Rekordowy kwiecień na Lotnisku Chopina

Dariusz Kłosiński

Mimo wyłączenia z operacji lotniczych jednej z dwóch dróg startowych, na lotnisku w Warszawie przybywa pasażerów. W kwietniu stołeczny port obsłużył prawie 1,5 miliona podróżnych, o 10 procent więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku

Od początku roku Lotnisko Chopina zrealizowało prawie 55 tysięcy operacji lotniczych w ruchu pasażerskim, czyli o prawie 9 procent więcej niż w pierwszych czterech miesiącach 2018 roku – podaje biuro prasowe lotniska w komunikacie. W tym samym okresie z jego usług skorzystało prawie 5,2 miliona pasażerów, z czego 4,6 miliona podróżowało za granicę.

Czytaj: „Lotnisko Chopina poprawi płynność operacji”.

– Oznacza to, że rola stołecznego portu jako ważnego punktu przesiadkowego w Europie Środkowej stale rośnie – mówi rzecznik prasowy Lotniska Chopina Piotr Rudzki, cytowany w komunikacie. – Tym samym Warszawa utrzymuje wysoką pozycję na mapie międzynarodowych połączeń lotniczych. Potwierdzają to liczby – w marcu i kwietniu odsetek pasażerów transferowych wyniósł 33 procent – dodaje.

Czytaj też: „Na Lotnisku Chopina kolejne wzrosty”.

O 4 procent – do 534 tysięcy – wzrosła też liczba pasażerów podróżujących w pierwszym kwartale roku na trasach krajowych. Od 6 czerwca LOT podwoi liczbę połączeń do Zielonej Góry – będzie można tam polecieć w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele, rano i wieczorem.

Lotnisko Chopina ma w swojej letniej siatce 121 połączeń regularnych do 54 państw, realizowanych przez 27 przewoźników, i 68 czarterowych do 21 państw, realizowanych przez 24 przewoźników. Od czerwca z Okęcia będzie można wylecieć bezpośrednio do Warny, Bejrutu czy Miami.

Zobacz: „Delhi i Kolombo wśród nowości na Lotnisku Chopina”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kozy na ratunek wydmom na Mierzei Kurońskiej

Dyrekcja litewskiego Parku Narodowego Mierzei Kurońskiej chce „zatrudnić” kozy, które mają chronić tamtejsze wydmy ...

Mondial: Połowa dorosłych Polaków mówi, że wyjedzie na ferie

13,5 miliona Polaków deklaruje, że wyjedzie choćby na trzy dni na ferie zimowe. Ponad ...

FBI ostrzega turystykę przed rosyjskimi hakerami

Amerykańskie i brytyjskie organizacje rządowe ostrzegają branżę turystyczną przed możliwymi atakami rosyjskich hakerów. Zagrożeni ...

Rzym przykręca kurek z wodą

Z powodu utrzymującej się suszy w Rzymie od początku września w nocy obniżone będzie ...

TFG instruuje, jak wypełnić deklaracje o składkach

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny nagrał i udostępnił na swojej stronie internetowej filmy, pokazujące jak poprawnie ...

Większy o 20 procent ruch na krakowskim lotnisku

W styczniu Kraków Airport obsłużył 440,7 tysiąca pasażerów. To wynik o 20 procent lepszy ...