena Żuk miała 27 lat

Dłuższe śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu przychyliła się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze o ...

Nagrody Ceesar dla LOT-u, Lufthansy i Wizz Aira

LOT, Lufthansa i Wizz Air to zwycięzcy 15. odsłony plebiscytu na najlepsze linie lotnicze ...

Tarnogórskie zabytki z listy UNESCO już zwiedza więcej turystów

W zabytkach Tarnowskich Gór, które przed tygodniem zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ...

Polska i Kuba będą współpracować w turystyce

Zachęcanie firm turystycznych do udziału w targach turystycznych, wydawanie informatorów w językach narodowych i ...

Condor zmienia ceny przewozu bagażu

Biura, które współpracują z Condorem przy pakietowaniu dynamicznym, muszą stosować nowe taryfy. Przewoźnik ograniczył ...